Oldřich Abrhám se Zenitem opět neprohrál, i když se tentokrát musel spokojit jen s bodem

17. říjen 2010, 17:30
(aktualizováno: 18. říjen 2010, 16:44)

Čáslav - Ve 12. kole II. ligy fotbalisté FC Zenit Čáslav přivítali MFK Karviná. Soupeře, na kterého by se v případě vítězství v tabulce dotáhli na jeden bod. V minulosti Čáslavští s Karvinou v domácích zápasech vždy bodovali:

Čáslav - Karviná 1:1 (0:0)

Čáslavští začali podobně jako před týdnem na Žižkově, soupeře se snažili zaskočit důraznou ofenzivou. V 10. min. Kunáškův centr prolétl až k zadní tyči, kde byl úplně volný Racko, ale jeho střelu gólman Kafka konečky prstů vytáhl na roh. Hosté poprvé zahrozili v 17. min.: Miloslavljevův centr překvapil asi i Opice, který úplně sám těsně před malým vápnem hlavičkoval naštěstí pro Zenit nepřesně. Ve 20. min. Kopicovu přihrávku na vytaženého Kotrbu vystihl Miloslavljev, rychlý protiútok Opic ale zakončil nepřesně. Závěr prvního poločasu přinesl další rušné momenty před oběma bránami: Ve 30. min. se do míče opřel Kopic, jehož prudká střela z pětadvaceti metrů jen těsně minula karvinskou bránu. Ve 42. min. Kunášek přesným centrem z pravé strany nabídl tutovku Fikejzovi, který si na míč naskočil, ale z malého vápna hlavou trefil jen gólmana Kafku. Dvě minuty před přestávkou po centru Mišinského srazil Opicovu střelu na roh Dragoun.

Druhý poločas hosté začali přece jen aktivněji, jenže o první branku zápasu se postarali Čáslavští: V 68. min. krásnou střelou k tyči nedal Racko žádnou šanci gólmanovi Kafkovi - 1:0. Třetí vítězství v řadě Zenit nakonec nepřidal, v 78. min. čáslavská obrana zapomněla na Opice, jehož první zakončení po centru Bárta sice zázračně vytáhl, na dorážku pod břevno byl už ale krátký. Na obou týmech byla sice vidět snaha o vstřelení branky, na skóre se i přes několik standardních situací domácích nic nezměnilo.

Branky: 68. Racko - 78. Opic. Rozhodčí: Jílek - Kocián, Paták. ŽK: Kotrba - Ficek, M. Pavlík, Mišinský, Motyčka. Diváků: 362. Čáslav: Bárta - Kotrba, Dragoun, Ptáček, Růžička - Šturma, Racko (82. Breite), Prášil (82. Haniak), Fikejz (70. Džafič) - J. Kopic, Kunášek. Trenér Oldřich Abrhám. Karviná: Kafka - Ciku (70. Jursa), Homola, Mihálik, Knötig - Gonda, Ficek (81. Motyčka), M. Pavlík, Miloslavljev - Mišinský (89. Gottwald), Opic. Trenér Karel Krula.