Mladší dorostenci Kutné Hory připravili Berounu první porážku v soutěži

19. říjen 2010, 18:47
(aktualizováno: 19. říjen 2010, 18:47)

Beroun - Mladší dorostenci Sparty Kutná Hora sehráli další utkání krajského přeboru, tentokrát na hřišti v Berouně:

Beroun - Kutná Hora 1:3 (1:0)

Do utkání vstoupili lépe domácí, když se už v 6. minutě prosadil domácí kapitán Počta. Hostující obrana mu dala až příliš prostoru k zakončení a tak z hranice velkého vápna střelou do pravého horního rohu Drtinovi branky otevřel skóre. Jinak jsme první poločas žádné šance ani na jedné straně neviděli. Hosté pozorně bránili, ale do útoku se příliš nehrnuli. K vidění byli pouze dva trestné kopy domácích, které šli ovšem vysoko nad branku.

Do druhého poločasu vstoupili mnohem lépe hosté a na jejich drtivý tlak nedokázali domácí reagovat. Do první velké šance se už ve 42. min. dostal Lacko, když šel sám na góĺmana, ale pouze ho trefil. O dvě minuty později se do velmi slibné pozice dostal Michálek, ale i jeho střelu zhruba z deseti metrů domácí gólman zlikvidoval. V minutě 48. už bylo vyrovnáno: Za hranicí velkého vápna se s míčem Lacko otočil a zakončil pěknou střelou k tyči. V 53. min. rozehrál výborně z poloviny hřiště standardní situaci Wasserbauer, za obranu domácích si zaběhl Pašiak a s pomocí domácí obrany otočil skóre. Domácí byli viditelně zaskočeni. Navíc v 67. minutě Lacko krásně za obranu vysunul Pašiaka a ten zvýšil svou druhou brankou na 3:1 pro hosty. Závěr utkání patřil ovšem domácím, kteří hosty dostali pod velký tlak na jejichž straně stojí i štěstí. Rozehranou standardní situaci v 74. min. Drtina vyrazil na břevno a ve velkém závaru dostal míč pod kontrolu. V samotném závěru ještě domácí zhruba ze sedmi metrů trefili opět pouze tyč.

"K utkání do Berouna, který vede tabulku a ještě neprohrál, jsme s velkým optimismem neodjížděli. Z důvodu zranění a nemoci jsme odjížděli pouze s jedenácti hráči. O to cennější a radostnější zisk tří bodů je. Do utkáni jsme vstoupili s až příliš velkým respektem a domácí nás hned v úvodu potrestali. Z jejich strany přišlo i zřejmě podcenění, ale do poločasu jsme je do  vážnější situace nepustili. Bohužel i nám chyběla do předu větší odvaha. Do druhé půle jsme vstoupili úplně jinak a domácí třema góly velmi zaskočili. Na rozdíl od domácích jsme neměli možnost střídání a s ubývajícími silami měli více ze hry domácí. Tři body jsme ale udrželi. Příští týden zajíždíme opět ven na hřiště SK Rakovník a pokud k tomu přistoupíme stejně zodpovědně tak ani tam nejsme bez šancí," shrnul zápas kutnohorský trenér Roman Výborný.

Branky K. Hory: 48. Lacko, 53. a 67. Pašiak. ŽK: Rezler, Menšík. Kutná Hora: Drtina - Filo, Wasserbauer, Menšík, Rezler, -  Michálek, Šesták, Lacko, Hájek  - Kruliš, Pašiak.