Starší dorostenci Čáslavi tentokrát dokázali své šance proměnit v góly

4. červen 2015, 00:48
(aktualizováno: 4. červen 2015, 00:48)

Čáslav - V dalších zápasech krajského přeboru starší a mladší dorostenci FK Čáslav přivítali na svém hřišti fotbalisty FK Neratovice - Byškovice:

U19: Čáslav - Neratovice 5:1 (2:0)

Netradičně v nedělním dopoledni odehráli dorostenci svůj mistrovský zápas, kde měli soupeři z Neratovic co oplácet za podzimní porážku.
Úvodních dvacet minut měli domácí optickou převahu, ale vážnější příležitost si nevytvořili. Ve 22. min. se pěknou střelou ze střední vzdálenosti prezentoval Havránek, s kterou měl hostující brankář problémy. Aktivní hra domácích byla korunována úspěchem v 28. min.: Po sérii standardních situací se k odraženému míči dostal Richard a otevřel skóre utkání 1:0. O pět minut později se Čáslavští radovali podruhé: Precizně provedená standardní situace, do vzduchu se zavěsil Richard a zvýšil na poločasových 2:0.

Stav utkání v druhé části se měnil již v 49. min., střelu Rolence dorazil do sítě Ronovský 3:0. O deset minut později se Ronovský gólově prezentuje podruhé 4:0.S třelecky se nakonec prosazuje i Rolenec 5:0. Čestného úspěchu se dočkali hosté,kteří snižují z pokutového kopu na konečných 5:1.

Hodnocení trenéra Radka Dobrého: "Výsledek vypadá přesvědčivě a je pravdou, že jsem od soupeře očekával trochu větší odpor. Na rozdíl od minulého utkání v Nymburku jsme si šance jednak vypracovali a i gólově zakončili. Dnes to byl kolektivní výkon a zasloužené vítězství."

Čáslav: Kovařík - Pavlík, Basl, Toman, Macháček - Petržilka, Richard, Ronovský, Stránský (53. Plíhal) - Rolenec, Havránek.

U17: Čáslav - Neratovice 3:4 (1:2)

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "I když jsme tři body nezískali, nebyl náš výkon až tak odevzdaný. Škoda, že jsme měli špatnou čtvrthodinku v druhém poločase, kdy nám soupeř odskočil až na třígólový rozdíl. Jsem rád, že se konečně střelecky prosadil Ondra Petržilka, který si dokáže příležitostí vytvořit spoustu, ale až v tomhle zápase mu to tam napadalo."

Branky Čáslavi: O. Petržilka 3. Čáslav: Brabec - Čejka, Pavlík, R. Plíhal, Vavřina (Havlík) - J. Petržilka, O. Plíhal, Stránský, Suchomel - Zdeněk (Shablystyy), O. Petržílka.