Starší dorost Sparty ještě živí naději na záchranu v krajském přeboru, musí ale vyhrávat

22. květen 2011, 12:33
(aktualizováno: 22. květen 2011, 12:35)

Kutná Hora - Starší dorostenci Sparty Kutná Hora hráli o naději na záchranu. Ve 26. kole krajského přeboru hostili Český lev - Union Beroun a do nedělního boje se vyzbrojili i Ondřejem Filipcem, hráčem kutnohorského áčka. A právě Filipec byl u skvělé desetiminutovky v prvním poločase.

K. Hora - Beroun 5:0 (4:0)

Tempo hry od první minuty určovali domácí, jenže své šance nejprve spalovali. Jenže ještě v 8. min. pustili soupeře do příležitosti, ovšem Šebek z ideální pozice naštěstí mířil vedle. Pak už se fotbal odehrával především před berounskou bránou: Ve 14. min. se hrnul do příležitosti Nekola, mohl zakončit, ale ještě hledal Jarkuliše, kterému míč v malém vápně uskočil. Pospíšilovu bombu z levé strany vyrazil gólman Ježdík na roh a ve 20. min. Jarkuliš vrátil trestný kop do pokutového území, ale Pospíšil nedůraz obrany nepotrestal, otřel totiž balón o břevno. Ve 26. min. přetažený centr Pospíšil hlavou vrátil R. Menšíka, který už Ježdíka sice překonat dokázal, ale berounskému brankáři vypomohl Šebek.

Se smůlou v kutnohorské koncovce byl ale konec: Ve 26. min. FIlipec zamířil z trestného kopu za zeď - 1:0. O tři minuty později Poklop pas z trestného kopu přetáhl na zadní tyč, kam naběhl Jarkuliš a hlavou upravil na 2:0. Prakticky hned po rozehrání Filipec vysunul R. Menšíka, který ranou od tyče zvýšil už na 3:0. To ještě nebylo vše: Ve 35. min. Filipec unikl po levé straně a přesně načasovanou křižnou přihrávkou našel nabíhajícího Nekolu - 4:0. Skóre mohl pátým vyšperkovat R. Menšík, kterého ve 42. min. hledal v malém vápně Nekola, kutnohorský útočník ale přestřelil.

Úroveň zápasu šla ve druhém poločase dolů, ovšem to už měli Kutnohoráci nahráno a výsledek prakticky jen kontrolovali. Přesto se dočkali ještě páté branky: V 83. min. Jarkuliš pláchnul berounské obraně a před brázdnou bránou nabídl gólový zápas střídajícímu Sukovi - 5:0.

Trenér Kutné Hory Bohuslav Šváb byl spokojený především s prvním poločasem. "To jsme soupeře přejeli," chválil své kluky a dodal: "Skóre po prvním poločase mohlo být ještě vyšší, jsem ale rád. V tomto horkém počasí bylo jasné, že se silami to nebude tak slavné. Na hřiště jsme poslali méně vytížené hráče."

Velkou posilou pro kutnohorský dorost byl Ondřej FIlipec z áčka. "Byl u tří ze čtyř prvních branek," upozornil trenér a doplnil: "Jsem rád, že nám poločas pomohl. Těší mě, že ho uvolnil trenér, že myslí na to, abychom byli všichni jeden klub."

Branky: 27. Filipec, 29. Jarkuliš, 30. R. Menšík, 35. Nekola, 83. Suk. Rozhodčí: Mikeš - Novotný, Michal. Bez karet. Kutná Hora: J. Dastych - Kraus, Koubek, Bareš (74. Jan Štefl), Poklop - Nekola, J. Výborný (74. Kalányos), Filipec (42. L. Menšík), Pospíšil - Jarkuliš, R. Menšík (67. Suk). Trenér Bohuslav Šváb. Beroun: Ježdík - Král, Šebek, Švambert, Havránek - Chedik, Rigo (46. Závorka), Počta (46. Říha), Vosátka - Šebek, Iliáš (65. Heřman). Trenér Karel Vávra.