Pavel Malura: "Naše hra měla k ideálu ještě hodně daleko"

17. červenec 2010, 20:05
(aktualizováno: 17. červenec 2010, 20:06)

Čáslav - Fotbalisté FC Zenit Čáslav v přípravě na nový ročník II. ligy se poprvé představili vlastním divákům na domácím stadionu Pod Hrádkem. Soupeřem jim bylo mužstvo z přece jen exotického kraje - Najran ze Saudské Arabie. Hostující tým působí v první lize a ve druhé půli sobotního duelu srovnal na 1:1. Paradoxně v době, kdy míč více kotroloval Zenit.

Čáslav - Najran 1:1 (1:0)

Po vyrovnaném prvním půli domácí získávali půdu pod nohama až s blížící se přestávkou. Ve 32. min. přetažený roh vrátil před bránu hostů Prášil a Haniak bombou orazítkoval jen tyč soupeřovy brány. O dvě minuty později hlavičkoval po trestném kopu volný Dragoun, jenže pouze nad. Ve 38. min. Prášil kolmicí vysunul Brožíka, jehož ránu gólman Al Amri vyrazil na roh, ve 42. min. další Brožíkovu střelu strazil do bezpečí Jasín. Skóre se tak měnilo až ve 43. min.: Po Haniakově rohu se do míče bez přípravy opřel Racko, ale pálil opět jen do břevna. Prášil však míč vrátil před bránu a Brožík hlavou poslal míč do sítě - 1:0. Už v prvním poločase hřiště opustil Víta Štětinu. "Bolí mě sval," ukazoval na místo nad pravou nohou.

Ve druhém poločase byla čáslavská převaha na hřišti patrná, ovšem pouze po šestnáctku. Chyběla finální přihrávka a nebo hráči zakončovali z bezpečné vzdálenosti. Místo zvýšení vedení se hosté dočkali vyrovnávací branky, když v 82. min. po pravé straně pláchnul Chamis a na jeho křižnou přihrávku do malého čtverce si naběhl Munea - 1:1.

"Z naší strany to nebyl moc dobrý výkon," upozornil čáslavský trenér Pavel Malura a pokračoval v hodnocení: "V první půli nám chyběl zejména pohyb, i když jsme dali gól. Náš výkon měl daleko k ideálu. Možná nám dělal problém soupeř, který byl na české poměry přece jen nezvyklý." Ve druhé půli Čáslavští podle Pavla Malury hráli lépe. "Přece jen více jsme drželi míč, i když nám chyběla větší přímočarost, větší ochota rychleji se dostat před bránu. Za to nás soupeř potrestal prakticky z jediné akce," rozebíral druhý poločas. Mimo hru zůstal nemocný Fikejz a Džafič, který řeší problém se zády. "Martin Frejlach byl v Čáslavi na zkoušku a bylo vidět, že na to, aby se prosadil ve druhé lize, je ještě mladý," řekl k hráčskému kádru kouč. "Odešel i brankář Macháček, gólmany jsme si vybrali dva - Bartu a Volšíka," dodal.

Ve druhé půli se na hřiště dostal i obránce Karel Hejný, ale paradoxně na hrot útoku. "Chyběl nám druhý rotový útočník a Karel má dobrou výšku. Snažili jsme se v závěru něco udělat s výsledkem a chtěli jsme tam dát hráče s důrazem. Šlo spíše o zkoušku," vysvětloval svůj tah kouč.

Branky: 43. Brožík - 82. Munea. Rozhodčí: Šťastný - Dolejš, Volf. ŽK: Růžička. Čáslav: Volšík (46. Kotrba) - Kotrba, Haniak (56. Ptáček), Dragoun, Růžička (60. Špidlen) - Racko (56. Breite), Šisler (84. Hejný), Štětina (32. Prášil), Kunášek (65. Belko) - Kopic (46. Bartl) - Brožík. Trenér Pavel Malura. Najran I. pol.: Al Amri - Jasín, Agmi, Garmuz, Addani - Elias, Abdalla, Al Amin, Manif - Hermes, Nagrani. Najran II. pol.: Al Amri (67. Ragab) - Hamsal, Jasín (63. Hadi), Agmi, Musaed - Abdalla, Al Amin, Munea, Garmuz - Nagrani (81. Saed), Hermes. Trenér Murad Al Oqbi.