Odpor Malína zlomil Jakub Rak v nastaveném čase, jeho branka vynesla Malešovu tři body

16. listopad 2013, 16:33
(aktualizováno: 16. listopad 2013, 23:47)

Malešov - V posledním podzimním kole okresního přeboru fotbalisté SK Malešov hostili soupeře z Malína. V prvním poločase to vypadalo na exhibici domácího celku, ten se ale ve druhém poločase spíše bránil a nakonec přece jen překlopil skóre ve svůj prospěch:

Malešov - Malín 3:2 (2:1)

V prvním poločase měli navrch domácí. Ve 20. min. otevřel skóre M. Poklop po rohovém kopu a ve 28. min. Horyna zakončil přesnou útočnou kombinaci - 2:0. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, branky ovšem ano. Horyna ve 34. min. po Klečákově přihrávce nedokázal z malého vápna usměrnit míč do sítě. Novou záplatku do zápasu dostali Malínští ve 41. min., když O. Vojtíšek po trestném kopu T. Vojtíška hlavou vsítil kontaktní branku - 2:1.

Druhý poločas patřil hostům, kteří v 57. min. srovnali: Mukařovský kolmou přihrávkou vysunul T. Vojtíška a ten svou příležitost proměnil - 2:2. Hosté byli na koni, jenže soupeře, který padl do útlumu, se jim zlomit nepodařilo. Velkou přiležitost promarnil Mukařovský. Na druhé straně mohl rozhodnout Horyna v 68. min., když mu brankář Malína Staš nezištně přihrál, ale místo zakončení hledal ještě Klečáka. Malešovští diváci se přece jen dočkali: Nekolův trestný kop v poslední minutě propadl malínskou obranou a zápas rozhodl Jakub Rak - 3:2!

Zápas stál hodně psychických sil trenéra Malešova Jiřího Škramovského. "Stálo mě to hodně života a zdraví. Poslední dobou to tak je pokaždé," poukázal na předchozí utkání a pokračoval: "V prvním poločase můžeme rozhodnout, měli jsme mít o dva, tři góly navrch. Nevedeme, pak na nás padne deka, začneme chybovat a dohadovat se mezi sebou. Protože jsme ve stresu. Takto jsme prohráli v Tupadlech, Vrdech i Paběnicích. To si vše děláme sami, chybí nám klid, rozvaha a říkám na rovinu  -  více trénovat. Někteří naši hráči dva měsíce netrénují. Rozlučka bude dnes dobrá, je to ale opravdu o nervy."

"Máme problém s lidmi, čtyři hráči ze základu mi chyběli," hledal slova malínský trenér Tomáš Vojtíšek. "Dostali jsme dva zbytečné góly, ve druhé půli už to bylo lepší. Zápas byl asi vyrovnaný. Náš problém jsou ale lidi a docházka na trénink. A bude to čím dál horší," nevidí naději malínský kouč.

Branky: 20. M. Poklop, 28. Horyna, 90. Jak. Rak - 41. O. Vojtíšek, 57. T. Vojtíšek. Rozhodčí: Karel Freund. ŽK: Krásenský, Vokoun, Klečák - Vrba, Mukařovský. Diváků: 50. Malešov: Táborský - Nekola, Krásenský, Vokoun (73. T. Černý), M. Poklop - Železný (90.+2 Mrňák), Koubek, J. Rejthárek, Jak. Rak - Klečák, Horyna. Trenér Jiří Škramovský. Malín: Staš - Puchýř,, L. Kraus, P. Štoček, P. Rezler - Hylský, T. Vojtíšek ml., Mukařovský, Pátek - O. Vojtíšek (90.+1 P. Poklop), Vrba (85. Řípa). Trenér Tomáš Vojtíšek st.