Premiérové tři body pro FK Čáslav zařídil dvěma góly Aleš Melechovský

25. srpen 2013, 19:12
(aktualizováno: 25. srpen 2013, 21:30)

Zápy - Po prohrách v Jirnách a doma se Spartou B fotbalisté FK Čáslav cestovali v neděli k utkání třetího kola ČFL na hřiště SK Zápy s cílem získat první body.

Zápy - Čáslav 1:3 (0:1)

Důležitost utkání byla cítit od první minuty. Už ve 2. min. V. Svoboda prověřil Antošíka v bráně Čáslavi, na druhé straně se osmělil Melechovský, ale nemířil přesně. Pak ještě Antošík řešil hlavičku Mikolandy po standardní situaci, ovšem bojovná hra se pak přestěhovala spíše do středu hřiště. Rozhodčí Josef Váňa pak musel krotit emoce, když R. Fikejz byl po faulu na Málka a druhé žluté kartě vyloučen. Přesto se první branky dočkali hosté: Aut D. Fikejze prodloužil hlavou Mach a Šandera dokázal Pařízka prostřelit - 0:1.

Druhý poločas začali lépe domácí, v 50. min. po pasu z trestného kopu brankář Antošík zlikvidoval hlavičku Doležala. A když se Zápy neprosadily ze hry, pomohla jim v 52. min. penalta, kterou proměnil Petržílka - 1:1. V tuto chvíli bylo hostujícímu týmu v deseti horko. V 76. min. po rohovém kopu Duben hlavičkoval nepřesně a pak přišla chvíle pro hosty a brejky. V 82. min. D. Fikejz vybojoval míč, vysunul Melechovského, na jehož ránu ke vzdálenější tyči Pařízek nedosáhl - 1:2. Po dalším Fikejzově průniku a stříleném centru Kučery rozhodčí neviděl ruku v pokutovém území, na druhé straně v 87. min. dobře mířenou střelu Hakla Antošík vytáhl konečky prstů na roh. Zápas ukončil ve druhé minutě nastavení Melechovský svým druhým gólem, když před tím Šandera s Rozsívalem nedotáhli brejk do rozložené obrany soupeře.

"Mám velkou radost, že jsme vyhráli," zářil čáslavský trenér Jan Kmoch, který chválil hru svého týmu: "Výkon byl zodpovědný, hráči perfektně plnili taktické pokyny. Hráli zodpovědně a důrazně." V zápase Čáslav vedla 1:0, po vyloučení Radima Fikejze hrála o deseti a po přestávce inkasovala z pokutového kopu. "I v deseti jsme utkání zvládli super," nešetřil slovy chvály Jan Kmoch. "Výborný výkon odevzdal brankář Radek Antošík, všichni hráči se ale vydali a hráli tak, jak se má," liboval si trenér, který ocenil i dvě branky Aleše Melechovského: "Myslím, že jsme měli i více sil, i v deseti jsme chodili do brejků."

Branky: 52. pok. kop Petržílka - 35. Šandera, 82., 90.+2 Melechovský. Rozhodčí: Váňa - Melichar, Myška. ŽK: Doležal, Duben, Mikolanda - R. Fikejz, D. Fikejz, Rozsíval, Melechovský. ČK: 28. R. Fikejz. Diváků: 150. Zápy: Pařízek - Petržílka, Doležal, Duben, Kovařík - Hakl, T. Svoboda, Málek (32. Jelínek), V. Svoboda - M. Svoboda (58. Chrobák), Mikolanda (81. Sklenář). Trenér Václav Hradecký. Čáslav: Antošík - Šandera, Zdeňka, Petr Váňa, Kunášek - D. Fikejz, Rozsíval, Pokorný, Melechovský - Mach (59. Kučera) - R. Fikejz. Trenér Jan Kmoch.