Odpor statečných uhlířek fotbalistky Poděbrad zlomily až po přestávce

22. květen 2012, 08:14
(aktualizováno: 22. květen 2012, 08:14)

Poděbrady - Pouze s devíti hráčkami odjely fotbalistky FK Uhlířské Janovice k utkání III. ligy do Poděbrad. První poločas jim ještě síly stačily, po přestávce domácí hráčky alke využily přesilovku k navýšení skóre.

Poděbrady - U. Janovice 4:0 (1:0)

Vzhledem k počtu hráček na obou stranách byl vývoj utkání předem dán. Útočným výpadům uhlířky domácí odolávaly do 25. min., kdy V. Šimlůnková "odblokovala" H. Černou, míč prošel ke Kl. Čápové, která prostřelila S. Kutílkovou - 1:0. "Byla jsem faulována," láteřila H. Černá. Marně… Že i v nekompletním počtu mohou uhlířky pomýšlet na útočnou aktivitu, ukázala 35. min. V ní G. Fialová "lobem" za obranu našla nabíhající M. Broumovou, jíž se postavila do cesty N. Znamínková a odvrátila míč na rohový kop. Podobný kousek předvedly i M. Makalová nahrávající M. Bílkové, i v tomto případě situaci přečetla a včas zareagovala N. Znamínková. Na druhé straně S. Kutílková včasným vyběhnutím zmařila spolupráci Kl. Čápové s A. Havlíkovou, pár vteřin před odchodem do kabin orazítkovala ze standardní situace Kl. Čápová břevno hostující svatyně.

Druhý poločas otevřela z pravé strany střílející Z. Vedralová, ale jen vyprášila rukavice N. Znamínkové. S přibývajícími minutami uhlířkám docházely síly, nestačily pokrývat hráčky Poděbrad. V 53. min. A. Havlíková oslovila neobsazenou V. Šimůnkovou, která poslala míč za záda S. Kutílkové – 2:0. Tím asi skončily i teoretické naděje na nějaké překvapení. Nikoliv radost z gólu, ale zklamání ze zahozené tutovky prožila v 63. min. střídající Z. Fejfarová. Z hranice malého vápna nasměrovala svoji dorážku po střele V. Šimůnkové vysoko nad bránu. Potlesk diváků si vysloužila J. Saboová v 72. min., kdy technickým zakončením upravila již na 3:0 pro hráčky Poděbrad. Přesto uhlířky mohly myslet na čestný úspěch. Jejich kombinaci v 78. min. Z. Vedralová zakončila pouze do míst, kde byla připravena N. Znamínková. Konečnou podobu výsledku dala v 84. min. v pokutovém území neobsazená Kl. Čápová - 4:0.

"Jednoznačné a zasloužené vítězství," shrnul zápas asistent trenéra Poděbrad P. Zvolský. První poločas skončil pouze jednobrankovým vedením domácího týmu. "Hostující hráčky v prvním poločase měly ještě síly, po přestávce jim vzhledem k oslabení viditelně docházely. Na druhou stranu většina našich holek hrála v sobotu turnaj, pro zábavu s  chlapama, myslím, že holky dnes  byly unavené," uvažoval. Hráčky Poděbrad se radovaly ze zisku tří bodů ve druhém zápase po sobě, a v tomto duchu chtějí pokračovat. "Holky by chtěly ještě zabojovat o osmou příčku, uvidíme, zda se jim to povede," poznamenal P. Zvolský.

Jelikož kapitánka M. Bílková pozápasový rozhodou odmítla, zastoupila ji M. Makalová. "První poločas byl ještě v rámci možností dobrý, i když tam nějaké chyby pramenící z nevracení se hráček byly," uvědomovala si. V tomto kole ulířky nenastoupily v kompletní sestavě, problémy se sestavou měla také Kutná Hora a v průběhu sezóny nastoupilo do zápasu více týmů s menším počtem hráček. "Příčina je asi v zodpovědnosti holek. U uhlířek je to dáno i zimnímu odchody a několika zraněním," okomentovala M. Makalová oslabenou hostující sestavu.

Při prvním gólu se H. Černá rozčilovala. "Asi tam faul byl," dala ji M. Makalová za pravdu. "Ale i tak si myslím, že toto konečný výsledek neovlivnilo," dodala v narážce na počet hráček. S domácím publikem se uhlířky rozloučí duelem s celkem Mnichovo Hradiště. "Pokud se sejdeme minimálně v jedenácti a pokud budeme proměňovat příležitosti, šance na body je," věří M. Makalová.

Branky: 25., 84. Čápová, 53. Šimůnková, 72. Saboová. Rozhodčí: J. Čepek, bez karet. Poděbrady: N. Znamínková - E. Bartoňková, K. Řihová, H. Kaňková, D. Piskačová - V. Šimůnková, A. Havlíková, J. Saboová, E. Kaipová - L. Valentová (57. Z. Fejfarová), Kl. Čápová. U. Janovice: S. Kutílková - G. Fialová, M. Makalová, H. Černá - L. Vondráčková, Z. Vedralová, V. Virglerová, M. Broumová - M. Bílková.