Nejslušnějším týmem podzimní části okresního přeboru byl Star Tupadly

5. prosinec 2012, 09:48
(aktualizováno: 5. prosinec 2012, 10:00)

Kutnohorsko - Podzimní část okresního přeboru 2012 - 2013 skončila dohrávkami 10. kola na konci listopadu, zpravodajský server svoboda.info nabízí fanouškům fotbalu tradičně pár čísel:

V 91 podzimních zápasech padlo 373 branek, což představuje 4,10 branky na zápas při průměrném skóre 2,3:1,8. Nejčastějším výsledkem zápasů byl stav 2:1 (8x), 1:2 (7x) a 3:1 (6x). Zápas s nejvyšším vítězstvím: Sedlec - Žleby 7:0 (6. října) a zápasem s nejvyšším počtem branek Kácov - Žleby 7:2 (20. října 2012).

Podzimním vítězem se stala Sparta Kutná Hora B, která půjde do jarních odvet s pětibodovým náskokem před Viktorií Sedlec. Rezerva Kutné Hory disponovala nejlepším útokem (46 branek), přičemž nejvíce branek nastřílela v rozmezí 15. a 30. minuty (13 gólů). Nejlepší obranu soutěže měly stejně jako Kutná Hora B i Tupadly, oba celky inkasovaly jen dvanáct gólů.

Nejlepší střelec soutěže Milan Čálek (Zbraslavice) nastřílel 18 branek, na druhém místě v pořadí kanonýrů figuruje útočník Sedlce Ladislav Pospíšil (14 branek).

Nejlepším brankářem podzimu byl Lukáš Korejtko (Kutná Hora B). Nastoupil v 8 zápasech, odchytal 720 minut a dostal 3 branky. To představuje průměr 0,38 branky na zápas. Připsal si i pět vychytaných nul. Nejvíce čistých kont ale mají Vlastimil Táborský (Malešov) a Miroslav Potměšil (Tupadly) - oba šestkrát vychytaná nula.

Nejvíce žlutých karet v soutěži posbíraly Zbraslavice (36 ŽK), čtyři červené karty rozhodčí ukázali hráčům z Vrdů. "Nejpilnějším" sběračem žlutých karet v soutěži byl David Soucha z Kácova (9 žlutých karet), po dvou červených kartách za podzim stihli Marek Stoupa (U. Janovice B) a Vojtěch Bláha (Žleby). Nejslušnějším týmem soutěže byly na podzim Tupadly (13 žlutých karet a bez červené karty).

Maximální porci 1170 minut na podzim odehrálo devět hráčů: Milan Čálek (Zbraslavice), Tomáš Lev (Nové Dvory), Artur Pana (Kácov), Lukáš Kraus (Malín), Michal Poklop (Malešov), Pavel Herčík (Zbraslavice), Jaroslav Jakoubek (Kácov), Jiří Pivoňka (Kácov), Vlastimil Táborský (Malešov).

Nejvíce zápasů okresního přeboru odpískali Jaroslav Kučera (7 utkání), Martin Semirád (6 utkání) a Oldřich Jonáš (5 utkání). Nejvíce červených karet ukázal Zdeněk Lev - tři domácím hráčům a jednu hostům. Martin Semirád z rozhodčích nejčastěji trestal žlutou kartou - zapsal jich celkem 27.

Tabulky a čísla podzimní části okresního přeboru 2012 - 2013 jsou zde.

1. Sparta Kutná Hora B

Góly: Jiří Luňáček (11 branek).
Vítězné góly: Pavel Král (3 branky).
Odehrané minuty: Jakub Krupička (1123 minut).
ŽK: Jiří Luňáček a Ondřej Černý (po 3 ŽK).
ČK: Bez červené karty.
Jednička v bráně: Lukáš Korejtko (průměr 0,38 branky na zápas).

2. Viktoria Sedlec

Góly: Ladislav Pospíšil (14 branek).
Vítězné góly: Ladislav Pospíšil, Michael Jelínek, Pavel Mrštík (po 2 brankách).
Odehrané minuty: Lukáš Tvrdý a Nikola Kožnar (po 1080 minutách).
ŽK: Nikola Kožnar (6 ŽK).
Jednička v bráně: Michal Šilhán (průměr 1,89 branky na zápas).

