Neuvěřitelná vítězná série poslala fotbalisty Ajaxu Štrampouch do třetí třídy!

22. červenec 2015, 06:15

Kutnohorsko - Fotbalová IV. třída 2014 - 2015, skupina A už je minulostí, zpravodajský server svoboda.info nabízí fanouškům fotbalu tradičně pár čísel:

V 156 zápasech IV. třídy 2014 - 2015, skupina A padlo 772 branek, což představuje 4,95 branky na zápas při průměrném skóre 2,7:2,2. Nejčastějším výsledkem zápasů byl stav 3:1 (9x) a 3:2 (8x). Zápas s nejvyšším vítězstvím Vlkaneč - Vrdy B 0:10 byl společně s utkáním Vrdy B - Hostovlice 8:2 současně střetnutím s nejvyšším počtem branek.

Soutěží nejúspěšněji prošel Ajax Štrampouch - ten neztratil ani jeden bod, poslední prohru utrpěl 19. dubna 2014 v Horušicích (2:1), pak ještě 14. června 2014 remizoval v Církvici (4:4), od té doby hráči Ajaxu nic jiného než vítězství nepoznali.

Štrampouch měl v sezoně samozřejmě nejúdernější útok (114 gólů) i nejpevnější obranu (19 inkasovaných branek). Nejlepší střelec soutěže a vlastně i celého okresu Lukáš Valdman (Ajax Štrampouch) soupeřům nasázel rekordních 57 branek, stejný hráč byl nejúspěšnější z celé soutěže i na jaře když skóroval devětadvacetkrát.

Nejlepším brankářem soutěže je s průměrem 0,76 branky na zápas Karel Kočí (Ajax Štrampouch). Nastoupil ve 23 zápasech, odchytal 2005 minut a inkasoval 17 branek. Současně vychytal i nejvíce čistých kont  - osm nul. Také na jaře se mezi tyčemi nejvíce dařilo Karlu Kočímu - jedenáct branek na 11 zápasů představuje průměr 1,05.

Nejpilnějšími sběrači žlutých karet byli Lukáš Valdman (Štrampouch) - 10 ŽK a Matěj Štrba (Okřesaneč) s Petrem Altmanem (Vlkaneč) - 8 ŽK. Červenou kartu vidělo celkem šestnáct hráčů, z toho Aleš Rolenec (Hostovlice) dvakrát. Na jaře byli ve IV. třídě, skupina A vyloučeni pouze čtyři hráči.

Maximální počet 2160 minut odehráli pouze dva hráči - Martin Svoboda (Štrampouch) a Roman Novosad (Okřesaneč). Ve všech 24 zápasech nastoupilo devět hráčů: Petr Dušek (Církvice), Jaroslav Matoušek a Roman Novosad (Okřesaneč), Václav Říha (Bratčice), Jakub Oliva a Martin Svoboda (Štrampouch), Petr Hamsa (Hostovlice), Josef Mrkvička a Václav Zelený (Vlkaneč).

Nejvíce zápasů odpískali Luděk Kracík (18 utkání), Martin Semirád (17 zápasů) a Karel Kafka (16 zápasů). Čtyři červené karty vytáhl Martin Semirád (jednu pro domácí, tři pro hosty) a tři červené karty Petr Poklop (jednu pro domácí, dvě pro hosty) s Pavlem Houškou (tři pro hosty). Žlutou kartou nejvíce trestali Martin Semirád - 69 ŽK (37 pro domácí a 32 pro hosty) a Oldřich Opočenský 49 ŽK (19 pro domácí a 30 pro hosty).

Tabulky a čísla IV. třídy 2014 - 2015, skupina A jsou zde. Za pomoc při sestavování statistik redakce www.svoboda.info děkuje Marii Reimannové.

1. Ajax Štrampouch

Góly: Lukáš Valdman (57 gólů), jaro (29 gólů).
Vítězné góly: Lukáš Valdman 11 vítězných gólů, jaro Lukáš Valdman (5 vítězných gólů).
Odehrané minuty: Martin Svoboda (2160 minut), jaro Ladislav Müller a Martin Svoboda (1080 minut).
ŽK: Lukáš Valdman (10 ŽK), jaro Lukáš Valdman (3 ŽK).
ČK: Lukáš Valdman, Karel Kočí.
Jednička v bráně: Karel Kočí (průměr 0,76), jaro Karel Kočí (průměr 1,05).

