Starší dorostence Sparty nezlomil gól do šatny ani vedení soupeře po přestávce

29. květen 2011, 13:31
(aktualizováno: 29. květen 2011, 13:31)

Kutná Hora - Povzbuzeni posledním vítězstvím nastoupili starší dorostenci Sparty Kutná Hora do další bitvy o záchranu v krajském přeboru. V neděli dopoledne jim byl v Lorci soupeřem SK Rakovník:

Kutná Hora - SK Rakovník 4:2 (1:1)

První poločas začali domácí ve velkém stylu. V pohybu přesně kombinovali a připravovali si i šance. Ve 3. min. sice zahrozili hostí, když Liprt zblízka přestřelil Dastychovu bránu, pak už ale byli blíže gólu domácí. Jarkulišova tvrdá rána po rohovém kopu se odrazila od obrany na další roh, v 9. min. se už ale kutnohorský útočník hlavou trefil - 1:0. Ve 13. min. centr z levé strany propadl obranou Rakovníka, překvapil ale i Nekolu, ovšem ten v akci pokračoval, vrátil před hostující bránu, ovšem Kraus z rohu malého vápna pálil nad. V 16. min. na další centr ze strany R. Menšík hlavou dobře nedosáhl. S přibývajícími minutami se do hry dostával i Rakovník. Ve 20. min. Červený z úhlu trefil gólmana Dastycha a ve 29. min. po přečíslení kutnohorské obrany gól Černého kvůli ofsajdu platit nemohl. Kutnohoráky ze hřiště vyprovodil gól do šatny: Ve 44. min. tečovaná rána Červeného přelobovala gólmana Dastycha - 1:1.

Do druhého poločasu Sparta nenastoupila v dobrém rozpoložení. V 51. min. si Červený potáhl míč na hranici šestnáctky a tvrdou ranou po zemi k tyči nedal Dastychovi šanci - 1:2. Vývoj zápasu domácí nezlomil, ti dokázali skóre opět zvrátit ve svůj prospěch. V 56. min. Koubek minul v dobré pozici centr z trestného kopu a o dvě minuty později R. Menšík pálil těsně vedle, v 59. min. ale Filipec po rohu hlavičkoval "do černého" - 2:2. Kutnohorští pak přežili doslova "klinickou smrt" v podání několika vyložených gólovek soupeře: Nejprve se Koubkovi nepovedla malá domů, ale Liprta vychytal gólman a Černého dorážku zablokoval Kraus. V 66. min. centr Sklenky Dastych vyrazil jen ke Kochovi, který naštěstí pro domácí neterfil odkrytou bránu Sparty! A tak góly padaly na druhé straně: V 70. min. Filipec v dobré pozici sice uklouzl, míč ale převzal Jarkuliš a zapsal si vítězný gól - 3:2. V poslední minutě pak gólman Kučaba fauloval unikajícího Nekolu a razítko na tři body dal proměněnou penaltou Bareš - 4:2.

Starší dorostenci Kutné Hory si v nedělním zápase vybrali notnou dávku štěstí. "Na druhou stranu jsme v prvním poločase hráli až moc hezký fotbal," zdůraznil trenér Sparty Bohuslav Šváb a dodal: "Ten ale nebyl účelný na vstřelené branky." Nakonec se ale domácí dokázali poprat s nepříznivým vývojem zápasu a skóre otočili ve svůj prospěch. "Kluci na hřišti nechali všechno, jsem za to šťastný," uzavřel Bohuslav Šváb.

Branky: 9., 70. Jarkuliš, 59. Filipec, 90. pok. kop Bareš - 44., 51. Červený. Rozhodčí: Michal - Pudil, Kratochvíl. ŽK: Výborný, Trpišovský - Kučaba, Sklenka, Červený. Kutná Hora: J. Dastych - Kraus, Bareš, Koubek, Poklop - Nekola, Výborný (80. Trpišovský), Filipec, B. Pospíšil - Jarkuliš (90. L. Menšík), R. Menšík (74. Suk). Trenér Bohuslav Šváb. SK Rakovník: Kučaba - Sodomek, Hamouz, Kučera (83. Makarský), Vorel - Schwendt (74. Tvrz), Sklenka, Liprt, Koch (74. Hrbek) - Červený, Černý. Trenér Jiří Kučera.