Na urostlé hráče Tatranu Sparta nestačila

24. květen 2010, 18:54

Rakovník - Mladší žáci v sobotu sehráli utkání 26. kola krajského přeboru v Rakovníku:

Tn Rakovník - Kutná Hora 8:1 (4:1)

Utkání bylo vyrovnané jen do 25 min. To hosté s fyzicky zdatným soupeřem drželi krok a v tu dobu hráli nerozhodně 1:1. Pak jim to tam začalo padat a bylo po zápase.

Opět doplněni třemi kluky z přípravky Kutnohorští začali utkání s respektem. To se jim vymstilo už v 7. min., kdy Lodinský zbytečně ztratil ve středu pole míč a kolmice na domácího útočníka jim zajistila vedení 1:0. V 15. min. se hosté otřepali a po ojedinělé šanci měli možnost zahrávat rohový kop. Že je to jejich silná stránka se záhy ukázalo: Piskač z něj našel hlavu Puchoně a ten se nemýlil 1:1. Ve 25. min. domácí nastřelili břevno a odražený míč uklidili bez problémů do sítě 2:1. To hosty rozhodilo a během následujících čtyř minut inkasovali ještě dvakrát 4:1.

Druhý poločas už to byla hra kočky s myší. Hosté nestačili na urostlé jedince v týmu domácích a ti si směrem k hostující brance dělali co chtěli. Jedinou možností ohrozit domácí branku byla akce z 43. min., to už ale byl stav zápasu 7:1. Kraus rozehrál přímý kop a míč posadil na Míčovu hlavu. Domácí gólman ovšem šanci zneškodnil. Hned z protiútoku ale domácí zakončili na konečných 8:1.

Slovo trenérů Jenčíka a Krause: "Před začátkem utkání jsme se všichni divili a přemýšleli, čím mládež v Rakovníku krmí. Takhle fyzicky zdatní a urostlí jedinci se v mladších žácích moc často nevidí. Vzhledem k tomu, že náš tým je v současné době hodně oslabený a doplňovali nás kluci z přípravky, dopadlo to jednoznačně. Značný fyzický rozdíl ve výkonnosti rozhodl. Klukům nelze upřít snahu hrát fotbal, ovšem na Rakovník jsme tentokrát neměli."

Branka K. Hory: 15. Puchoň. K. Hora: Foršt (Jeřábek ) - Kraus, Jenčík, Puchoň, Černý (31. Růžička), Lodinský, Masopust, Míča, Škrobák (31. Jeřábek), Brůža, Piskač.