Smutný hrdina zápasu Jakub Hrábek udělal jedinou chybu a Sparta vyhrála!

25. září 2011, 18:43
(aktualizováno: 25. září 2011, 22:09)

Kutná Hora - V sedmém kole krajského přeboru fotbalisté Sparty Kutná Hora přivítali nováčka soutěže - Slavii Louňovice. Kutnohorští chtěli prodloužit svou domácí sérii - na vlastním hřišti totiž v letošním ročníku ještě neztratili ani bod.

Kutná Hora - Louňovice 1:0 (0:0)

Do Lorce dorazil fotbalově vyspělý celek, který po opatrném začátku zahrozil už v 9. min.: Za míčem za obranu sprintoval Boev, kterého tísnil M. Šváb, a v svou akci louňovický útočník zakončil ranou vedle. Hrálo se ale hlavně na polovině hostů a o Kutnohorští se často pokoušeli o střelbu: Ve 13. min. se M. Frejlachovi rána nepovedla, ve 30. min. gólman Hrábek vytáhl hlavičku Luňáčka po centru Auera a domácí útočník pak dorážku netrefil. Ve 40. min. se míč po autovém vhazování dostal k volnému M. Tomíškovi, který mířil po zemi k tyči, ale jeho rána těsně minula hostující bránu. Nejblíže gólu byl ale těsně před přestávkou A. Schwarz: Ten se na hranici pokutového území parádně uvolnil, na bránu hostů poslal parádní technickou ránu, ovšem míč zastavilo břevno!

Začátek druhého poločasu byl poměrně vyrovnaný, ovšem Kutnohorští začali metr po metru získávat převahu. V 52. min. ránu A. Schwarze vytáhl gólman na roh, po kterém se míč dostal až na zadní tyč opět ke Schwarzovi, po jehož ráně pomohl brankáři na čáře Sirový. V 77. min. Mach připravil míč pro Auera, ovšem Hrábek byl připravený. Postupem času Sparta více otevírala obranu a Slavia hrozila z každého brejku. V 79. min. po autovém vhazování přestřelil louňovickou bránu M. Frejlach, v 81. min. technickou ránu Macha vytáhl opět gólman. O výsledku zápasu rozhodla poslední minuta nastavení: Macha na hranici šestnáctky fauloval Sirový, gólman Hrábek udělal jedinou chybu, když mu vypadl trestný kop Macha a dobíhající Kozel rozhodl - 1:0.

"Narazili jsme na poměrně dobrého soupeře, nebojím se říci, zatím nejvkvalitnějšího, se kterým jsme dosud hráli," začal hodnotit střetnutí Radim Truksa. "Ne náhodou Louňovice dostaly v šesti zápasech pouhé čtyři branky," upozornil a pokračoval: "Dnes jsme se ve předu prosazovali jen těžko, i když jsme nějaké šance měli, ale prostě se nám to nepovedlo tam dotlačit. Zaplsať pánbůh, že se nám to povedlo v nastavení, po chybě gólmana, kterému vypadl balón. Takový je fotbal, gólman soupeře celý zápas držel nad vodou a v první minutě nastavení nám pomohl."

Za týden Kutnou Horu čeká zájezd na hřiště vedoucího Českého Brodu. "Do sezony jsme vstoupili poměrně dobře, vezeme se na vítězné vlně, někdy i se štěstím. Na první Český Brod pojedeme s tím, že nemáme co ztratit. Určitě tam budeme chtít bodovat a když to půjde, pokusíme se vyhrát," prohlásil nakonec Radim Truksa.

Branka: 90.+1 Kozel. Rozhodčí: Matejček - Kabyl, Zuskin. ŽK: Lapáček, Krákora. Diváků: 223. Kutná Hora: Šimon - Skokan, M. Tomíšek, M. Šváb, Filipec (75. Kozel) - M. Frejlach (82. O. Tomíšek), P. Růžička, Mach, Auer - Luňáček, A. Schwarz (88. Vodička). Trenér Radim Truksa. Louňovice: Hrábek - Zeman, Böhm, Lapáček, Marc - Trávník, Sirový, Koranda (77. Bečvařík), Haluška (86. Hořický) - Boev, Červeňák (68. Krákora). Trenér Jiří Mašata.