Radim Truksa: "Jsem rád, že nás gól soupeře po přestávce na 2:1 neposlal dolů"

5. červen 2011, 19:47
(aktualizováno: 5. červen 2011, 20:53)

Kutná Hora - Ve 28. kole krajského přeboru byly karty rozdány jasně - Kutná Hora hostila SK Rakovník a oba celky před tímto duelem dělily tři body. Bylo tedy nad slunce jasné, že na loreckém trávníku půjde v neděli o hodně.

Kutná Hora - SK Rakovník 4:1 (2:0)

Už ve 2. minutě vyzkoušel pozornost Šimona Mžourek ranou ze střední vzdálenosti, ovšem začátek vyšel lépe domácím: Gólman Doubrava si ve 4. min. hrál s míčem tak dlouho, až ho o něj Luňáček připravil a Černohlávek poprvé napnul síť - 1:0. I nadále byla Sparta v ofenzivě aktivnější, ovšem Luňáček hlavou po rohovém kopu minul rakovnickou bránu, stejně tak i Černohlávek z hranice šestnáctky o chvíli později. V 15. min. ale Mach nacentroval trestný kop z pravé strany a M. Tomíšek usměrnil hlavou balón podruhé do sítě - 2:0. Ve 22. min. se Doubrava musel natáhnout po dalším trestném kopu Macha a SK Rakovník poprvé vážněji zahrozil ve 24. min.: Cabezas v úniku obešel i vybíhajícího brankáře, naštěstí pro domácí M. Tomíšek míč odkopl z brankové čáry do bezpečí. Ve 29. min. Cabezas postupoval na Šimona z druhé strany, ale ani tentokrát neuspěl. To Machův trestný kop z 29. min. opět ze střední vzdálenosti vyhlavičkoval Fojtík na další roh, po něm a nacvičeném signálu ránu M. Tomíška odvrátil opět Fojtík. Blízko gólu byli Kutnohorští těsně před přestávkou: Ve 42. min. po dlouhém výkopu Šimona Luňáček vyhrál hlavičkový souboj, Auer si balón potáhl, jenže pak ho vychytal Doubrava.

Hosté se nadechli krátce po přestávce: Nejprve Severin v dobré pozici hlavou ještě přihrával, ovšem v 54. min. se už Cabezas protáhl kutnohorskou obranou až před Šimona a korigoval stav na 2:1. Domácí naštěstí bodové choutky hostů uťali velmi záhy: V 63. min. po autovém vhazování O. Tomíška John v šestnáctce fauloval Macha a P. Růžička z pokutového kopu zvýšil na 3:1. Ještě veseleji bylo na domácích tribunách o čtyři minuty později, kdy přízemní centr O. Tomíška z levé strany Doubravovi propadl a Luňáček uklidil míč do sítě - 4:1. Hosté definitivně rezignovali a Sparta mohla přidat ještě další branky. Jenže Auer a Luňáček se několikrát chytili do ofsajdové pasti, Černohlávek nevyužil zmatku před Doubravovou a Machovu individuální akci s jedovatým zakončením vytáhl Doubrava na roh. I tak si Kutnohorští mohli zhluboka oddechnout.

"Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli," ulevil si kutnohorský trenér Radim Truksa. "Vyhráli jsme zaslouženě, gólovek a šancí jsme měli více než soupeř," zdůraznil a navázal: "Dobře jsme vstoupili do zápasu, když už ve 4. minutě Černohlávek potrestal lehkovážnost gólmana." Rakovničtí "zazlobili" na začátku druhého poločasu. "Jsem rád, že nás gól hostů neposlal dolů a že jsme odpověděli třetím gólem," oddechl si kouč a dodal: "Od čtvrtého gólu byl zápas hotový."

Rakovničtí kromě začátku druhého poločasu nekladli valný odpor, vypadalo to jako jednoduché tři body pro Kutnou Horu. "Myslím, že nemáme mužstvo na jedenácté místo, měli bychom figurovat výš," upozornil Radim Truksa. "Dnes konečně jsme si šance dokázali vytvořit, ale hlavně i proměnit," uzavřel své hodnocení.

Branky: 4. Černohlávek, 15. M. Tomíšek, 59. pok. kop P. Růžička, 63. Luňáček - 54. Cabezas. Rozhodčí: Malý - Pavelka, Navrátilová. ŽK: Kozel, M. Tomíšek, Filipec - Fojtík, Vaidiš, Isteník. Diváků: 168. Kutná Hora: Šimon - O. Tomíšek, M. Tomíšek, M. Šváb, Filipec - Černohlávek (70. M. Frejlach), P. Růžička, Mach, Kozel (84. T. Šváb) - Luňáček (76. Vodička), Auer. Trenér Radim Truksa. SK Rakovník: Doubrava - Krejčí, Vaidiš, Fojtík, John (64. Schwendt) - Červený (46. Severin), Mžourek, Bláha, Lupák (73. Setnička) - Cabezas, Isteník. Trenér Radim Suchánek.