Už v první minutě kutnohorské fotbalistky přišly o Katku Šourkovou

9. červenec 2010, 22:21
(aktualizováno: 9. červenec 2010, 22:21)

Jestřábí Lhota - Po několika turnajích fotbalistky Sparty Kutná Hora v pátek sehrály přípravné utkání před svou druhou třetiligovou sezonou na hřišti Jestřábí Lhoty. S tímto týmem se nově potkají v mistrovské soutěži.

Jestřábí Lhota - Kutná Hora 2:3 (0:3)

Pro utkání v Jestřábí Lhotě, které se za velkého vedra hrálo 2 x 35 minut s možností libovolného střídání, si trenér Kutné Hory Radek Pařez půjčil i čtyři fotbalistky z Poděbrad: Evu Bartoňkovou, Kamilu Říhovou, Evu Kaiprovou a Danielu Piskačovou.

Po neurovnaném začátku byly hodně vidět právě poděbradská děvčata: Ve 23. min. skončila v sítil tečovaná střela Říhové. Za chvíli Buřvalová vysunula Piskačovou, která však ze strany na brankářku Macháčkovou nevyzrála. Z podobného místa se za chvíli po autovém vhazování neprosadila ani Bartoňková, která si gólový zápis schovala na 30. min., kdy se parádně protáhla středem domácí obrany - 0:2. Těsně před přestávkou domácí Málková naštěstí pro Spartu nepotrestala nedorozumění Olivové s Podhorovou, zato Bartoňková na druhé straně stanovila poločasový výsledek na 0:3, když uklidila míč k tyči.

Ve druhém poločase se holky z Jestřábí Lhoty přece jen více dostávaly do nebezpečné vzdálenosti kutnohorské brány. Už po pár okamžicích druhé půke Špinková v šestnáctce prováhala vhodný okamžik k zakončení a Málková v závěru stejné akce naštěstí pro hosty mířila vedle. Ve 46. min. měla Málková na kopačce další góly: Nejprve ale pálila jen doprostřed brány a z následné dorážky vysoko přestřelila. V 62. min. se Málková už prosadila, když její brejk brankářka Vaníčková zastavit nedokázala. V poslední minutě Špinková z dalšího brejku korigovala na 2:3 a i přesto, že se domácí fanoušci dožadovali vyrovnání, rozhodčí zápas ukončil.

"Holky ještě nehrály, dnes to pro ně byl první zápas. Vidím je poprvé v akci, pořádně nevím, která holka na jakém postu hraje," upozornil trenér Jestřábí Lhoty Jaroslav Cepek a pokračoval: "Snahu ale mají, tak uvidíme. Musíme začít budovat stabilní sestavu a hráčkám vymyslet posty."

Kutnohorský trenér Radek Pařez je rád za přípravný zápas na přírodní trávě. "Po pauzičce, kterou vyplnily turnaje v malé kopané, byla na hřišti vidět nesehranost," všiml si a pokračoval: "Sestavu jsme měli silně kombinovanou, pomohly nám holky z Poděbrad." A právě ty byly hodně vidět, navíc se postaraly o všechny tři góly. Měla by Kutná Hora o jejich služby zájem i v mistrovské soutěži? "Hodily by se nám, ale zase bychom přišli o blízkého soupeře. Zůstanou v Poděbradech. Je to lepší, než kdyby tam ženský fotbal zanikl a my bychom jezdili třeba do Liberce," podotkl trenér a dodal: "Jsem rád, že mistrovskou soutěž přihlásila i Jestřábí Lhota. Ať je podobných týmů z regionu více."

Při prvním kontaktu s míčem ze hřiště odkulhala Katka Šourková. "Holky se pořádně nerozcvičily, Katka si něco udělala se stehenním svalem. Vypadá to na natažení," odhadoval Radek Pařez. "Příští týden sehrajeme turnaj v Suchdole, tak si Katka Šourková odpočine a uvidíme," zakončil své hodnocení.

Branky: 62. Málková, 70. Špinková - 23. Říhová, 30., 35. Bartoňková. Rozhodčí: Kureš. Bez karet. Jestřábí Lhota: Macháčková - Kvasničková, Pokorná, Kurešová, A. Pelikánová - Krajíčková, Hanková, Tvrdíková - Špinková, Siváková, Málková. Průběžně střídaly Bělinová, D. Pelikánová. Trenér Jaroslav Cepek. Kutná Hora: Janálová (55. Vaníčková) - Podhorová, Olivová, Šourková, Černá - Buřvalová, Bartoňková, Vašková, Havlíčková - Hačková, Vaníčková. Průběžně střídaly Piskačová, Kaiprová, Říhová. Trenér Radek Pařez.