Navzdory soupeři a "řezníkům" čáslavská rezerva získala první tři body

4. září 2011, 20:30
(aktualizováno: 4. září 2011, 23:04)

Čáslav - Rezerva FK Čáslav po třech zápasech stále čekala na první body v krajském přeboru a tak bylo jasné, že doma proti Novému Strašecí už potřebuje vyhrát. Vyzbrojila se proti čtveřicí hráčů z A týmu - Timmem, Juklem, Hejným a Žiakem.

Čáslav B - Nové Strašecí 2:1 (0:0)

Do Čáslavi ovšem kromě soupeře dorazilo trio rozhodčích Richtár, Kabyl, Zuskin - některými fanoušky a médii podle loňské sezony a zejména zápasů v Rakovníku přezdívané "řezníci krajského přeboru". Sudí sice dokázali bazírovat na barvě stulpen domácích hráčů nebo na tom, kde jaký fanoušek má na stadionu sedět, ale zejména asistent Zuskin jasně otáčel auty nebo mával nesmyslné ofsajdy, neustále vyhrožoval nebo hlavní Richtár přehlédl jasný penaltový faul na Maxu nebo v prvním poločase neuznal branku Žiaka.

Domácí do zápasu vlétli jako uragán a prakticky hned po rozehrání mohli vést, jenže to by Timmova pěkná rána nesměla skončit jen na tyči. V 7. min. konstrukce hostující brány cinkala znovu, tentokrát po Žiakově centru Matoušek napálil míč "z první" do břevna.

Hosté se prakticky k ničemu nedostali, Míška v domácí bráně ohrožovaly jen střely ze střední vzdálenosti. Teprve ve 33. min. si připsal parádní zákrok, když vytáhl nepříjemný trestný kop Ducára. Maxa se neodpískaným faulem odradit nenechal, ve 37. min. si naběhl na dlouhý pas, ovšem míč "na dlouhou nohu" usměrnil jen do gólmana. Ještě před přestávkou se do koncovky dostali i hosté, když po otočeném autu Růžička pálil jen do boční sítě.

Na začátku druhého poločasu to domácí už konečně "protrhli". Ve 49. min. Maxa skvěle vybojoval míč na polovině hřiště, do samostatného úniku vysunul Timma, který nekompromisní ranou nedal Kutovi šanci. Vzápětí pojistku odmítl M. Brudný, když po rohovém kopu hlavičkoval nad. Přesto se druhé branky domácí dočkali: V 62. min. Svoboda pasem po levé straně poslal Žiaka, jehož nastřelený míč  Kut neudržel a Maxa podruhé rozvlnil síť - 2:0. Pak ještě v 69. min. Jukl z trestného kopu z úhlu otřel míč o břevno, jenže v závěru utkání hosté sahali po bodu: V 89. min. domácí obrana nechala hodně prostoru L. Mrázkovi, jehož akci přesnou ranou k tyči dotáhl J. Mrázek - 2:1. Ten samý hráč napřáhl i o chvíli později, jenže čáslavský gólman Míšek vytáhl skvělý zákrok, vytáhl míč na roh a pro domácí tak zachránil první body.

"Konečně a zcela zaslouženě," ulevil si po zápase trenér domácí rezervy Jiří Antoš. "Podali jsme velmi dobrý výkon, jen mě mrzí, že jsme nedali více branek," upozornil a pokračoval: "My jsme byli v situaci, že jsme potřebovali jakékoliv vítězství a to přišlo. Dnes jsme ale hráli opravdu dobře. Vytvořili jsme si pět, šest dalších šancí, nastřelilil tři břevna. Myslím, že nám rozhodčí neuznali regulérní gól, ale až na závěr, ve kterém jsme se obdrženou brankou zbytečně znervozněli, jsme vyhráli zaslouženě."

V klíčové chvíli tým podržel i brankář Michal Míšek. "Takový je fotbal, dnes jsme měli štěstí více, minule jsme ho třeba neměli. V prvním poločase jsme nastřelili tyčky, vyhráli jsme ale zcela zaslouženě," zopakoval nakonec Jiří Antoš.

Branky: 49. Timm, 62. Maxa - 89. J. Mrázek. Rozhodčí: Richtár - Kabyl, Zuskin. ŽK: Timm, Maxa, Matoušek - Růžička, Kaválek. Čáslav B: Míšek - M. Brudný, K. Hejný, Petr Váňa, Svoboda - Matoušek (78. M. Král), Jukl, Vojt. Vondra, Žiak (90.+2 Hájek) - Timm (75. R. Vajgl), Maxa. Trenér Jiří Antoš. Nové Strašecí: Kut - Dimov (75. Pilař), Duchoň, Bláha, Kroupa - Beneš (64. Zázvorka), Růžička (68. Kaválek), J. Mrázek, Vašák - L. Mrázek, Ducár. Trenér Miloslav Mrázek.