Proti Polepům se v dresu čáslavské rezervy vystřídaly dvě jedenáctky - v zimě naposledy

13. únor 2011, 12:40
(aktualizováno: 13. únor 2011, 12:42)

Kolín - Sedmé kolo zimního turnaje v Kolíně uzavřel nedělní zápas mezi FC Zenit Čáslav B a Polepy. Čáslavští po bezbrankovém prvním poločase inkasovali branky po standardních situacích, naopak své některé dobře rozehrané akce dotáhnout nedokázali.

Čáslav B - Polepy 1:3 (0:0)

Zápas začal šancemi Polep: Nejprve Javorkovu střelu vyrazil T. Výborný nohou a následně se do Vaňkátovy dělovky vrhl Svoboda. Na druhé straně mohl skóroval Vojt. Vondra, jenže z trestného kopu trefil jen břevno. O vrchní tyč se zastavila ve 30. min. i dalekonosná rána Javorka.

Ve druhém poločas Čáslavští zahrávali trestný kop z hranice velkého vápna, jenže Dittrichovi se střela nepovedla. V 56. min. si mladíci z Čáslavi nepočínali ve svém pokutovém území dost důrazně a po polepském autu se k míči dostal úplně volný Jak. Vančura - 0:1. Rezerva Čáslavi dokázala odpovědět už po dvou minutách, když Růžičkův faul na Horynu potrestal z penalty Dittrich - 1:1. Více příležitostí si ale připravily Polepy: V 65. min. Müller procházel velkým vápnem jak chtěl, potom ale pálil vedle. Vzápětí Müllerův trestný kop gólman Radil vyrazil nohou jen k Vančurovi, který z dorážky napálil míč do břevna. V 73. min. ale Javorkova ne příliš prudká střela po odraženém rohu prošla až do sítě - 1:2 a o chvíli později na Javorkovu ránu k tyči Radil nestačil ani reagovat - 1:3. V závěru si Čáslavští připravili několik příležitostí ke korekci výsledku, na stavu se ale nic nezměnilo ani po úniku Horyny, kterého chytře vysunul Brunclík.

Čáslavský trenér Jiří Antoš poslal do zápasu dvě odlišné sestavy. "V prvním poločase byl výsledek lepší než v tom druhém, ale i ten druhý mě uspokojil," upozornil kouč a pokračoval: "Dostali jsme sice naivní branky, které pramení z toho, že věkem jsou ještě dorostenci. Vytvořili jsme si i příležitosti." Zápas podle trenéra svůj účel splnil. "Sestavu jsem takto rozložit potřebovali, v pátek jsme ve čtrnácti odehráli jedno utkání a v sobotu ještě trénovali," vysvětlil a dodal: "Čekají nás ještě tři, možná čtyři utkání a sestavu už budeme stabilizovat. Hráči se uzdravují, trénovat by měl začít Petr Váňa a Michal Král. Mělo by nás být trochu více a sestava by se měla začít rýsovat."

Polepský trenér Jaroslav Bejlek nedělní zápas označil za kondiční cvičení. "S dvanácti hráči jsme hráli proti dvaadvaceti a to je hodně složité. Nedělali jsme nic jiného, než běhali. Těžko se dala vymyslet nějaká kloudná akce, byli jsme neustále pod enormním fyzickým tlakem. Naše výhra byla určitě zasloužená, naše fotbalová kvalita se rozhodně projevila," shrnul zápas.

Branky: 58. pok. kop Dittrich - 56. Jak. Vančura, 73., 77. Javorek. Rozhodčí: Holý. Bez karet. Čáslav B I. pol.: T. Výborný - Pipek, M. Brudný, Vojt. Vondra, Svoboda - Matoušek, M. Janda, Parachin, Vajgl, Žiak - Maxa. Čáslav B II. pol.: Radil - Růžička, M. Výborný, P. Hejný, Dittrich - Zoufalý, Brunclík, R. Goliáš, Fuksa - Horyna, J. Goliáš. Trenér Jiří Antoš. Polepy: Malý - Hrabal, Růžička (46. Suchánek), Suchánek (35. Luk. Křelina), Karkoš - Javorek, Kmoch, Slezák (80. Procházka), Vaňkát (55. Růžička) - Jak. Vančura, Müller. Trenér Jaroslav Bejlek.