Poprvé na jaře Čáslavští okusili radost z výhry, porazili Převýšov!

8. květen 2016, 20:18

Čáslav - Anglický týden v ČFL fotbalisté FK Čáslav zahájili nedělním domácím zápasem 28. kola proti Převýšovu. Ve středu je čeká domácí utkání vloženého 37. kola s Benátky n. J. a v neděli za týden pak derby v Kolíně:

Čáslav - Převýšov 2:1 (1:0)

Hosté zahrozili po čtvrthodině, když po závaru a rohu pálil Veselka naštěstí vedle domácí brány. Čáslavští ale nezůstali pozadu, Průchův centr ale proskákal malým vápnem a nikdo na něj nedosáhl. Ve 22. min. byl v čisté gólové pozici volný Bastin, jenže z hranice šestnáctky přestřelil. Na druhé straně Veselka nepustil k Frejlachově centru Váňu. Ve 26. min. gólmana Vorla protáhl pěknou ranou z vápna T. Labík, po rohovém kopu Bederka našel Urbance, který minul Vorlovu bránu. Šťastnou chvilku domácím přinesla 28. min.: Na dlouhý centr si za obranu zaběhl T. Mlynka a Hejný prostřelil převýšovského brankáře Stejskala - 1:0. Vzápětí se podobná situace opakovala, Kunáškův centr z druhé strany přiťukl Váňa a Hejný podruhé dostal míč do sítě, ovšem tentokrát těžil z ofsajdu. Těsně před přestávkou byl Převýšov blízko vyrovnání, ale Veselkův nastřelený centr Sedláček napálil sice pohotově, leč nepřesně.

Druhý poločas odstartovala domácí šance, ovšem Hellovu hlavičku po centru Frejlacha vytáhl gólman Stejskal na rohový kop. Druhý poločas ale více patřil hostům, Černý pálil z uctivé vzdálenosti nad, technickou ranu Urbance k tyči vyškrábl Vorel. V 66. min. to zkoušel z dálky i Sedláček, ale také minul domácí bránu. Paradoxně se tak radovala Čáslav, když Breda po trestném kopu Frejlacha uklidil míč k tyči - 2:0. Domácí brankář Vorel vytáhl výtečný zákrok v 77. min., kdy ležel už na zemi, ale ještě reflexivně stačil vyrazit Bastinovo zakončení snad ze dvou metrů. V 88. min. ale nedosáhl na trestný kop Nováka k tyči, ovšem v posledních minutách si už Čáslavští první jarní výhru vzít nenechali.

"Určitě jsme fotbalově lepším týmem nebyli, byli jsme ale bojovnější," začal hodnotit zápas Čáslavi Jiří Antoš. "Šance byly na obou stranách, mrzí mě branka, kterou jsme dostali, ale už nerozhoduje, jestli vyhrajeme 2:0 a nebo 2:1," doplnil. Do základní sestavy naskočil Radek Richard a vedl si dobře. "Už v Mostě přišel na hřiště po přestávce a průběh zápasu otočil. Proto dostal šanci. A dostane ji každý, když si jí zaslouží," zdůraznil Jiří Antoš, který vítězství věnoval hlavně marodům. "Máme hodně zraněných, například Bilinkiewicz, Kovařík, Havránek. Tak ať se brzy vrátí," připomněl na konec.

Branky: 28. Hejný, 76. Breda - 88. Novák. Rozhodčí: Průcha - Hrkal, Rejžek. ŽK: T. Mlynka, M. Frejlach - J. Labík. Diváků: 120. Čáslav: Vorel - M. Frejlach, Jeníček, Hell, Kunášek - T. Mlynka (80. M. Král), Breda, Richard (78. Strnad), Průcha - Váňa (82. Špičák) - Hejný. Trenér Jiří Antoš. Převýšov: Stejskal - Veselka, Bederka, Černý, Špidlen (78. Novák) - J. Labík (46. Doležal), Vobejda (78. Bláha), Bastin, Urbanec -Sedláček (67. Jarkovský), T. Labík (61. Týfa). Trenér Petr Hrabík.

1 Chrudim 29 20 2 2 5 68:26 66
2 Zápy 29 18 4 2 5 54:29 64
3 Jirny 29 19 2 3 5 53:35 64
4 Žižkov 29 18 1 5 5 65:27 61
5 Vltavín 28 16 2 5 5 63:32 57
6 Domažlice 29 15 4 2 8 53:40 55
7 Písek 29 14 3 4 8 46:37 52
8 Králův Dvůr 28 10 7 2 9 38:34 46