Nové Dvory spěchají zpět do okresního přeboru, v neděli setřásly Kaňk

1. květen 2016, 20:31

Nové Dvory - V 19. kole III. třídy na sebe narazily dva celky z prvních míst tabulky: Vedoucí Nové Dvory přivítaly fotbalisty druhého Sokola Kaňk, pro které byl zápas zřejmě poslední šancí, jak ještě zdramatizovat boj o postup:

Nové Dvory - Kaňk 4:0 (3:0)

První poločas patřil domácím, herně i výsledkově. Ve 14. min. propadl kaňkovské obraně míč až k Brožkovi, který načal gólový účet - 1:0. V 18. min. zařadil Marek na levé straně šestý rychlostní stupeň, balón poslal na volného J. Rejthárka, kterému se ale koncovka nepovedla. Ve 25. min. si domácí vše vynahradili: Po pěkné kombinační akci na pravé straně Pátek poslal míč volnému do vápna Brožkovi a ten zvýšil na 2:0. Skóre se do přestávky měnilo ještě jednou, když po odpískané ruce proměnil Bareš pokutový kop - 3:0.

Po změně stran se těžiště hry přesunulo přece jen více na polovinu Nových Dvorů, ovšem hosté si kromě několika standardních situací příliš příležitostí nevytvořili. A jejich trestné kopy minuly novodvorskou bránu, navíc v 70. min. si brankář Opasek neporadil s dlouhým trestným kopem domácích, míč poskakoval v šestnáctce, až ho A. Kokeš doklepl do sítě - 4:0. Nejblíže gólu byli hosté asi v 88. min.: Po Mandíkově centru z trestného kopu hlavičkoval Němec, míč chtěl ještě u tyče dorazit do sítě Novotný, ale nedosáhl na něj.

"Kaňk byl kvalitním soupeřem, hrál dobře a my jsme měli i štěstí," přiznal novodvorský trenér Michal Rejthárek. "Je pravda, že do čeho jsme kopli, byl dnes gól," doplnil a opakoval: "Soupeř byl hodně kvalitní a právem je na druhém místě." Nové Dvory tak v čele tabulky třetí třídy navýšily své vedení. "Chceme postoupit, doufám, že jsme se k tomu dnes hodně přiblížili," usmíval se kouč z Nových Dvorů.

Žádné drama v tabulce III. třídy jeden z trenérů Kaňku Miloslav Čepek neočekával. "Nové Dvory jsou favoritem soutěže od začátku sezony, v zimě posílily. Mají spoustu hráčů z vyšších tříd a také hodně mladých kluků," poznamenal a pokračoval: "Nehráli jsme o první místo v tabulce, tlačí nás jiní soupeři, např. Křesetice. To budou pro nás důležitá utkání. Náš tým bych na okresní přebor neviděl, museli bychom hodně přidat."

Zápas v Nových Dvorech měl podle Miloslava Čepka dva rozdílné poločasy. "V tom prvním rozhodčí za stavu 0:0 nebo 1:0 nám nepískal žádné fauly, ve druhém to začal foukat už za rozhodnutého stavu," naznačil a dodal: "To ale neřeším. Domácí dali góly, my jsme si čtvrtý přidali sami. Ten jde na vrub brankáře. Nové Dvory byly lepší."

Branky: 14., 25. Brožek, 45. pok. kop Bareš, 70. A. Kokeš. Rozhodčí: Ivan Fencl. ŽK: Dastych, M. Rejthárek, Marek - Koten, L. Veselý. Diváků: 100. N. Dvory: Černý - Míča, Maláček, Dastych, J. Veselý - Pátek (50. A. Kokeš), M. Rejthárek (75. J. Kokeš), Bareš, Marek (82. T. Dejmal) - J. Rejthárek, Miroslav Brožek. Trenér Michal Rejthárek. Kaňk: Opasek - D. Klatka (46. Franc), M. Horký, Koten, Wagner - L. Veselý, F. Černohlávek, Novotný, Mandík - R. Matz (60. Němec), Kubánka (80. M. Klatka). Trenéři Michal Velebný, Miloslav Čepek.

1 N. Dvory 20 18 1 1 0 72:14 57
2 Kaňk 20 14 2 1 3 79:29 47
3 Štrampouch 20 14 1 0 5 75:33 44
4 Křesetice 20 13 2 1 4 58:39 44
5 Suchdol B 20 8 3 2 7 38:33 32
6 Tupadly B 20 8 1 4 7 35:40 30
7 Miskovice 20 7 1 4 8 29:46 27
8 B. Podolí B 20 7 1 3 9 51:55 26