Podle trenéra Jiřího Jirsy má rezervy ještě hlavně obrana FK Uhlířské Janovice

3. březen 2012, 22:47
(aktualizováno: 3. březen 2012, 22:47)

Votice - Pravděpodobně poslední přípravu před zahájením mistrovských "záchranářských" bojů v I. A třídě odehráli fotbalisté FK Uhlířské Janovice na umělé trávě ve Voticích proti celku Sedlec Prčice.

Sedlec  Prčice - Uhlířské Janovice 3:4 (2:3)

Úvodních pětadvacet minut žádné gólové šance nepřineslo, ale v průběhu druhé poloviny první půle se celkem pětkrát rozvlnila síť. Jako první se mezi střelce zapsal ve 27. min. Hrstka, který stál ve správný čas na správném místě po zblokované střele Kulhánka – 0:1. Vedení uhlířů netrvalo dlouho. O tři minuty později hlavičkující Milan Nousek vyrovnal – 1:1. Podruhé se hostující tým  dostal do vedení ve 36. min., kdy Vl. Svoboda využil volného prostoru ve středu obrany – 1:2. I na toto dokázali domácí hráči rychle zareagovat. Nedorozumněnní Uhra s Wolfem v 39. min. umožnilo T. Pištěkovi, aby zpoza vápna přesně zacílil – 2:2. Přestřelku z konce poločasu uzavřel ve 43. min. Wolf. Důrazný Vl. Svoboda přiťukl míč Kopeckému, jehož zakončení Ryšavý neudržel. Dorážející Hošta ještě domácího golmana nepřekonal, ale Wolf již ano – 2:3.

Po přestávce mohl vedení navýšit hlavičkující Janoušek, rozezněl však pouze břevno. Síť se třepotala na straně druhé. Po rohovém kopu na brankové čáře "usnul" Hromádka, čehož využil Kabíček – 3:3. V 61. min. mohli jít domácí hráči dokonce do vedení. Po střetu Růzhy se Strnadem ukázal hlavní rozhodčí na značku pokutového kopu. Sám faulovaný se postavil i k jeho exekuci, ale s ne moc povedeným provedením si Hromádka poradil. Když už to vypadalo na remízový konec zápasu, rozhodl o šťastném vítězství střílející Kopecký – 3:4.

"Je to jen přátelský zápas, ale my hrajeme hrozně špatně," povzdechl po zápase domácí trenér Miroslav Rybka. "Dnes s  námi byli čtyři kluci, kteří stabilně nehrají, dodal ke složení svého týmu. "Kdybychom byli kompletní, myslím, současný kádr by I. A třídu hrát mohl," opětovně připomněl Miroslav Rybka chybějící hráče. V průběhu druhého poločasu neproměnil Růzha pokutový kop, který byl nařízen po faulu na něj. "Je to starý zkušený kluk, který se z penalt nemýlí Dnes bohužel nedal. V mistráku by to bylo horší," udržel si Miroslav Rybka nadhled. Ten v minulosti působil i na lavičce uhlířů. "Už je to minulost. Ale rád kluky vidím," dodal Miroslav Rybka.

Generálka uhlířů před "mistráky" ukázala trenérovi Jiřímu Jirsovi klady i zápory. "Kvituji dvě věci – dali jsme čtyři góly a a přečkali jsme tlak soupeře, když se nám tolik nedařilo. Na druhou stranu špatná hra, kdy jsme po hrubých chybách dostali tři góly. Obranná činnost celku má ještě rezervy. Nezbývá nám na tomto ještě zapracovat, na to uhlíři doplatili i na podzim," nebyl Jiří Jirsa spokojen. V jakém složení nastoupí uhlíři příští týden v Radimi. Kádr nemají moc široký. "Nedá se již moc měnit, jiní hráči nejsou. Dle mého názoru hrají Ti nejlepši, co nyní máme k dispozici. Hrát ještě nemůže Vedral," připomněl Jiří Jirsa dobíhající podzimní hráčův trest.

Úvodní dvě mistrovská jarní kola odehrají uhlíři na hřištích soupeřů, konkrétně v Radimi, resp. v Brandýse n. L. "Hráči se o to musejí poprat. Jsou to důležité zápasy, pro všechny, hraje  se  o šest bodů," uvědomuje si Jiří Jirsa. Uhlíři se díky počasí nedostali na přírodní trávník. "To hodnotím jako velkou nevýhodu," poznamenal Jiří Jirsa, který již v další přípravný zápas nedoufá: "Muselo by to být na kvalitní trávě, což bohužel u nás ani v okolí není. Nechceme riskovat zranění. Kluci poznali jen tělocvičnu a umělou trávu."

Branky: 30. Mil. Nousek, 39. T. Pištěk, 49. Kabíček - 27. Hrstka, 36. Vl. Svoboda, 43. Wolf, 85. Kopecký. Rozhodčí: Novotný. Sedlec Prčice: Ryšavý – Müller, Jelen, Polidar, L. Pištěk – T. Pištěk, Milan Nousek, Sedláček, Mára – Marcel Nousek, Růzha, průběžně střídali Hanibal, Seidel, Kabíček, Lagron. Trenér Miroslav Rybka. U. Janovice: Hromádka – Uher, Strnad, Zadražil, Vl. Svoboda - Wolf, Kulhánek, Kopecký, Janoušek – Hošta, Hrstka, průběžně střídali Vedral, Cypra, Panna. Trenér Jiří Jirsa.