Nevídaný kolaps hráčů z Chotusic ve druhém poločase poslal do třetí třídy Hlízov!

2. červen 2012, 19:55
(aktualizováno: 2. červen 2012, 20:14)

Hlízov - Předposlední kolo IV. třídy - skupina B přineslo prakticky finále soutěže: Do Hlízova dorazily Chotusice a jelikož měly oba celky po 52 bodech, bylo jasné, že případný vítěz se hodně přiblíží k celkovému prvenství.

Hlízov - Chotusice 5:4 (1:2)

Jako by větší nervozita spadla na hostující tým. Domácí nejprve o něco lépe kombinovali a také se poměrně brzy ujali vedení: Obrana hostů se v 5. min. vůbec nevěnovala Karvaiovi, který se dělal v šestnáctce co chtěl, ještě přihrál Pertlíčkovi, který gólmana Mil. Hubáčka už prostřelil - 1:0. Hosté mohli odpovědět o tři minuty později, jenže Žilka mířil jen do gólmana Kedršta, který pak nohou vypíchl dorážku J. Goliáše.  Potom domácí trenér Čáp z trestného kopu zacinkal na tyč chotusické brány, ovšem první půle se lámala ve 26. min.: Nejprve K. Němec vysunul Suchého, jehož skvěle vychytal Mil. Hubáček. Hned z protiútoku J. Špitálník špičkou kopačky před Kedrštem usměrnil balón do sítě - 1:1. Hosté dokonali obrat ve vývoji utkání ještě před přestávkou: Ve 45. min. po rohovém kopu a sérii hlaviček v hlízovské šestnáctce ukončil Machek, který zamířil k tyči - 1:2.

Po začátku druhé půle se zdálo, že je hotovo: Kedršt se totiž červenal při zakončení J. Goliáše a o tři minuty později po dlouhém autu umístil míč k tyči Mar. Hubáček - 1:4. Jenže to bylo ze strany hostů všechno. V 54. min. domácí polil živou vodou Čáp, jehož vysunula za obranu spoluráce Karvaie se Suchým - 2:4. Pak však za strkanici s Peroutkou musel Pertlíček předčasně do sprch, vyloučení ale jakoby domácím pomohlo: V 60. min. Čáp dlouhý výkop Kedršta posunul za obranu na Suchého - 3:4 a ani ne za minutu Suchý po rychlém protiútoku vybídl ke skórování volného K. Němce - 4:4. Další obrat v utkání dokončil Čáp v 73. min., když ho za obranu poslal K. Němec - 5:4. Hlízov pak odolal závěrečnému náporu soupeře. V 76. min. po Žilkově centru vytáhl Kedršt proti J. Goliášovi skvělý zákrok, kterým odčinil své zaváhání z úvodu poločasu. V 86. min. se do hlízovské šestnáctky protáhl Štrosmajer, přehazoval Kedršta, jenže s ním i jeho bránu. Obléhání hlízovské brány ukončil v 88. min. Žilka tvrdou ranou "Pánu Bohu do oken"... V nastaveném čase ještě Čápův technický oblouček zastavilo břevno chotusické branky, ovšem to na radosti domácích už nic vzít nemohlo.

Hrající trenér Zdeněk Čáp šel hned po zápase slavit vítězství s fanoušky. "Za stavu 1:4 jsem už nevěřil," přiznal a pokračoval: "Věděl jsem, že góly jsme schopní dát. Zaspali jsme ale začátek druhé půle a dostali zbytečné dvě branky středem obrany. Pod tlak jsme se dostali sami. Za stavu 1:1 místo toho, abychom dali na 2:1 jsme první poločas prohráli." Po změně stran navíc Hlízov oslabil vyloučením Zbyněk Pertlíček. "Myslím, že vyloučení bylo přísné, šlo o strkanici obou hráčů," uvedl kouč a dodal: "I v deseti jsme se dokázali semknout a dokázali, že fotbal hrát umíme." Hlízov si tímto vítězstvím zajistil postup do III. třídy. "Bez ohledu na zápas v Nových Dvorech je to hotové," radoval se Zdeněk Čáp.

Po přestávce Chotusice brzy zvýšily na 1:4, jenže v tu chvíli, jakoby pro ně zápas skončil. "To si asi hráči mysleli, ale zápas pokračoval," poznamenal chotusický trenér Jaroslav Wohlgemuth. "Stačily čtyři minuty a domácí zápas otočili," připomněl a navázal: "Utkání jsme si prohráli sami, nemůžeme si na nic stěžovat. Ani na rozhodčí."

Branky: 5. Pertlíček, 54., 73. Čáp, 60. Suchý, 61. K. Němec - 26. J. Špitálník, 45. Machek, 46. J. Goliáš, 49. Mar. Hubáček. Rozhodčí: Michal - Dupal, Špičák. ŽK: Čáp - St. Čmakal, Vetešník. ČK: 57. Pertlíček (H). Hlízov: Kedršt - Budín, Mathé, Lub. Balvín, P. Růžička (90. Flekal) - Karvai (64. P. Balvín), K. Němec, Suchý, Pertlíček - Jos. Kačerovský (17. D. Tomek), Čáp. Trenér Zdeněk Čáp. Chotusice: Mil. Hubáček - St. Čmakal (70. Šmejkal), Vetešník, Strnad, L. Müller (80. Hudák) - Peroutka, Mar. Hubáček, Žilka, Machek - J. Špitálník (74. Štrosmajer), J. Goliáš. Trenér Jaroslav Wohlgemuth.