13. listopad 2010, 12:49
(aktualizováno: 13. listopad 2010, 17:46)

Brandýs nad Labem - Fotbalisté Sparty Kutná Hora zakončili podzimní část krajského přeboru v sobotu dopoledne na hřišti FK Brandýs - Boleslav. Tam také skončila jejich série bez inkasované branky po 338 minutách.

Brandýs-Boleslav - K. Hora 3:0 (1:0)

Hosté se nikam nehrnuli a čekali na vhodný okamžik k brejku. Poprvé zahrozili po pěti minutách, kdy se po rohovém kopu dostal k zakončení Luňáček, jenže z nadějné pozice pálil hodně nepřesně. Domácí odpověděli ve 21. min., kdy souboj s kanonýrem Brandýsa Petýrkem dvakrát vyhrál gólman Stoupa. Hostům se potom dvakrát otevřela příležitost ke skórování: Ve 24. min. J. Vančura vyslal do úniku Auera, který však ve finále trefil jen gólmana Gabriela. Ve 30. min. Doležal naopak nabídl přihrávku za obranu J. Vančurovi, který branku Brandýsa netrefil. Domácí zkoušeli zakončovat ze všech pozic, ránu Prokopa ze střední vzdálenosti Stoupa ještě vyrazil, ale ve 32. min. po autovém vhazování se Krajíček trefil pohotovou obranou zpoza obránců přesně k tyči - 1:0.

Hosté do druhé půle sice vstoupili s elánem, ten ovšem Brandýs zmrazil v 58. min.: Na trestný kop Zamazala se Stoupa nedostal a Petýrek míč lehce přizdvihl do sítě - 2:0. Od této chvíle domácí lépe kombinovali a Kutnohorští se k ničemu vážnějšímu nedostali. V 62. min. sice roh J. Vančury zalétl až na zadní tyč, jenže Doležal mířil vedle. V 72. min. Moško doběhl míč u brankové čáry a nabídl další gólový zápis Petýrkovi, ten však z malého vápna naštěstí pro Spartu mířil vedle. Petýrek neuspěl ani pět minut před koncem, kdy se jeho hlavička odrazila od tyče ven. Přesto domácí skóre ještě upravili: Nastřelený míč Beneše se odrazil k Vodákovi, který Stoupu prostřelil - 3:0.

"Prohráli jsme zaslouženě," konstatoval kutnohorský trenér Radim Truksa. "Z šancí, které jsme si hlavně v prvním poločase vypracovali, jsme nedokázali vstřelit branku," doplnil a navázal: "V první půli jsme měli tři čisté šance - Luňáček, Auer, Jakub Vančura. Domácí nás potrestali po odraženém balónu přesnou ranou k tyči. Ve druhé půli jsme se vůbec neprosadili ve hře dopředu." Kutnohorští nemohli nasadit vykartované Linharta, P. Růžičku, Černohlávka a zraněného M. Frejlacha. "V prvním poločase to vypadalo, že až tolik chybět nebudou, ve druhé půli se ale ukazalo, že bez čtyř lidí, kteří minule hráli v základní sestavě, jsme byli hodně oslabení," zakončil Radim Truksa.

Branka: 32. Krajíček, 58. Petýrek, 90.+1 Vodák. Rozhodčí: Machýček - Šimůnek, Prislupský. ŽK: Krajíček, Zamazal, Poledník - Luňáček. Diváků: 60. Brandýs-Boleslav: Gabriel - Beneš, Ježek, Sunkovský, Krajíček - Prokop (77. Kulatka), Poledník (84. Šmejkal), Zamazal, Reichert (46. Moško) - Petýrek, Vodák. Trenér Alexandr Samuel. K. Hora: Stoupa - Skokan, M. Šváb, V. Vančura - Klička, Doležal - Kozel (78. Rumpli), J. Vančura, Filipec - Luňáček, Auer. Trenér Radim Truksa.