Příprava kutnohorských dorostenců finišuje

2. srpen 2009, 23:03

Kutná Hora - Starší a mladší dorost Sparty ČKD Kutná Hora sehrál další přípravné utkání s divizními celky z Benešova.

Kutná Hora - SK Benešov 1:5 (1:2)

První velkou šanci zápasu měli hosté, ale gólovou hlavičku vytáhl domácí brankář Dastych na roh. Ve 13. min. výborně napadal rozehrávku hostů Kavalír, šel sám na brankáře a skóroval 1:0. Hosté ve 20. min. vyrovnali po rohu a přesné hlavičce. A o dvě minuty déle přidali další branku 1:2. Ve 31. min. byl v další dobré šanci opět Kavalír, ale tentokrát hostům pomohla tyč. Další šance měli Zeman a L. Menšík, ale neproměnili. Ve 40. min. musel opět dvakrát za sebou zasahovat domácí brankář, ale skórovat hostům nedovolil. Poslední šanci v závěru měl Papoušek po přihrávce Zemana, ale i jeho střelu brankář hostů odvrátil na roh.

Druhou půlku začali domácí dobře. V 53. min. pěkně vystřelil Papoušek a dobíhající Zeman se netrefil. V 55. min. po dalším rohu hostů a nedůslednosti domácích hosté zvýšili na 1:3. Snížit mohl Zeman, ale míč šel jenom do náruče brankáře. V 62. min. po hrubé chybě domácího stopera šel hráč hostů sám na branku a zvýšil na 1:4. No a když v 70. min. zvýšili hosté po penaltě na 1:5, bylo o zápase rozhodnuto. Protože své gólové šance neproměnili Kavalír, Nekola a Zeman skóre se již do konce zápasu nezměnilo.

Branka K. Hory: Kavalír. Kutná Hora: Dastych - Kácovský, Poklop, Kraus, Nedvěd, L. Menšík, Nekola, Papoušek, Koubek, Kavalír, Zeman. Střídali Pospíšil, Dušek. Trenér Bohuslav Šváb.

Kutná Hora - Benešov 2:3 (1:2)

V 8. min. zápasu mladšího dorostu byl faulován Koubek. Míč si k trestnému kopu postavil Marek a přesnou střelou po zemi a tyči otevřel skóre zápasu 1:0. Ve 14. min. výborný zákrok domácí brankář Míčo. Jenže o minutu později na přesnou hlavičku nestačil a hosté vyrovnali na 1:1. Ve 32. min. po další hlavičce se hosté ujali vedení 1:2. Vyrovnat mohl opět Marek v závěru poločasu, protože šel sám na brankaře, ale branku nedal.

Ta samá situace se opakovala v 46. min. se stejným výsledkem. Hosté v závěru přidali třetí branku. Domácí na to stačili pouze snížit na konečných 2:3.

Branky K. Hory: Marek 2. K. Hora: Míčo - Dušek, Poklop, Pokuta, Koubek, Pospíšil, Marek, Křížek, P. Rezler, T. Menšík, Šesták. Trenér Miroslav Rumpli.

Starší dorost sehraje poslední přátelské utkání v pondělí 3. srpna v Nymburce s týmem AFK Podolí Praha od 16:30 hod.

Mladší dorost ve středu 5. srpna v Malešově proti domácímu týmu od 16:30 hod.