Sparta nakonec udolala Letohrad, který hrál od 38. minuty jen s deseti hráči

26. srpen 2012, 19:21
(aktualizováno: 26. srpen 2012, 19:47)

Kutná Hora - Sparta Kutná Hora v neděli sehrála třetí utkání divize C, podruhé se představila vlastním fanouškům. Kutnohorští chtěli potvrdit poslední vítězství z holického hřiště, Letohrad zase naposledy doma porazil Nový Bydžov.

Kutná Hora - Letohrad 2:0 (0:0)

V prvním poločase si domácí s jedním útočníkem udržovali mírnou herní převahu, gólmani na obou stranách zasahovali minimálně. Ve 14. min. Sparta rozvinula rychlý protiútok, Urbanův dlouhý křižný míč se dostal až k Auerovi, který pálil sice po zemi, ale slabě a Volšík neměl větší práci. Ve 38. min. si Bíro při zastavování Wolfa pomohl faulem a rozhodčí Kapoun s přísnou červenou kartou vůbec neváhal. Ještě do přestávky ale hosté i v deseti zahrozili: Ve 42. min. Kabourek pronikl do šestnáctky po levé straně, jeho útok ale výborně zastavil Šimon. Stejný letohradský hráč dostal chvíli před tím míč na střed pokutového území, ovšem to mu kutnohorská obrana nedovolila zakončit.

Druhý poločas byl urputnou bitvou o každý metr mezi vápny, letohradský gólman Volšík se musel mít napozoru v 71. min., kdy po závaru před jeho bránou se míč odrazil na šestnáctku k Wolfovi, který ale svou ránu nedokázal dobře umístit a na druhé straně z následného rychlého protiútoku Sekel trefil jen boční síť. V 75. min. se už ale skóre měnilo: V šestnáctce volný Schwarz dostal od Auera míč z levé strany a kutnohorský kanonýr se v těchto situacích příliš nemýlí - 1:0. Hosté se nadechli k náporu a byla to Sparta, kdo se v následných minutách bránil. Dvořák se ocitl v podobné situaci, jako před chvílí Schwarz, on ale dobře balón ze vzduchu netrefil. Vítěznou pojistku Sparta přidala v poslední minutě: J. Vančura si přesnou kombinací vyměnil míč se Schwarzem a v závěru akce uklidil balón přesně k tyči - 2:0.

"Musíme si přiznat, že zápas hodně ovlivnila červená karta," uvedl kutnohorský trenér Radim Truksa. "Do té doby to z naší strany nebylo špatné," poznamenal a dodal: "Vypadalo to na dobrý kombinační fotbal." Hru Sparty podle trenéra ale poznamenalo zranění Stanislava Macha, který si zřejmě natáhl sval. "V prvních dvaceti minutách se mu dařilo," litoval brzkého střídání kouč a navázal: "Proti soupeři v deseti se většinou hraje špatně, dokáže se semknout. My jsme se do gólových šancí nedokázali dostávat. ve druhém poločase jsme rozhodli ze standardek."

V závěru to vypadalo, jako když domácí brání hubený jednogólový náskok. "Jeníček, Wolf jsou polozranění, Vančura je na bránění trochu lechtivý. Soupeř už neměl co ztratit, vytáhl svého nejvyššího hráče Strasmeiera do útoku," vysvětloval převahu hostů v závěru a dodal: "Chtěl bych dnes vyzdvihnout výkon Davida Šimona, který nás v první půli podržel. Centry bezpečně stáhnul, díky němu jsme vzadu cítili absolutní klid."

Fanoušky možná překvapila i sestava pro domácí zápas s jedním útočníkem. "V kádru máme tři útočníky, Schwarz nastoupil, Melechovský je s futsalovou akademickou reprezentací v Portugalsku. Druhý útočník přišel na hřiště ve druhém poločase," vysvětlil trenér rozestavění na hřišti.

Branky: 75. A. Schwarz, 90. J. Vančura. Rozhodčí: Kapoun - Baum, Vitner. ŽK: J. Vančura - Dvořák, Strasmeier. ČK: 38. Bíro (L). Diváků: 265. Kutná Hora: Šimon - Skokan, M. Tomíšek, Jeníček, Filipec - Urban, Wolf, Mach (25. J. Vančura), P. Růžička (62. Luňáček), Auer (78. Kozel) - A. Schwarz. Trenér Radim Truksa. Letohrad: Volšík - Mir. Sekel, Macek, Strasmeier, Kail - Štěpán, Bíro, Dvořák, Kabourek (46. Mar. Sekel) - Kulhánek, Brendl. Trenér Jaroslav Veselý.