O výsledku žákovského derby bylo prakticky rozhodnuto už na začátku

1. červen 2013, 11:57
(aktualizováno: 1. červen 2013, 11:58)

Kutná Hora - Stejně jako na podzim se v žákovském derby krajského přeboru radovali fotbalisté FK Uhlířské Janovice. Na podzim doma vyhráli 4:2 (1:1), v sobotu na umělé trávě v Kutné Hoře byl výsledek utkání výraznější.

K. Hora - U. Janovice 1:5 (0:3)

Ráz zápasu určilo prvních deset minut: Nejprve obranu Sparty načal Novotný, aby v 10. min. Bartoš zvýšil na 0:2. Ve 14. minutě třetí branku Hrabánkovi nepovolil brankář Kutné Hory Dlouhý, přesto se hosté ještě jednou v prvním poločase prosadili: Dlouhý míč propadl středem obrany a Bartoš upravil na 0:3.

Hned zkraje druhé půle skóroval T. Kopp a i když se pak hra přece jen přesunula do středu hřiště, hosté si náskok pohlídali. V 55. min. Barták přihrávkou po zemi našel nabíhajícího Vondráčka, který zkušeně uklidil míč k tyči do protipohybu gólmana - 0:5. I Kutná Hora měla své šance, jenže Kraus ani Piskač míč do sítě dostat nedokázali. V 62. min. se Sparta ale přece jen dočkala, když pěknou kombinaci zakončil Puchoň ranou k tyči - 1:5. Nadějně vypadal i trestný kop Piskače, jenže ten těsně minul branku Uhlířských Janovic.

"Rozhodly rychlé góly. Soupeř se snažil, bojoval, ale bylo to málo," shrnul zápas do jedné věty trenér FK Uhlířské Janovice Antonín Sojka.

Branky: 62. Puchoň - 4. Novotný, 10., 33. Bartoš, 37. T. Kopp, 55. Vondráček. Rozhodčí: J. Koleček - Linhart, Mojžíš. Bez karet. K. Hora: Dlouhý - Gygal, Kraus, Liška (45. Vojtíšek), Grauer - Culek, Březina, Piskač, Puchoň - Němec (45. Jarůněk), Laštovka. Trenér Zdeněk Hadrovský. U. Janovice: Záruba - J. Kopp (50. Šmejda), Barták, Zábraha, Vinický - Bílek, Vokřál, Novotný, Hrabánek - T. Kopp (50. Vondráček), Bartoš.