Na Martinu Svobodovi se vykartovali Filip Bříza i Jakub Jonáš, hosté dohrávali v devíti!

7. duben 2024, 19:33

Kácov – Fotbalisty Sokola Červené Janovice čekalo třetí regionální derby za sebou: Po prohře v Sázavě a výhře doma nad Uhlířskými Janovicemi v neděli vyrazili k utkání 19. kola I. B třídy, skupina D na hřiště AFK Kácov:

Kácov – Č. Janovice 2:1 (1:1)

Prvních dvacet minut přineslo několik rušných momentů před oběma brankami, ovšem útočníkům buď k míči chyběl krok, nebo byla finální přihrávka nepřesná anebo zakončení slabé. Skóre se tak poprvé měnilo ve 23. min.: J. Petrů chybnou rozehrou odevzdal míč přímo Cejnarovi, který šel na domácí bránu sám, ale jeho střelu na přední tyč gólman Tlustý vyrazil. Akce pokračovala a Cettl si při bránění Cejnara pomohl faulem. Pokutový kop proměnil Jonáš – 0:1. Penalta se za chvíli kopala i na druhé straně: Solnář poslal dlouhý míč za obranu, Dan. Uher neudržel M. Svobodu, také si vypomohl faulem aj. Petrů z pokutového kopu srovnal na 1:1. Ve 29. min. domácí podnikli pěknou kombinaci po pravé straně, ale ze slabého zakončení Svobody byl jen roh. První poločas potom nabídl ještě jeden klíčový moment: Bříza viděl v krátké době po sobě dvě žluté karty po faulech na M. Svobodu a byl vyloučen!

Po změně stran byli v početní výhodě více na míči domácí, hosté se ale snažili vyrážet do rychlých protiútoků. Vázla jim ale kombinace, jedna se jim přece jen povedla v 67. min., když Novákovu střelu vytáhl Tlustý na tyč a dorážka už byla z ofsajdu. To v 73. min. Kácov předvedl parádní standardku: M. Svoboda z rohu posunul míč Cettlovi, který ostrým centrem oslovil Solnáře a po balónu do horního růžku se brankář Hons natahoval marně – 2:1. Blízko vyrovnání byli hosté v 80. min.: Eichler od brankové čáry přihrál po zemi před malé vápno a Jonáš míč usměrnil těsně vedle! Hostům dělal velké starosti pohyblivý Martin Svoboda a po Břízovi se na něm vykartoval v 84. min. i Jonáš a bylo jasné, že Červené Janovice toho v devíti už do konce moc nesvedou.

„Tři body bereme všema deseti,“ oddechl si kácovský trenér Michal Veliký. „Myslím ale, že jsme si za celý zápas zasloužili, hru jsme měli pod kontrolou,“ zdůraznil a pokračoval: „Obě penalty, jak pro nás, tak pro soupeře, byly nařízené úplně spravedlivě. V první půli jsme si kromě penalty vytvořili určitě dvě další gólovky, které jsme neproměnili a čekali jsme, že zkušení hosté se v deseti ve druhém poločase zatáhnou. To se také stalo a my čekali na svou šanci. Tu jsme si sice nepřipravili, měli jsme spoustu náznaků, které jsme nebyli schopni dotáhnout. Gól jsme nakonec dali z rohu.“

Hodně nepříjemností hostující obraně nadělal aktivní Martin Svoboda, na kterém se vykartovali jak Filip Bříza, tak Jakub Jonáš. „Pořád mu jen nadávám, dneska ho musím pochválit,“ smál se kouč a dodal: „Dneska konečně nepřemýšlel nad fotbalem, zjistil, že je to jednoduché, že stačí jenom běhat.“

Za Červené Janovice zápas hodnotil Tomáš Dudla: "Vlastně moc nevím, co hodnotit. Byli jsme svědky utkání plného soubojů a nepřesností všech pětadvaceti aktérů. Podle mého názoru se hrálo tak dvacet minut čištého času. Utkání jsme si vlastní nedisciplinovaností prohráli sami. Bohužel jsme domácím darovali jasnou penaltu i rohový kop, ze kterého jsme inkasovali. Nutno dodat, že soupeř dnes byl o ten gól lepší."

Branky: 27. pok. kop J. Petrů, 73. Solnář – 23. pok. kop Jonáš. Rozhodčí: Šim. Pipek – Babák, Kubeš. ŽK: Hošta, Cettl, Jícha – Bříza, Jonáš, Dan. Uher. ČK: 41. Bříza, 84. Jonáš. Diváků: 113. Kácov: Tlustý – Hošta, Solnář, J. Petrů, Peroutka – M. Svoboda (86. J. Výborný), Š. Štorch (63. Martin Zeman), L. Vebr, Jícha (90. Blažek), Cettl – V. Štorch (83. Jan Kmoch). Trenér Michal Veliký. Č. Janovice: Hons – T. Dudla, Kubík, Kaufman, Bříza – Cejnar, Dan. Uher, Jiránek, Jonáš, Eichler – Novák. Trenér Milan Kopřiva.