2. SK Církvice

Góly: Petr Dušek (16 gólů), jaro Petr Dušek, Jakub Křížek (po 7 gólech).
Vítězné góly: Petr Dušek (4 vítězné góly), jaro Petr Dušek, Daniel Marek (po dvou vítězných gólech).
Odehrané minuty: Petr Dušek (2002 minut), jaro Daniel Marek (944 minut).
ŽK: Petr Dušek (7 ŽK), jaro Petr Dušek (3 ŽK).
ČK: Petr Dušek, Tomáš Hruška.
Jednička v bráně: Aleš Malyjurek (průměr 1,80), jaro Aleš Malyjurek (průměr 2,17).

3. Slavoj Vrdy B

Góly: Dušan Bajo ml. (14 gólů), jaro Dušan Bajo ml. (10 gólů).
Vítězné góly: Dušan Bajo ml. (4 vítězné góly), jaro Dušan Bajo ml. (2 vítězné góly).
Odehrané minuty: Dušan Bajo st. (1980 minut), jaro Martin Doubek (1055 minut).
ŽK: Karel Truksa (3 ŽK), jaro Kříž, Novák ml., M. Mlynka, Bajo st., Cakl (po 1 ŽK).
ČK: Bez ČK.
Jednička v bráně: Martin Doubek (průměr 2,08), jaro Martin Doubek (průměr 2,73).

4. Sokol Záboří n. L.

Góly: Filip Vobořil (9 gólů), jaro Filip Vobořil (6 gólů).
Vítězné góly: Filip Vobořil (4 vítězné góly), jaro Filip Vobořil (3 vítězné góly).
Odehrané minuty: Filip Vobořil (1970 minut), jaro Filip Vobořil (1080 minut).
ŽK: Jiří Král (6 ŽK), jaro Stanislav Král (3 ŽK).
ČK: Vojtěch Klatka.
Jednička v bráně: Milan Rohlíček (průměr 1,63), jaro Milan Rohlíček (průměr 1,56) a Michal Pešout (průměr 1,34).

5. Sokol Okřesaneč

Góly: Jaroslav Matoušek (16 gólů), jaro Jakub Vlček (8 gólů).
Vítězné góly: Miroslav Kaščák (3 vítězné góly), jaro Miroslav Kaščák (3 vítězné góly).
Odehrané minuty: Roman Novosad (2160 minut), jaro Jakub Vlček a Roman Novosad (1080 minut).
ŽK: Matěj Štrba (8 ŽK), jaro Jakub Vlček (4 ŽK).
ČK: Jaroslav Matoušek.
Jednička v bráně: Karel Koutný (průměr 2,50), jaro Karel Koutný (průměr 2,30).

6. AFK Bratčice

Góly: Václav Říha (16 gólů), jaro Václav Říha (10 gólů).
Vítězné góly: Tomáš Doležal (3 vítězné góly), jaro Tomáš Doležal (2 vítězné góly).
Odehrané minuty: Václav Říha (2148 minut), jaro Václav Říha (1080 minut).
ŽK: Lukáš Dvořák (4 ŽK), jaro Robert Uhlíř (3 ŽK).
ČK: Lukáš Dvořák, Robert Uhlíř, Ondřej Čapek, Vladimír Kupera.
Jednička v bráně: Jan Vaněk (průměr 2,19), jaro Jan Vaněk (průměr 2,63).

7. TJ Zbýšov B

Góly: Ivan Babák (7 gólů), jaro Marek Šemík a Václav Radil (po 6 gólech).
Vítězné góly: Ivan Babák (3 vítězné góly), jaro Václav Radil a Michal Petrák (po 2 vítězných gólech).
Odehrané minuty: Petr Dostál (1980 minut), jaro Petr Dostál (990 minut).
ŽK: Marek Šemík (4 ŽK), jaro Marek Šemík (3 ŽK).
ČK: Bez ČK.
Jednička v bráně: Petr Dostál (průměr 2,75), jaro Petr Dostál (průměr 2,73).

