SK Rakovník nalomil parádní ranou Martin Janda, dorazil ho dvěma góly David Fikejz

22. květen 2011, 21:03
(aktualizováno: 22. květen 2011, 21:04)

Čáslav - I když se čáslavská rezerva musela obejít bez svého hrotového útočníka Vladimíra Maxy, který pomáhal áčku v Karviné, chtěla ve 26. kole krajského přeboru navázat na středeční vítězství v dohrávce nad Úvaly. To se jim s pomocí Davida Fikejze, který s áčkem naopak kvůli žlutým kartám jet nemohl, povedlo.

Čáslav B - SK Rakovník 3:0 (0:0)

Domácí zkraje utkání zahrozili po dvou centrech Michala Krále: Nejprve míč ale dobře netrefil hlavou a o chvíli později po trestném kopu hlavičku Svobody u zadní tyče vyškrábl gólman Doubrava na roh. Hosté se poprvé vážněji připomněli ve 31. min., kdy po centru Krejčího zůstal mezi stopery úplně volný Mřourek, ovšem ten si naštěstí pro domácí v příležitosti neporadil. Podobně se vedlo o pár minut později i Lupákovi a když Fikejze, který obral o míč Fojtíka a později po narážečce s V. Zikmundou zastavil ofsajd, skončil první poločas za bezbrankového stavu.

Druhé dějství začali domácí výborně. V 52. min. po FIkejzově akci M. Brudný viděl volného Matouška, který měl na úrovni penalty dost času, ale vychytal ho Doubrava. Vzápětí V. Zimunda tísněn Johnem zakončit dokázal, ovšem pálil nad. Čekání na gól utnul v 56. min. M. Janda parádní ranou, která zapadla pod břevno - 1:0. Gólová pojistka na sebe nenechala dlouho čekat - v 60. min. si na přetažený trestný kop M. Krále počkal Fikejz a hlavou upravil na 2:0. Vzápětí Doubravu protáhl parádní ranou M. Král, v 63. min. Fikejz přidal třetí branku čáslavské rezervy: Na polovině obral o míč Vaidiše a po kličce gólmanovi ho zasunul do sítě - 3:0. Hosté rezignovali a zápas vlastně jen dohráli, v 84. min. mohl vítězství Čáslavi B potrhnout Matoušek, jenže ani tentokrát recept na gólmana Doubravu nenašel.

"Po prvním poločase jsme si řekli, že musíme zlepšit pohyb," vysvětlil změnu v domácím herním projevu trenér Jiří Antoš. "V horkém počasí některým hráčům, kteří hráli už v sobotu, trochu déle trvalo než se rozběhali. Přesto jsme v prvním poločase měli šance, které jsme neproměnili," připomněl a pokračoval: "Druhý poločas jsme začali aktivně, už dva samostatné úniky jsme měli proměnit. Pak nás zachránil Martin Janda, který to vymetl. Potom jsme už ovládli hru a mohli přidat ještě více branek. 3:0 je pro soupeře ještě milosrdný výsledek. Hráče bych chtěl pochválit za přístup, hlavně ti, co měli v nohou už druhé víkendové utkání."

Branky: 56. M. Janda, 60., 63. Fikejz. Rozhodčí: J. Svoboda - Benák, Hron. ŽK: Petr Váňa. Čáslav B: Míšek - M. Brudný, Pipek, Petr Váňa, Svoboda (67. Dittrich) - Matoušek, M. Janda, R. Goliáš (75. J. Veselý), M. Král - Fikejz, V. Zikmunda (65. Vojt. Vondra). Trenér Jiří Antoš. SK Rakovník: Doubrava - Bláha (67. Schwendt), Fojtík, Vaidiš, John - Krejčí, Zápotocký, Mžourek, Roubík, Lupák - Isteník (75. Setnička). Trenér Radim Suchánek.