Podolské Kobylky v posledním utkání sezóny neuspěly

16. červen 2019, 19:58

Loučeň - K poslednímu zápasu sezóny jeli Podolští zřejmě jen z povinnosti - alespoň tak vypadal výsledkově tragický první poločas. Soupeř, který byl už před tímto kolem jistým sestupujícím, hrál s chutí a zaslouženě zvítězil.

Loučeň - Bílé Podolí 5:1 (4:0)

V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie jen prvních 20 minut. Možná byli hosté i trochu lepší - z mírné územní převahy v úvodu vytěžili nebezpečný průnik Štočka ml., jehož střela z vápna se otřela o břevno, a závar ve vápně, který vyvrcholil zakončením Spáčila do tyče! Jenže ve 20. minutě po laciné ztrátě ve středu hřiště přišla průniková přihrávka a samostatný únik, který proměnil ve vedoucí branku Kadlec - 1:0. V tu chvíli bohužel z podolské strany bylo po zápase. Místo klidné rozehrávky hosté kupili chybu na chybu a domácí chodili do otevřené obrany: ve 23. minutě zvýšil Kadlec, ve 30. minutě přidal třetí branku Prisčák a ve 40. minutě dokonala vrchol podolského zmaru vlastní branka - 4:0.

O výsledku bylo sice rozhodnuto, ale Podolští chtěli alespoň zkorigovat hrozivě vypadající výsledek. Vytvořili si tlak a dostali se i do zakončení, ale Bednář několikrát dobře zasáhl. To na druhé straně dali domácí Kobylkám lekci z produktivity - po pravé straně utekl Prisčák a zvýšil na 5:0. Podolští chtěli přidat alespoň čestný úspěch, což se jim nakonec - paradoxně z rychlého protiútoku - podařilo v 80. minutě: Skala nedal bombou pod břevno Bednářovi šanci - 5:1. Jenže na další snížení nebyly síly ani čas, skóre už se nezměnilo.

Nebýt posledních dvou zápasů, mohly Kobylky slavit slušné umístění, kladné skóre a kladný výsledný účet v tabulce pravdy. Jenže pouhé dva poločasy a v nich devět (pět s Hlízovem a čtyři v Loučni) inkasovaných branek udělaly zbytečnou kaňku za jinak celkem vydařenou sezónou. Tragické byly hlavně podolské výjezdy - na jaře nepřivezly Kobylky ze hřišť soupeřů ani jeden bod! Navíc poslední tři zápasy (Liblice, Sadská, Loučeň) měly stejný scénář - tři nebo čtyři branky domácích proti žádnému střeleckému úspěchu hostů. Naštěstí doma se dařilo - body si z Bílého Podolí odvezl jen Pátek a Hlízov. Ve výsledku z toho je krásné páté místo, což je v kontextu posledních sezón skvělý úspěch.

Branky: 20. a 23. Kadlec, 30. a 65. Prisčák, 40. vlastní - 80. Skala.

Rozhodčí: Vlk – Roth, Vaňousek. Bez karet. Diváků: 55.

Loučeň: Bednář - Holler, Špalda (78. Ottomanský), Vlasák, Poulíček - Priščák, Holub, Šulc, Bašus, Kadlec, Sutter (66. Štěpánek). Trenér Otakar Ottomanský.

Bílé Podolí: Dastych - Skala, Šálený, Štoček st., Spáčil - Štoček ml., Kupka, Fejfar (60. Jakub Šejvl), Hájek - Weinlich, Tomáš Švadlenka.