Novodovorské fotbalisty by zahozené šance za týden mrzely daleko více

19. březen 2011, 17:45
(aktualizováno: 19. březen 2011, 17:46)

Nové Dvory - Poslední přípravné utkání před začátkem jarní části I. B třídy sehráli fotbalisté Sokola Nové Dvory v sobotu. Na svém hřišti přivítali Sokol Paběnice, pro které šlo o poslední test před startem okresního přeboru.

N. Dvory - Paběnice 2:0 (0:0)

Ve vyrovnaném prvním poločase si domácí připravili výraznější šance až v závěru: Ve 42. min. Čálek nedotáhl k zakončení svůj únik, protože Blažek se stihl vrátit. Vzápětí Pospíšil z vyložené pozice pálil nad a dotřetice unikl Pospíšil po pravé straně, v malém vápně hledal Lva, kterému se do jistého gólu položil O. Votava.

Po změně stran Novodvorští pokračovali v zahazování šancí. V 53. min. Lev pustil míč Čálkovi, který přestřelil, o minutu později domácí kopali dokonce pokutový kop, když Blažek fauloval Olivu, jenže Pospíšilův pokus vystihl gólman M. Moc! O chvíli později Brožek hlavičkoval po centru Čálka nad a gólu se Nové Dvory dočkaly v 77. min.: Čálkovu přihrávku z pravé strany na vápně pustil Čáp a Brožek konečně mířil do černého - 1:0. Vyrovnání měli hosté na kopačce téměř po rozehrání: Důrazný L. Votava získal míč, hledal P. Mužátka, který z malého vápna trefil jen břevno! Na druhé straně Čálka v další šanci vychytal M. Moc, na druhé straně Blažkova dělovka prosvištěla jen kolem novodvorské brány. V 88. min. Pospíšil předložil míč do ideálního místa Čálkovi, který poprvé sice trefil jen gólmana, ale z dorážky protrhl střeleckou smůlu - 2:0.

"Pro mě to generálka nebyla, pořád nám chybí lidi, kteří marodí. Sestava nebyla ideální," upozornil novodvorský trenér Zdeněk Čáp. Ten jen přihlížel zahazování šancí svých spoluhráčů. "Neproměnili jsme pokutový kop, Pospíšil šel šestkrát sám na bránu, Čálek čtyřikrát, na noze měl tutový gól Brožek. Neproměňujeme vyložené šance, to by nás za týden, zvláště proti Velimi B, hodně mrzelo. Pokud budeme hrát tak nezodpovědně, jako ve druhém poločase, nemůžeme uspět," zdůrazanil.

"Poprvé jsme na trávě, v prvním poločase bylo vidět, že nám to hodně překáží," všiml si předseda paběnického klubu Josef Říha. "Z rovné umělé trávy jsme přišli na něco jiného a první poločas tomu odpovídal, z naší strany byl tragický. Soupeř byl lepší, v prvním poločase domácí mohli dát dva, tři góly. Hráli to na hraně, ofsajdy, to ale nebyly," přiznal a dodal: "Nís podržel brankář Martin Moc, na vyrovnání jsme možná za stavu 1:0 měli. Nebyli jsme ale v optimální sestavě, chyběl nám hlavně zkušený Žák ."

Branky: 77. Brožek, 88. Mil. Čálek. Rozhodčí: Jaroslav Rynda. Bez karet. Nové Dvory: Černý - Maláček, Čáp, Zelený, P. Jeřábek  - Mil. Čálek, Brožek, Jak. Rak, Melezínek (46. Oliva) - Lev (55. Rác), Pospíšil. Trenéři Miloslav Čepek, Zdeněk Čáp. Paběnice: M. Moc - Petrásek, Blažek, O. Votava, D. Říha - Sochr, M. Růžička, M. Votava, Vavřička - M. Dvořák, P. Mužátko. Průběžně střídal L. Votava. Trenér Karel Růžička.