Paběnice spílaly rozhodčímu za penaltu, z které Kutná Hora B vyrovnala

7. říjen 2017, 18:51

Kutná Hora - Kutnohorská rezerva ze zápasu před týdnem poprvé v této sezoně odešla bez bodu, když prohrála v Malíně 4:0. Na svém stadionu v Lorci v sobotu přivítali na svém stadionu v utkání sedmého kola Paběnice, soupeře, který měl v tabulce o jeden bod méně:

K. Hora B - Paběnice 2:2 (1:0)

Domácí se dostali do vedení ve 24. min.: Po rohovém kopu obléhali branku soupeře, míč se odrazil před velké vápno k Turkovskému, který propálil vše, co mu stálo v cestě a míč zapadl k tyči - 1:0. O chvíli později Zeman vracel míč na svou polovinu, ovšem tak nešťastně, že unikl Němce, který přihrával ještě Lodinskému a toho skvěle vychytal gólman Černovský. Ten ještě o chvíli později dobře vyběhl proti Němcovi. V závěru první půle Paběničtí sahali po vyrovnání: V poslední minutě po jejich rohu si domácí obrana dlouho neuměla poradit se závarem před svou bránou, Veselý napálil odražený míč na bránu, ovšem po několika tečích skončil vedle.

Do druhého poločasu přišli hosté hodně aktivně a před bránou Kutné Hory zatápěli hlavně po centrech z rohů a trestných kopů. Jejich obrana se ale zase pootevřela pro rychlé brejky, které ale několikrát nedotáhl Jarkuliš. V 62. min. se Paběničtí dočkali vyrovnání, když Vetešník zamířil přesně z trestného kopu za zeď - 1:1. Na druhé straně mohl odpovědět Lodinský, ovšem hlavičkoval zblízka nepřesně. To hosté dokonali obrat v 65. min.: Po rozehraném trestném kopu se na bránu řítil Záhrobský, gólman Jeřábek míč stačil srazit, ale jen k Blažkovi - 1:2. Vlnu emocí na lavičce hostů zvedla 76. min., kdy po zákroku M. Svobody na Lodinského rozhodčí nařídil pokutový kop, ze kterého Jarkuliš srovnal na 2:2. Paběnická lavička pak ještě vehementně reklamovala ruku bránícího hráče před Jeřábkem po rohovém kopu, na stavu se ale už nic nezměnilo.

Domácí si nakonec připsali i druhý bod, když v rozstřelu Veselý minul bránu a penaltu Hájka chytil Jeřábek.

"Podle mě šlo o remízový zápas, dva body samozřejmě bereme," upozornil trenér kutnohorského béčka Filip Nedvěd. "Nevím, kdo co viděl jiného, sporné okamžiky z lavičky nikdo vidět nemohl," narážel na podrážděné reakce hostující lavičky.

"Klukům děkuji za druhý poločas, ze zápasu mám ale smíšené pocity: Skončil remízou po penaltě, kterou kromě rozhodčího nikdo neviděl," konstatoval trenér Paběnic Michal Blažek.

Pokutové kopy 4:2. Branky: 24. Turkovský, 76. pok. kop Jarkuliš - 62. Vetešník, 65. Blažek. Rozhodčí: K. Vlk - Lengál, J. Volenec. ŽK: Sedláček, Záhrobský. Diváků: 25. K. Hora B: Jeřábek - J. Kraus, O. Nedvěd, Turkovský (78. Nguyen), Michálek - Kopecký, F. Černohlávek, Vodička (69. Berka), Lodinský - Jarkuliš, Němec (56. Secký). Trenér Filip Nedvěd. Paběnice: Černovský - Záhrobský, M. Svoboda, Zeman, Sochr - Sedláček, Vetešník, Veselý, M. Votava - Blažek, Hájek. Trenér Michal Blažek.

1 Vrdy 7 5 0 1 1 14:5 16
2 K. Hora B 7 4 1 1 1 25:12 15
3 Nové Dvory 6 3 3 0 0 12:4 15
4 Sedlec 7 5 0 0 2 10:7 15
5 Malín 7 4 0 1 2 15:6 13
6 Paběnice 7 3 1 2 1 10:7 13
7 Suchdol 7 3 2 0 2 15:13 13
8 Sázava B 7 3 0 1 3 10:12 10