Rozjeté Benago Zruč nad Sázavou naložilo brněnskému Helasu devět branek

26. říjen 2012, 22:24
(aktualizováno: 26. říjen 2012, 23:46)

Zruč nad Sázavou - Před mistrovstvím světa a reprezentační přestávkou sehráli futsalisté Benaga Zruč nad Sázavou páteční domácí zápas, ve kterém přivítali Helas Brno.

Zruč n. S. - Helas Brno 9:1 (5:0)

První poločas domácím vyšel, zejména Marcelu Rodkovi, který byl téměř u všech gólů. "Po obědě jsem se dobře vyspal, tak to půjde," sliboval divákům po příchodu do haly a také se tak stalo. Benago udeřilo prakticky z první akce, když po Rodkově přihrávce otevřel skóre Váňa. Zručští výborně bránili a soupeř navíc pálil jen do tyčí - Ve 4. min. Sýkora a ve 13. min. za stavu 2:0 Cupák po rozehraném trestném kopu. Před tím ale další výpad do hostující obrany zužitkoval Rodek - 2:0. Hodně důležité pro Benago byly tři minuty: V 15. min. po pěkné kombinaci se Brahimi neukvapil, přesně načasoval přihrávku Rodkovi - 3:0. O chvíli později si domácí podobnou akci zopakovali a v 18. min. si Rodek chytrou přihrávkou vychutnal obranu Helasu, aby Holeček mohl upravit na 5:0.

Ve druhé půli sice hosté vysunuli obranu, ovšem kromě dvou tyčí ze zvýšené aktivity vytěžili pouze branku Lidmily - 5:1. Pak už hřiště ovládli opět domácí a když Brahimi dvěma góly upravil na 7:1, bylo rozhodnuto. Skóre pak vyšperkoval gólman Kudrna brankou přes celé hřiště při power-play soupeře a tři vteřiny před koncem Holeček stanovil konečný stav na 9:1.

"Výsledek vypadá jednoznačně, každý zápas je ale pro nás těžký," brzdil euforii trenér Benaga Zruč n. S. Beni Simitči, který apeloval především na zlepšení obrany. "To je cesta k úspěchu," naznačil a pokračoval: "Musíme se držet při zemi, abychom hráli odpovědně. Všechno v týmu zatím funguje, gólmani chytají dobře."

Nemůže reprezentační pauza rozjetý celek Benaga přibrzdit? "Budeme se snažit domluvit přátelská utkání s prvoligovými týmy, pokud budou chtít," uvedl Beni Simitči a doplnil: "Pauza nám ublížit může, ale stejně tak i soupeřům. Věřím, že tým psychicky a mentálně vyspěje."

Branky a asistence: 3. Váňa (Rodek), 7. Rodek (Mich. Mareš), 15. Rodek (Brahimi), 18. Holeček (Lištván), 18. Holeček (Rodek), 33. Brahimi (Holeček), 35. Brahimi (Lištván), 38. Kudrna, 40. Holeček (A. Simitči) - Lidmila (Klimeš). Rozhodčí: Čurda, Kaštánek. Bez karet. Diváků: 120. Zruč n. S.: Kudrna - Lištván, Rodek, Brahimi, Váňa - A. Simitči, Mich. Mareš, Holeček. Trenér Beni Simitči. Helas Brno: Tuháček (35. Večeřa) - Lidmila, Lerch, Švihálek, Klimeš - Cupák (33. Ovčačík), Sýkora, Chalupský, Vlach. Trenér Jan Loup.