O první body do tabulky ČFL se Čáslav popere v neděli na hřišti SK Zápy

22. srpen 2013, 21:47
(aktualizováno: 22. srpen 2013, 21:47)

Čáslav - Fotbalisté FK Čáslav se připravují na zápas třetího kola ČFL. K němu pojedou v neděli opět na předměstí Prahy - od 17 hodin budou hostem týmu SK Zápy, vloni devátého celku tabulky.

Fotbalový klub SK Zápy zaznamenal sportovní vzestup v posledních letech. V sezoně 2005 - 2006 z prvního místa postoupil z I. B třídy, o rok později slavil postup opět, tentokrát z druhého místa do krajského přeboru.

Do republikové soutěže se SK Zápy probojoval v sezoně 2010 - 2011, kdy s náskokem čtrnácti bodů a coby vítěz krajského poháru nakoukl do divize. V této soutěži působil opět jednu sezonu a v loňském ročníku ČFL obsadil se ziskem 49 bodů deváté místo.

V úvodním utkání letošní ČFL Zápy doma porazily Admiru 1:0 brankou Doležala ze 13. minuty. O týden později Zápy v derby podlehly v Jirnách 2:1, když na branky Bukače a Homoly dokázal v 72. minutě odpovědět Václav Svoboda jen korekcí výsledku.

V týmu SK Zápy působí zkušený jednačtyřicetiletý brankář Oldřich Pařízek, který ve své předchozí bohaté kariéře hájil branky například Dukly Praha, Jablonce, Viktorie Žižkov, belgického Royal Antwerp FC nebo Příbrami. V české fotbalové lize nastoupil k 135 utkáním, v belgické nejvyšší soutěži odchytal 23 zápasů.

Čáslavští fanoušci a příznivci futsalu by si mohli pamatovat i na záložníka Marka Chrobáka, který před časem ve Vodrantech, resp. v Benagu Zruč n. S. působil.