Souboj rivalů skončil nerozhodně

6. únor 2010, 12:52

Červené Pečky - Na zimním turnaji na umělé trávě v Červených Pečkách změřily síly dva přední týmy podzimní tabulky I. A třídy - skupina B. Souboj s nádechem derby mezi FC Zenit Čáslav B a Sparta ČKD Kutná Hora skončil nerozhodně.

Kutná Hora - Čáslav B 1:1 (0:1)

Z počátečního náporu, při kterém byli rychlejší a důraznější než Kutná Hora, Čáslavští vytěžili vedoucí branku: Po rohovém kopu Vojt. Vondry "zavěsil" Maxa - 0:1. Postupem času se ale hra vyrovnala a do náznaků šancí se dostala i Sparta. P. Růžička výbornou přihrávkou za obranu vysunul Kratochvíla, který si v souboji s gólmanem Míškem počínal důrazně, jenže míč z prázdné čáslavské brány odkopl do bezpečí Petr Váňa. Do ofsajdové pasti se několikrát chytil kutnohorský útočník Čálek, ve 22. min.praporek asistenta rozhodčího nedopřál koncovku Vančurovi.

Ve druhém poločase Kutnohorští přebírali otěže zápasu do svých rukou. V 53. min. Čálek sice z trestného kopu nastřelil jen zeď, v 68. min. postupoval proti T. Výbornému Kratochvíl, jenže čáslavský brankář jeho šanci ze strany skvěle vyrazil. Sparta se vyrovnání dočkala v poslední desetiminutovce: M. Šváb z levé strany přetáhl centr až na Čálka, který hlavou našel skulinu u tyče čáslavské brány - 1:1. Nakonec Kutná Hora mohla i vyhrát: V 85. min. Kratochvíl přesným pasem vysunul Čálka, který se sice snažil přehodizt vybíhajícího gólmana T. Výborného, ale nastřelil jen spojnici tyče a břevna.

Podle trenéra Kutné Hory Radima Truksy se zápas jeho týmu povedl. "Až na nějakých pět, osm prvních minut, které mě opravdu mrzí," připomněl a pokračoval: "Na začátku jsme vyloženě zaspali jednu standardní situaci soupeře, když po rohu Maxa zakončil z úrovně penalty dokonce nohou bez jakéhokoliv souboje." Další průběh utkání už kutnohorského kouče uspokojil. "Hráli jsme poměrně dobře, nějaké šance jsme si i připravili, jak v prvním, tak ve druhém poločase. Dvakrát jsme nastřelili tyč. Jsem rád, že se nám na konci podařilo alespoň vyrovnat," shrnul utkání.

Proti Čáslavi B, která vede tabulku I. A třídy a v přípravě si poradí i se soupeři z vyšších soutěží, je remíza pro Kutnou Horu povzbudivým výsledkem. "Čáslav B je pro nás kvalitní soupeř, se kterým se budeme měřit i v mistrovské soutěži. Dnešní utkání nám napovědělo, že jdeme asi správnou cestou," poznamenal nakonec Radim Truksa.

To trenérovi Čáslavi B Jiřímu Antošovi se sobotní zápas nelíbil. "Terén byl moc rychlý a náročný na přesnost," začal své hodnocení a navázal: "O víkendu máme naplánovaná dvě utkání, zátěž jsme rozložili na více hráčů." Konkrétně se Jiřímu Antošovi nelíbilo, že hráči na svých postech vypadali z rolí. "Celková organizace hry byla špatná," krizoval výkon svého celku. Přesto něco pozitivního našel: "Líbil se mi mimořádně dobrý výkon Vladimíra Maxy," dodal.

Ve druhém poločase Čáslavští na hřišti poslali hned několik mladíků z dorostu. "Zásah do sestavy to byl, ale na to se vymlouvat nemůžeme," zdůraznil trenér a uzavřel: "Je škoda, že jsme neudrželi výsledek. Je dobré i v přípravě vyhrát 1:0, i když tam soupeř měl šance, stejně jako my. Remíza je asi spravedlivá, na hodnocení dorostenců je po pár minutách brzy, v neděli dostanou větší časový prostor."

Branky: 83. Čálek - 3. Maxa. Rozhodčí: Wolfram - Lev, Kratochvíl. Bez karet. Kutná Hora: Stoupa (46. Vavřina) - Vodička, M. Tomíšek, Doležal, Linhart (46. Hačka) - M. Šváb, P. Růžička, J. Vančura, Kozel (70. Linhart) - J. Kratochvíl, Mil. Čálek. Trenér Radim Truksa. Čáslav B: Míšek (53. T. Výborný) - Oliva (46. V. Zikmunda), Petr Váňa, P. Holík (67. M. Votava), Svoboda (67. Dittrich) - O. Tomíšek (56. Žiak), Zadina (46. Ryšán), Vojt. Vondra, J. Holík - Matoušek, Maxa. Trenér Jiří Antoš.