Mezi čáslavské tyče se postavil brankář Andrej Grushin z Dynama Moskva

18. červenec 2012, 19:05
(aktualizováno: 18. červenec 2012, 20:35)

Čáslav - Fotbalisté Čáslavi v letní přípravě poprvé vyběhli na vlastní trávník. Ve středu hostili Chomutov a trenér Petr Vrabec v kabině přivítal další nováčky: Tomáše Petráška z Hradce Králové, Jiřího Suka ze Slavie Praha a brankáře Andreje Grushina z Dynama Moskva.

Čáslav - Chomutov 0:1 (0:1)

Skóre se poprvé mohlo měnit už po pěti minutách: Synkův brejk sice zastavil brankář Krbeček, ovšem míč neudržel, Fikejz v akci pokračoval, ale přestřelil. To v 10. min. hosté zahráli roh a Synek ve snaze odkopnout míč trefil tak nešťastně, že zapadl za Duchečka - 0:1. V utkání plném nepřesností a individuálních chyb se míč v čáslavské síti ocitl znovu ve 35. min., ovšem to po trestném kopu Nádeníček těžil z ofsajdové pozice. Ve 40. min. se před Dolejškou otevřela "dálnice" směrem na domácí bránu, ale chomutovský záložník pálil jen do boční sítě. Hosté mohli potvrdit vedení těsně před přestávkou, když po faulu Hozdy na Nádeníčka rozhodčí nařídil penaltu, ovšem Pavlíčkův pokus o "Panenkův dloubák" Ducheček vystihl a balón sebral.

Ve druhém poločase se domácí sice snažili o vyrovnání, ovšem bez výsledku. V 83. min. zahrál Vrabec trestný kop, P. Efthemiados doklepl balón do sítě, ovšem z ofsajdu a rozhodčí tak branku neuznali. Zápas nedohrál obránce Miroslav Hozda, který po faulu odkulhal za postranní čáru a nechal se vystřídat.

Trenérovi Petru Vrabcovi se zamlouval spíše druhý poločas. "Konečně začali běhat a dohrávat osobní souboje," vysvětlil a pokračoval: "V některých fázích to byl chaos, ale aspoň to mělo nějaké parametry a mohli jsme být trochu nebezpeční. První poločas byl jen chůzí."

Na páteční zápas v Českých Budějovicích (od 19 hodin) šetřil sedm hráčů, naopak na hřišti se mu představili nováčci a někteří hráli o svou poslední šanci v Čáslavi. "S některými se určitě rozloučíme," prohlásil nakonec.

Branka: 10. vlastní (Synek). Rozhodčí: Šťastný - Michal, J. Koleček. ŽK: Vrabec, G. Efthemiados, Ilias - Kropík. Čáslav I. pol.: Ducheček - Bína, Petrášek, Karal, Hozda - Vrabec ml., Leibl, P. Efthemiados, Beránek - Synek, Fikejz. Čáslav II. pol.: Ducheček (70. Grushin) - Bína (58. Animastos), Charuza, Ilias, Hozda (80. Vrabec ml.) - Vrabec (61. Suk), P. Efthemiados, Markovič, Beránek - Fikejz (70. G. Efthemiados), Špičák. Trenér Petr Vrabec. Chmutov I. pol.: Krbeček  - Kejha, Švec, Kwaime, Kropík - Pavlíček, Kužel, Pikl, Dolejška - Smola, Nádeníček. Trenér Luboš Urban. Chomutov II. pol.: Krbeček - Kejha (83. Vait), Švec, Kropík, Hyneš - Smrž, Kwame, Pikl (58. Doksanský), Pavlíček - Poláček, Smola. Trenér Luboš Urban.