Starší žáci Čáslavi začali v Jablonci dobře, na body to ale nestačilo

25. březen 2014, 08:14
(aktualizováno: 25. březen 2014, 08:15)

Jablonec n. N. - Další zápas České žákovské ligy se hrál v Jablonci, kde kluci z Čáslavi chtěli odčinit domácí prohru z předešlého kola. Hrálo se v neděli za chladného a deštivého počasí.

U15: Jablonec - Čáslav 2:1 (0:1)

Zápas pro Čáslav začal dobře,  když v 7. minutě vstřelil vedoucí branku Forman po kombinaci před pokutovým územím. Celý první poločas byl vyrovnaný a šance měli oba týmy.

Do druhého poločasu domácí tým přišel s touhou zvrátit výsledek a to se jim podařilo. Přišlo vyrovnání a deset minut před koncem vítězná branka. K vyrovnání a bodovému zisku nepomohlo ani posílení útoku po inkasované brance.

Hodnocení trenérů: „Klukům musím poděkovat za předvedený výkon, každý nechal na hřišti mnoho sil, ale k bodovém zisku to nevedlo. V příštím kole budeme chtít  v domácím zápase proti Viktorii Žižkov naplno bodovat.“
Branka Čáslavi: Forman. Čáslav: Foršt - Chudomel (Masopust), Menšík, Semerád, Plíhal - Stieber (Uher), Forman (Plašil, Vavřina), Smetana, Frýba, Suchomel - Vančura.
[[Soutez? &soutez=120 &datum=2014-03-25 ]]

U14: Jablonec - Čáslav 2:2 (1:0)

Od úvodního hvizdu měl domácí tým mírně navrch, byl rychlejší, aktivnější a důraznější v osobních soubojích. Hosté  hrozili v první půli pouze z rychlých protiútoků, kterým však chybělo lepší zakončení. Akce Uhera z pravé strany končily buď v rukavicích domácího gólmana nebo na kopačkách bránicích hráčů a úniky Vajgla neměly patřičnou drzost a přímočarost a  tak  skončily bez zakončení. Po nedůrazu ve středu obrany dokázali domácí zaslouženě skórovat střelou z vápna  a stanovit výsledek  na poločasových  1:0.
Hned první minuta druhé půle přinesla nevystoupení obrany proti hráči domácích a ti po narážečce ve vápnu vedli již 2:0. Skóre se měnilo opět po minutě, když po pěkné akci Pary  z levé strany zakončoval  Havrda 2:1. Srovnání  na 2:2 přinesla 42. minuta  a nacvičený signál  z přímého kopu, který zahrával Havrda a dorážel Dolejší.  Na hřišti byl poté viděn spíše boj o prostor  než fotbal. Hosté zahrozili opakovaně z přímého kopu a domácí po akci z rohu vápna nastřelili v poslední minutě tyč.

Hodnocení trenérů: „Nedokázali jsme se adaptovat na velmi důraznou hru domácích, kteří za deště na velmi kluzké UMT chodily velmi důrazně do osobních soubojů a to včetně skluzů.Nechali jsme se otrávit a rezignovali na kombinační hru. Opět jsme předvedli výrazně lepší druhý poločas, byť tentokrát to na výhru nestačilo. V individuálních výkonech našich hráčů byly tentokrát velmi velké rozdíly. První ligový gól zaznamenala naše nová zimní posila Filip Dolejší a velmi dobré výkony předvedli Havrda a Para.“
Branky Čáslavi: Dolejší, Havrda. Čáslav: Čermák (36. Bednář) - Kurka (55. Hromjak), Jelínek, Procházka, Havrda - Uher,  Masopust, Para, Dolejší (60. Zdeněk) - Brom (30. Bašek) - Vajgl. ŽK: Havrda, Masopust.