3. Sokol Zbraslavice

Góly: Milan Čálek (18 branek).
Vítězné góly: Milan Čálek (6 branek).
Odehrané minuty: Milan Čálek a Pavel Herčík (po 1170 minutách).
ŽK: Pavel Herčík (7 ŽK).
Jednička v bráně: Libor Bednář (průměr 1,40 branky na zápas) a David Březina (průměr 1,60 branky na zápas) - oba odchytali po 450 minutách.

4. Star Tupadly

Góly: Jiří Kavánek, Pavel Štainer a Miloslav Chvátal (po 5 brankách).
Vítězné góly: Jan Drbohlav (2 branky).
Odehrané minuty: Miroslav Potměšil (1164 minutách).
ŽK: Jiří Kavánek, Tomáš Semrád, Radek Kruml (po 2 ŽK).
Jednička v bráně: Miroslav Potměšil (průměr 0,93 branky na zápas).

5. AFK Kácov

Góly: Vojtěch Štorch (9 branek).
Vítězné góly: Petr Havlín, Jaroslav Pospíšil, Štěpán Štorch (po 2 brankách).
Odehrané minuty: Artur Pana, Jaroslav Jakoubek, Jiří Pivoňka (po 1170 minutách).
ŽK: David Soucha (9 ŽK).
ČK: Tomáš Kaftan.
Jednička v bráně: Jaroslav Pospíšil (průměr 1,71 branky na zápas).

6. SK Malešov

Góly: Jiří Rejthárek (7 branek).
Vítězné góly: Jiří Rejthárek, Robert Menšík (po 2 brankách).
Odehrané minuty: Michal Poklop a Vlastimil Táborský (po 1170 minutách).
ŽK: Michal Poklop (8 ŽK).
ČK: Jiří Rejthárek, Ondřej Radil.
Jednička v bráně: Vlastimil Táborský (průměr 1,15 branky na zápas).

7. Sokol Paběnice

Góly: Milan Šrámek, Martin Votava (po 4 brankách).
Vítězné góly: M. Šrámek, M. Votava, Blažek, M. Růžička, Libicher, L. Votava (po 1 brance).
Odehrané minuty: Radek Sochr (1127 minut).
ŽK: Tomáš Lupínek (6 ŽK).
Jednička v bráně: Martin Moc (průměr 2,38 branky na zápas).

8. Sokol Nové Dvory

Góly: Tomáš Lev (9 branek).
Vítězné góly: Tomáš Lev (4 branky).
Odehrané minuty: Tomáš Lev (1170 minut).
ŽK: Jakub Pátek a David Dastych (po 3 ŽK).
Jednička v bráně: Martin Černý (průměr 2,17 branky na zápas).

9. FK Uhlířské Janovice B

Góly: Michal Veliký (6 branek).
Vítězné góly: Veliký, M. Svoboda, P. Kulhánek, Kalaš (po 1 brance).
Odehrané minuty: Michal Veliký (1080 minut).
ŽK: Ladislav Blecha (6 ŽK).
ČK: Marek Stoupa (2 ČK).
Jednička v bráně: Marcel Mejstřík (průměr 2,67 branky na zápas).

10. Sokol Malín

Góly: Lukáš Kraus a Ondřej Pilař (po 4 brankách).
Vítězné góly: L. Kraus, Pilař, P. Štoček a J. Kročák (po 1 brance).
Odehrané minuty: Lukáš Kraus (1170 minut).
ŽK: Martin Novotný (4 ŽK).
Jednička v bráně: Igor Staš (průměr 2,00 branky na zápas).

11. Slavoj Vrdy

Góly: Tomáš Hronek a Martin Kebza (po 6 brankách).
Vítězné góly: Hronek, M. Kebza, D. Bajo ml., Pleva, Kříž (po 1 brance).
Odehrané minuty: Zdeněk Cakl (1080 minut).
ŽK: Tomáš Hronek (6 ŽK).
ČK: Josef Spěvák, Lukáš Doubek, Martin Doubek, Josef Radovnický.
Jednička v bráně: Martin Doubek (průměr 2,32 branky na zápas).

12. Spartak Žleby

Góly: Jakub Horák a Zdeněk Schneiderwind (po 4 brankách).
Vítězné góly: Jakub Horák, Zdeněk Schneiderwind, Petr Němec (po 1 brance).
Odehrané minuty: Jiří Trekoval (1015 minut).
ŽK: Zdeněk Schneiderwind (5 ŽK).
ČK: Vojtěch Bláha (2 ČK).
Jednička v bráně: Martin Auersvald (průměr 2,67 branky na zápas) a Pavel Marousek (průměr 4,83 branky na zápas) - oba odchytali po 540 minutách.