Mezi zbraslavické tyče se postavil Ondřej Stoupa

14. duben 2010, 21:14

Kutná Hora - Na loreckém trávníku městského stadionu v Kutné Hoře se ve středu střetli v přátelském střetnutí dva soupeři z rozdílných soutěží: Domácí Sparta ČKD Kutná Hora bojuje o postup do krajského přeboru, fotbalisté Zbraslavic by se zase rádi zachránili v I. B třídě. Rozdíl mezi oběma celky byl znát zejména v prvním poločase.

Kutná Hora - Zbraslavice 5:2 (4:0)

Domácí měli po celý první poločas navrch a soupeřovo konto zatížili čtyřmi brankami: V 15. min. se po autovém vhazování míč odrazil k Čálkovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. V 19. min. dostal balón do zbraslavické sítě nadvakrát J. Kratochvíl, ve 25. min. Kureš vysunul J. Kratochvíla, který vrátil pod sebe Čálkovi a ten balón technicky umístil k tyči - 3:0. Ve 40. min. se Kureš šikovně obtočil kolem Bahra a stanovil poločasový výsledek na 4:0.

Hned po přestávce přidal Klička hlavou po rohovém kopu pátý gól, ale to už bylo ze strany domácích vše. Kutnohorští zahazovali jednu šanci za druhou, hosté naopak korigovali dvěma brankami: Nejprve K. Truksa potrestal hru rukou z pokutového kopu a v 76. min. Šindelář po svém úniku po pravé straně nadvakrát propasíroval balón za záda Rumpliho - 5:2.

"Dnešní zápas mě vůbec neuspokojil," zlobil se trenér Kutné Hory Radim Truksa. "První poločas byl ještě slušný, ve druhém jsme ale neproměnili spoustu šancí," dodal. Jeho protějšek na lavičce Zbraslavic Zdeněk Knap se musel obejít kvůli pracovnímu zaneprázdnění bez brankářů Havlíčka a Hatáka a tak si půjčil Ondřeje Stoupu z Kutné Hory. "Jsem nespokojený s přístupem svých svěřenců. V prvním poločase si mysleli, že to vychytá půjčený gólman," kritizoval výkon hostů a dodal: "V závěru si trochu vylepšili skóre. Bylo ale vidět, že absence tří klíčových hráčů byla pro nás více bolestivá než pro Kutnou Horu, která disponuje širším kádrem." Zbraslavicím totiž chyběli kromě gólmanů i Pavel Kruliš, Pavel Švejda a Jiří Veselý.

Branky: 15., 25. Čálek, 19. J. Kratochvíl, 40. Kureš, 47. Klička - 50. pok. kop K. Truksa, 76. Šindelář. Rozhodčí: Herda - Žaloudek, Kratochvíl. Bez karet. K. Hora I. pol.: Mir. Rumpli - Vodička, M. Tomíšek, Doležal, M. Šváb - Hačka, Kureš, P. Růžička, Mar. Rumpli - Čálek, J. Kratochvíl. K. Hora II. pol.: Mir. Rumpli - Vodička, Klička, M. Šváb - T. Šváb, Čálek, Jak. Vančura, Kozel, Mar. Rumpli (66. Hačka) - J. Kratochvíl, Luňáček. Trenér Radim Truksa. Zbraslavice: Stoupa - Jursík, Semerád, Herčík, Bahr - Hlava, K. Truksa, Kakáček, Dubják - M. Veselý, Dudok. Průběžně střídal Šindelář. Trenér Zdeněk Knap.