Skvělý brankář Matěj Kemenář prohru neodvrátil

3. červen 2010, 18:24

Čáslav - V okresním přeboru mladších přípravek se proti sobě postavily týmy dvou odvěkých rivalů: Čáslavi a Kutné Hory. Body nakonec zůstaly doma, když převaha Zenitu byla patrná hlavně ve druhém poločase. V době, kdy hosté se snahou o vyrovnání hráli "na riziko".

Čáslav A - K. Hora A 2:0 (1:0)

První poločas začal vyrovnanou kopanou, přesto se domácí ujali vedení: Dlouhý výkop od brány proskákal až za kutnohorskou obranu a Šejvl ranou pod břevno nedal brankáři Kamenářovi šanci - 1:0. Už o chvíli později ale Kamenář ukázal, co v něm je, když si poradil s nepříjemnou střelou Altmanna k tyči. Ve 22. min. Kutnou Horu podržel i při autovém vhazování domácích a šanci Nováka, na druhé se do náznaků příležitostí dostával Šedivec, ale ve finále mu vždy chybělo pár centimetrů.

Po změně stran si více příležitostí vypracovali přece jen Čáslavští. Ve 34. min. Kamenář své drobné zaváhání, když mu míč vypadl z rukou, dokázal hned napravit proti Altmannovi skvělým zákrokem, na druhé straně Müllerova střela skončila jen v boční síti branky Zenitu. Kutnohorští se v posledních minutách hrnuli za vyrovnáním, tím se ale otvíral prostor pro útoky Čáslavi. Ve 40. min. Šejvlovu ránu kryl Kamenář, který se však vyznamenal ve 44. min.: Nejprve Střílkovu ránu vytlačil na břevno a po vzniklém závaru před jeho bránou pálil do břevna i Šejvl. Ve 47. min. Vávra poslal odražený balón nad kutnohorskou bránu a ve 49. min. Bašek pálil sice tvrdě, ale nepřesně. Přesto se gólové pojistky domácí dočkali: V poslední minutě po závaru před Kamenářovou bránou dotlačil míč do sítě Fišr - 2:0.

Branky: 17. Šejvl, 50. Fišr. Rozhodčí: Onderka. Bez karet. Čáslav A: Beran - Vávra, Plecháč, Sytař, P. Miláček, Schovanec, Holub, Novák, Střílek, Altmann, Fišr, Šejvl, Bašek. Trenér Zdeněk Holub. Kutná Hora A: Kamenář - Lenk, Koděra, Pleva, Müller, Krištofík, Šedivec, Kocián, Mertl, Hirko, Gygal. Trenér Jiří Čermák.