Malešovští dorostenci doma uhlíře předčili

13. září 2009, 13:24

Malešov - Ve čtvrtém kole I. A třídy zavítali na hřiště SK Malešov dorostenci druhého celku z Kutnohorska - FK Uhlířské Janovice. Šestí hosté na tom byli v tabulce před víkendem přece jen lépe, Malešov sice dvakrát remizoval, ale na první vítězství stále ještě čekal:

Malešov - U. Janovice 6:3 (2:0)

Domácí se ujali vedení v 9. min., kdy Klečákův roh tečoval Dotlačil a míč skončil až v síti - 1:0. Malešovští zvýšili na 2:0 v 19. min., kdy po nenápadném útoku gólman Bárta vůbec nereagoval na střelu Roveňského k bližší tyči. Ve 23. min. se za hosty poprvé pořádně osmělil Opl, jenže mířil nad. Po dalším slibném útoku uhlířů a přihrávce Srby netrefil bránu ani J. Marek. Ve 31. min. hosty zachránil brankář Bárta při šanci Roveňského a Uhlířské Janovice byly blízko kontaktnímu gólu ve 35. min.: Jenže to by Srba hlavou z malého vápna po centru D. Marka musel zamířit pečlivěji.

Druhý poločas začal šancí Roveňského, který po centru L. Lupínka hlavou minul soupeřovu branku. O chvíli později si vše vynahradil, když ho Klečák vysunul za hostující obranu a on uklidil balón k tyči - 3:0. Pak se na malešovském hřišti rozpoutaly střelecké dostihy, ovšem zápas měli pod kontrolou domácí. Nejprve skončila v domácí síti sražená střela J. Marka, na druhé straně po kombinační akci na levé straně Havelka "narval" balón pod břevno - 4:1, v 64. min. hosté rozvinuli rychlý útok po autovém vhazování a Opl korigoval na 4:2. O dvě minuty později Roveňský důsledně sledoval Procházkou nakopnutý míč, Dotlačil ho nešikovně fauloval a L. Lupínek z pokutového kopu upravil na 5:2. Penalta se kopala i na druhé straně po Havelkově faulu na Srbu a Opl snížil na 5:3. V 76. min. Bárta skvěle vychytal L. Lupínka, jenže o dvě minuty později se musel červenat při Klečákově trestném kopu z úhlu - 6:3.

Branky: 9., 78. Klečák, 19., 47. Roveňský, 60. Havelka, 66. pok. kop L. Lupínek - 52. J. Marek, 64., 72. pok. kop Opl. Rozhodčí: Martin Jansa. ŽK: Roveňský, T. Lenc - J. Marek, Dotlačil. Malešov: Táborský - Kadlec, Kmoch, Magat, Procházka (86. Starý) - Havelka, Lenc, D. Klečák, L. Lupínek (85. Drtina) - Roveňský (69. Bača), Kalfiřt. U. Janovice: Bárta - Dotlačil, Bílek, Zadražil, Rettig (73. Lopour) - J. Marek, D. Marek (85. Kulhánek), Opl, Jelínek - Srba, Cypra (79. Kořínek).