Starší dorostenci Čáslavi v souboji o přední místa tabulky nedokázali vstřelit branku

21. duben 2015, 09:04
(aktualizováno: 21. duben 2015, 09:05)

Čáslav - Starší a mladší dorostenci FK Čáslav se o víkendu představili doma v dalších zápasech krajského přeboru. Hostili SK Rakovník a starší bojovali o čelo tabulky:

U19: Čáslav - SK Rakovník 0:2 (0:1)

V dalším utkání krajského přeboru staršího dorostu se mohl vítěz za určitých okolností posunout na první místo tabulky.

První gólovou příležitost si vytvořili domácí, kdy v 6. min. vychytal hostující brankář Havránka. Na druhé straně hosté využili výhodu silného větru, který jim v první poločase vlál do zad a dlouhými nákopy se dostávali do hlouby domácí obrany. To se jim vyplatilo v 11. min., kdy míč propadl obranou Čáslavi a hosté se přesnou střelou ujali vedení 0:1. O chvíli později po další minele v obranné fázi to mohlo být již o dvě branky, ale domácí zachránilo břevno. Na druhé straně zahrozil po standardní situaci Ronovský, jehož hlavičku vytlačil nad břevno výborný brankář Rakovníku.

Do druhé části zápasu vstoupili lépe Čáslavští, kteří zatlačili Rakovník na jejich polovinu, ale bohužel z mnoha šancí se nic neurodilo. Hosté si vytvořili ojedinělou šanci v 60. min., ale byli úspěšní a potvrdili svoje vedení 0:2. Závěrečná část se odehrávala v podstatě na jednu branku, ale ani po sérii standardních situací, či dalších možností a závarů před brankou Rakovníka domácí již nevytěžili ani snížení, takže na první místo v tabulce se posunul Rakovník.

Hodnocení trenéra Radka Dobrého: "Bohužel bez gólu se zápas nedá vyhrát a my, i kdybychom hráli 180 min, tak dnes branku nevstřelíme. Zápas byl kvalitní, navzdory větrné loterii, ale u našich kluků mi chybí v takových to utkáních větší chuť se o vítězství porvat. Hosté těch příležitostí zdaleka neměli tolik, ale proměnili, my jsme jejich branku dobývali asi více, chyběl tomu však větší klid v koncovce."

Čáslav: Kovařík - Macháček, Toman, Basl, Veselý (60. Semrád) - Lebduška, Richard, Ronovský, Havránek - Rolenec, Ježek (46. Kokeš).
[[Soutez? &soutez=135 &datum=2015-04-21 ]]

U17: Čáslav - SK Rakovník 4:3 (1:2)

Diváci, kteří si mezi utkáními odskočili na čaj, tak možná ani neviděli první branku utkání: Hosté se ujali vedení už ve 2. min. -  0:1. Uplynulo dalších deset minut a hosté šli do dvougólového vedení, což bylo vzhledem k postavení v tabulce dost překvapující. Do poločasu stačil ještě korigovat Semrád na 1:2 z dobře zahraného trestného kopu.

V druhé části nejdříve srovnal R. Plíhal na 2:2, ale Rakovník opět otočil vedení na svoji stranu z pokutového kopu 2:3. Oživení domácí týmu přišlo s příchodem T. Koppa, který srovnal na 3:3 a hodně upracované vítězství domácích pečetil nakonec Novák 4:3.

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Povinné vítězství, kdy však první poločas byl katastrofální. V druhé části o trochu lepší výkon, který však výrazně oživil až střídající Tomáš Kopp, ale celkově jsem si dnešní zápas představoval trochu jinak. Je znát, že každý zápas je velmi odlišné složení základní jedenáctky, ať už z důvodů nemocí, či zranění."

Branky Čáslavi: Semrád, R. Plíhal, T. Kopp, Novák. Čáslav: Brabec - Novák, R. Plíhal, Semrád, Čejka - Suchomel (65. T. Kopp), Stránský, J. Kopp, Pavlík - Záhora (42. O. Jelínek), J. Petržilka.