Mladý tým čáslavské rezervy nestačil na domácí Kolín

10. červenec 2010, 13:07
(aktualizováno: 10. červenec 2010, 13:08)

Kolín - V prvním přípravném utkání letní přípravy na nadcházející ročník v krajském přeboru dal trenér FC Zenit Čáslav B Jiří Antoš příležitost především mladším hráčům. Ti inkasovali hlavně po standardních situacích.

Kolín - Čáslav B 4:0 (2:0)

Kolínští měli v prvním poločase mírně navrh, hosté jim to navíc usnadnili nedůraznou obranou. V 10. min. Třešňák vysunul Kubáta, který se kličkou vyhnul gólmanovi Míškovi, míč ale z úhlu do opuštěné brány už nedostal, když ho dobře křižoval Ditrich. V 16. min. se už domácí dočkali, když po výborném přenesení hry se do šestnáctky prosmýkl Čapek, jeho první tvrdou ránu Míšek ještě vyrazil, ale nedůraz obránců mu umožnila úspěšnější dorážku - 1:0. Druhou branku Kolín přidal deset minut před přestávkou, kdy Kutilova střela ze střední vzdálenosti skončila u tyče - 2:0. Asi nejblíže gólu byl z Čáslavských Krupička, který ve 40. min. zahrával trestný kop. Jenže gólman Čižinský byl proti a skvělým zákrokem ránu za zeď vytáhl.

Ve druhé půli se Čáslavští přece jen více dostávali před branku Kolína. V 56. min. Hudcovu bombu vyrazil brankář Kubrycht, na druhé straně si Míšek poradil s pokusem J. Štočka. Jenže v 63. min. nepozornost obrany při rohu nabídla tvrdou ránu pod břevno Růžičkovi - 3:0. Po další standardní situaci se v 76. min. prosadil i Bílek a stanovil tak konečný výsledek zápasu na 4:0. Nic na tom nezměnila ani chytrá kolmá přihrávka M. Frejlacha, protože Ryšán trefil jen nohy padajícího brankáře. V 82. min. si cestu do sítě nenašla ani nadějná Žiakova střela, se kterou si poradil Kubrycht.

Kolínský trenér Bohuslav Pilný byl rád, že se ve velkém vedru hráčům vyhnuly zdravotní potíže. "Byli jsme produktivní, až mě to překvapilo," uvedl k zápasu a pokračoval: "Hráči k zápasu přistoupili dobře. I na to, že jsme měli v sestavě hodně nových hráčů a že jde o začátek přípravy, jsme tam měli dobré věci. Čáslav tady ale byla s mladým mužstvem, takže výsledek nelze přeceňovat." Kolín měl k dispozici jen dva hráče na střídání a druhého brankáře. Někteří se v klubu ještě nedohodli na podmínkách, další jsou ještě zranění. "Petr Šourek se vrací po plastice vazu, to bude asi na déle. Stanislav Mach má nějaké lehčí problémy, ale doufám, že do začátku sezony bude v pořádku," rekapituloval zraněné Bohuslav Pilný a k nováčkům na hřišti dodal: "Po prvním zápase bych je nerad hodnotil. Odvedli ale své a uvidíme, co s nimi bude dál."
"Jsem rád, že mohli dostat šanci všichni kluci, co s námi trénují," předeslal po prvním přípravném utkání trenér čáslavské rezervy Jiří Antoš. "Na hřišti byla vidět větší zkušenost soupeře, který byl v určitých fázích kvalitnější. Rozhodl ale hlavně důraz, tři góly jsme dostali po standardkách a "dětské" obraně, to by být nemělo. Ve druhém poločase jsme se více osmělili ve hře směrem dopředu. I přes nepříznivý výsledek jsem spokojený." Petr Holík se do přípravy vrátil do Čáslavi z Tupadel. "Je to náš hráč, uvidíme, kam jeho kroky dál povedou. Slyšel jsem něco o Velimi," naznačil Jiří Antoš.

K dalšímu přípravnému utkání Čáslav B nastoupí v neděli od 10.30 hodin v Kácově proti divizní Vlašimi B.

Branky: 16. Čapek, 35. Kutil, 63. Růžička, 76. Bílek. Rozhodčí: Soběslav. ŽK: J. Štoček, Třešňák - Ditrich, Petr Váňa. Kolín: Čižinský (46. Kubrycht) - L. Štoček (75. Holub), Růžička, Franc, Kutil - Holub (34. Bílek), Škvrňák, Třešňák, Čapek (46. Volavka) - Kubát, Kocourek (46. J. Štoček). Trenér Bohuslav Pilný. Čáslav B I. pol.: Míšek - M. Brudný, R. Vajgl, P. Holík, Ditrich (18. Veselý) - Žiak, L. Lupínek, Krupička, Hudec - Vojtíšek, Petr Váňa. Čáslav B II. pol.: Míšek - M. Výborný, M. Votava, Petr Váňa, Pipek - Hudec, V. Zikmunda, Zadina, M. Frejlach, Krupička - Ryšán. Trenér Jiří Antoš.