Sparta otočila zápas s Havlíčkovým Brodem čtyřmi góly v poslední čtvrthodině

11. únor 2015, 23:39
(aktualizováno: 11. únor 2015, 23:39)

Kutná Hora - Další přípravný zápas fotbalisté Sparty Kutná Hora sehráli ve středu. Na své umělé trávě přivítali druhý tým podzimní tabulky divize E, FC Slovan Havlíčkův Brod.

Kutná Hora - Havlíčkův Brod 4:2 (0:0)

Stejně jako v předchozích utkáních domácí nejprve trápila hlavně produktivita. Zápas se hrál ve svižném tempu, se slušným nasazením, bojovností a kombinacemi. Více příležitostí si v první půli připravila Sparta, jenže brankáře Soukala překonat nedokázala. Franc ze standardky přestřelil, o chvíli později Borův míč gólman vyrazil do břevna, v 10. min. Wolf z malého vápna trefil jen havlíčkobrodského brankáře a v zápětí v koncovce selhal Antoš. Ani hosté nedokázali proměnit stoprocentní šanci, když Štědrý centrem z pravé strany našel Míču a ten hlavičkoval jen do náruče gólmana Čihaře. Ještě před přestávkou Antoš našel v malém vápně Wolfa, který opět trefil jen Soukala a v poslední příležitosti prvního poločasu Křelina svůj útok sice nezakončil, našel ale volného Boru, který znovu trefil jen brankáře Havlíčkova Brodu, který se skvěle stihl přemístit!

Trest za zahozené šance přišel zkraje druhého poločasu. Míča se protáhl po straně a Vopršal otevřel skóre, aby v 58. min. Vopršal na oplátku kolmou přihrávkou vysunul za obranu Míču, který z otočky zvýšil na 0:2. Kutnohorští se dočkali až v poslední čtvrthodině: Nejprve pěknou kombinaci Váchy s Antošem na pravé straně zakončil Šesták - 1:2. V 79. min. Sparta vyrovnala, když po Schwarzově centru Rokos ukázkovou hlavičkou překonal vlastního brankáře - 2:2. V 80. min. Schwrzovu šanci vytáhl Soukal nohou a Antoš téměř z malého vápna vysoko přestřelil! Přesto domácí výsledek otočili. Brankáře Soukala v 87. min. nadvakrát překonal Šesták, aby o dvě minuty po pěkné přihrávce Šestáka upravil Antoš na konečných 4:2.

"Soupeř hrál dobrý fotbal, utkání mělo tempo po celých devadesát minut," zhodnotil utkání trenér Kutné Hory Jan Holík. "V prvním poločase jsme měli čtyři, pět šancí, opět jsme ale ani z těch vyložených gól nedali," zlobil se a pokračoval: "Po právu jsme ve druhém poločase byli potrestaní, za poslední čtvrt hodiny jsme výsledek dokázali otočit, čehož si vážím. Hráče ale nechválím, ale chtěli jsme hrát až do konce a vyplatilo se. Padly hezké branky po pěkných akcích a přístup hráčů byl podle mých představ."

"Přijeli jsme v nakombinované sestavě, hlavně v zadních řadách, což se promítlo hlavně v závěru, kdy jsme neodolali náběhům domácím. Měli jsme si počínat taktičtěji a více se zatáhnout a prostory neopouštět," uvedl trenér Havlíčkova Brodu Richard Zeman a navázal: "Výsledek je asi zasloužený, domácí měli obrovské šance a byli lepší. Jak je dlouho spalovali, nakonec je díky našim dírám proměnili. Také když už toho mladší hráči měli plné zuby a nestíhali tempo hry. Zápasy s Kutnou Horou jsou ale dobré, zase si s ní rádi zahrajeme."

Branky: 75. Šesták, 79. vlastní (Rokos), 87. Šesták, 89. Antoš - 52. Vopršal, 52. Míča. Rozhodčí: Pudil - Herda, R. Pařez. Kutná Hora: Čihař (75. Kubát) - Skokan, Tafel, Franc, Nekvinda - Vácha, Wolf (75. Macháček), Šindelář (46. B. Pospíšil), Bora (69. Šesták) - Křelina (67. Antoš), Antoš (46. Schwarz). Trenér Jan Holík. Havlíčkův Brod: Soukal - Rokos, Svoboda, Kavka, Vařejka - Kubát - Štědrý, F. Jarosz, Míča, Hejkal - Vopršal. Střídali Suva, Halík, Haala. Trenér Richard Zeman.