8. Dynamo H. Bučice

Góly: David Vítek, Jiří Kebza, Martin Gazdík (po 7 gólech), jaro Martin Gazdík (7 gólů).
Vítězné góly: Martin Gazdík (3 vítězné góly), jaro Martin Gazdík (3 vítězné góly).
Odehrané minuty: Jaroslav Škaloud (1934 minut), jaro Jaroslav Škaloud (973 minut).
ŽK: Tomáš Čárný, Václav Paták, Václav Dušánek (po 5 ŽK), jaro Tomáš Čárný (3 ŽK).
ČK: David Vítek.
Jednička v bráně: Tomáš Kleman (průměr 2,82), jaro Tomáš Kleman (průměr 2,71).

9. Sokol Chotusice B

Góly: Martin Výborný (11 gólů), jaro Martin Výborný (7 gólů).
Vítězné góly: Martin Výborný (3 vítězné góly), jaro Výborný, Tuzar, Šolta, Zedník (po 1 vítězném gólu).
Odehrané minuty: Daniel Váňa (1890 minut), jaro Lubomír Žilka (1080 minut).
ŽK: Michal Peroutka, Pavel Čtvrtečka (po 3 ŽK), jaro Martin Výborný, Michal Peroutka (po 2 ŽK).
ČK: Bez ČK.
Jednička v bráně: Daniel Váňa (průměr 2,38), jaro Daniel Váňa (průměr 2,44).

10. Sokol Potěhy

Góly: Ondřej Sixta, Petr Němec (po 5 gólech), jaro Petr Němec (5 gólů).
Vítězné góly: Petr Němec (2 vítězné góly), jaro Petr Němec (2 vítězné góly).
Odehrané minuty: Karel Koudelka (1882 minut), jaro Petr Čunderlík (1019 minut).
ŽK: Radek Richard, Petr Čunderlík (po 5 ŽK), jaro Dobroslav Šaroun (2 ŽK).
ČK: Petr Čunderlík, Vladimír Remeš.
Jednička v bráně: Vladimír Remeš ml. (průměr 2,44) a Jiří Vejtasa (průměr 2,22), jaro Jiří Vejtasa (průměr 2,43).

11. TJ Hostovlice

Góly: Vít Gruntman (8 gólů), jaro Zdeněk Musil (4 góly).
Vítězné góly: Radek Kořínek (2 vítězné góly), jaro Zdeněk Musil, Vít Gruntman (po 1 vítězném gólu).
Odehrané minuty: Petr Hamsa (2131 minut), jaro Petr Hamsa (1080 minut).
ŽK: David Zumpfe (7 ŽK), jaro David Zumpfe (3 ŽK).
ČK: Aleš Rolenec 2, František Malina.
Jednička v bráně: Jakub Zadina (průměr 3,35), jaro Jakub Zadina (průměr 4,10).

12. Sokol Horušice

Góly: Václav Radovnický (8 gólů), jaro Václav Radovnický (4 góly).
Vítězné góly: Václav Radovnický (2 vítězné góly), jaro Václav Radovnický (2 vítězné góly).
Odehrané minuty: Václav Radovnický (1917 minut), jaro Václav Radovnický, Lukáš Kredl (1080 minut).
ŽK: Marcel Karkoš (6 ŽK), jaro Radovnický, Kredl, Karkoš (po 2 ŽK).
ČK: Bez ČK.
Jednička v bráně: Libor Fedorovič (průměr 3,38), jaro Libor Fedorovič (průměr 3,44).

13. Sokol Vlkaneč

Góly: Josef Mrkvička (6 gólů), jaro Josef Mrkvička, Dominik Kunášek (po 2 gólech).
Vítězné góly: Radek Löwy, Jan Burian, Dominik Kunášek (po 1 vítězném gólu), jaro Kunášek, Burian (po 1 vítězném gólu).
Odehrané minuty: Václav Zelený (2014 minut), jaro Robert Šrank (1080 minut).
ŽK: Petr Altman (8 ŽK), jaro Luboš Špitálník (3 ŽK).
ČK: Dominik Kunášek.
Jednička v bráně: Robert Šrank (průměr 3,00), jaro Robert Šrank (průměr 3,00).