"Kobylky" své příležitosti promarnili

23. leden 2010, 18:53

Červené Pečky - Jako první z týmů reprezentujících Kutnohorsko v I. B třídě nastoupili k přípravnému zápasu fotbalisté FC Bílé Podolí. Na novou umělou trávu si v je v sobotu pozvaly Červené Pečky, které působí v soutěži o třídu vyšší.

Č. Pečky - B. Podolí 3:0 (0:0)

V prvím poločase hosté s papírově silnějším soupeřem drželi krok, v několika dobrých pozicicích se ocitl Libor Jelínek, ovšem dotáhnout je nedokázal. Branky začaly padat až po přestávce - do sítě hostů:V 54. min. potrestal Kudláček nedorozumění Zeleného s brankářem Beranem a o čtyři minuty později J. Kulhánek zamířil po zemi přesně k tyči - 2:0. Pak se sice Semínko dral do zakončení, jenže pálil nepřesně, podobně jako později Šálený. Daleko větší šance měly ale Červené Pečky - Janovský téměř z malého vápna přestřelil a Kudláček z levé strany trefil jen gólmana Berana. Prosadila se až uvažovaná posila domácích Michal Kubín, která v 83. min. umístil balón ke vzdálenější tyči - 3:0. Alespoň čestný úspěch si mohl připsat L. Toman, jehož však vychytal gólman Jon a dorážku uklidili do bezpečí vracející se obránci.

"Byl to první zápas, proto ještě některé věci toleruji," upozornil trenér Červených Peček Radek Kulhánek a navázal: "Soupeř po deseti minutách druhého poločasu odpadl, my jsme to ale nepotrestali. Z naší strany bylo nasazení v posledních deseti minutách slabé. Kdybychom dali více branek, bylo by to lepší, ale jsme ve fázi hrubé přípravy."

Také pro Bílé Podolí šlo o první přípravný zápas. "První půle byla z naší strany ještě dobrá. Potom jsme to prostřídali, dali jsme příležitost i hráčům, kteří jsou v přípravě s B týmem a na kvalitě hry se to projevilo," shrnul zápas trenér FC Bílé Podolí Jaroslav Wohlgemuth.

Branky: 54. Kudláček, 58. J. Kulhánek, 83. Kubín. Č. Pečky: Jon - Hošek, Herčík, Kubín, Janovský - Adamec, J. Kulhánek, J. Rejthárek, Zach - M. Rejthárek, Lipský. Průběžně střídali Kudláček, Krátký, Vohnický. Trenér Radek Radek Kulhánek. B. Podolí: Beran - L. Toman, Semínko, L. Štoček, Bíža - Jan Spáčil, Zelený, Jos. Fejfar, R. Toman - Jelínek, Kupka. Střídali Šilha, Jak. Fejfar, Šálený. Trenér Jaroslav Wohlgemuth.