Promarnili šanci na vítězství

25. říjen 2009, 13:41

Kutná Hora - Mladší žáci Sparta ČKD Kutná Hora sehráli v sobotu další mistrovské utkání. Na svém hřišti přivítali SK Kosmonosy, které jsou na třetím místě tabulky krajského přeboru.

K. Hora - Kosmonosy 1:2 (0:0)

V prvním poločase se toho moc zajímavého nedělo. Byl to oboustranný boj o střed pole s občasným náznakem šance a nebo střely z dálky. Tu první vyslali v 10. min. na domácího brankáře hosté, ovšem střela skončila v jeho náruči. Ve 12. min. rozehrávali hosté přímý kop, ten se odrazil ve vápně k hostujícímu hráči a z nepřehledného závaru padla branka. Rozhodčí ale ještě před jejím dosažením odpískal faul hostů a tak nebyla uznána. V 16. min. Šlejmar přihrál Černému, ten utekl hostujícímu stoperovi a šel sám na brankáře. Se zakončením se bohužel ukvapil a tak s jeho střelou neměl gólman hostů problémy.

Druhý poločas byl velice dramatický s několika krásnými fotbalovými akcemi. Došlo ke třem změnám v sestavě domácích a hra byla velice dynamická. Ve 37. min. začala přehlídka krásných akcí. Nejprve Bláha nahrál Krausovi, ten obešel protihráče a po pravé straně se vysunul s míčem až k obranné linii hostů a odcentroval. Centr srazil hostující bek ke Šlejmarovi a jeho přihrávku na Cypra na poslední chvíli vypíchl bek do bezpečí. Odvrácený míč Marek Štěpánek nacentroval zpět a Piskače tím vystavil do ofsajdu. Z jeho rozehrání udělali hosté fatální chybu a míč naservírovali na nohu Cyprovi, který ho tak ve 38. min. usměrnil do prázdné branky 1:0. Domácí se ještě duchem radovali z branky a hosté toho využili k rychlému brejku. Zatáhli po levé straně míč a nacentrovali ho před brankáře Berku. Naštěstí pro domácí útočník nezasáhl míč a neuklidil ho do odkryté Berkovy branky. Ve 44. min. předvedl krásnou akci Piskač, když ze své poloviny sólem přešel přes dva protihráče, krásně vysunul "českou uličkou" Šlejmara a ten šel sám na brankáře.Bohužel ten svůj brejk nezakončil brankou. Ačkoliv se mohl brankáře zeptat, kam to chce, ten neměl problém jeho střelu zlikvidovat.

Ve 46. min. Jenčík vysunul po levé straně Cypra, který šel ze strany sám na brankáře.Míč si ovšem ukopl a tak musel do souboje s brankářem. Odražený míč se dostal po tomto souboji na malé vápno ke Šlejmarovi, který ale prázdnou branku přestřelil.

V 54. min. si hosté vybojovali roh a po jeho rozehrání bylo před Berkovou brankou horko.Ten ale situaci vyřešil důrazným pokrytím ve vápně poskakujícího míče. V 57. min. kopali hosté po faulu z 35 metrů přímý kop. Hostující hráč trefil míč krásně. Domácí brankář místo jeho důrazného vyboxování a nebo stáhnutím si ho pro sebe, ho nepochopitelně srazil do vlastní branky 1:1.

Domácí v té chvíli byli v šoku, ze kterého se už nedokázali vzpamatovat. Dovolili soupeři v posledních minutách ještě vybojovat rohový kop. A tak v 59. min. po jeho rozehrání si na míč naběhl vysoký hráč hostů a uklidil ho za Berkova záda 1:2.

Branka K. Hory: 38 min. Cypra. K. Hora: Jeřábek (31. Berka) - Kraus, Růžička, Puchoň, Turkovský, Marek Štěpánek, Jenčík, Šlejmar (56. Suchomel), Piskač, Martin Štěpánek (31. Bláha), Černý (31. Cypra).

Slovo trenérů Jenčíka a Krause: "Tak kdo neviděl, neuvěří. Mohli jsme se soupeřem, který je na 3.místě KP získat 3 body, ale místo toho nemáme žádný. Může za to neproměnění vyložených šancí a fatální chyba brankáře.Kluci jinak dřeli, hlavně ve druhém poločase a bodovat si zasloužili.Fotbal se jim ukázal zase jako krutý, ovšem nutno podotknout, že chyby dělají i hvězdy, které za to berou milióny.Takže budeme se vztyčenou hlavou bojovat dál.Zahrajeme-li v následujících kolech tak, jako dnes ve druhém poločase, nějaký ten bodík musíme zase získat.Dnes ovšem musíme vyzdvihnout výkon Vítka Piskače. Na jeho počínání se byla radost pohledět."