Starší žáci FK Uhlířské Janovice potvrdili roli favorita a v derby porazili Spartu

4. listopad 2012, 12:58
(aktualizováno: 4. listopad 2012, 12:58)

Uhlířské Janovice - 13. kolo krajského přeboru starších žáků nabídlo i derby regionu: Na hřiště FK Uhlířské Janovice dorazili fotbalisté Sparty Kutná Hora. Utkali se nejen dva soupeři z Kutnohorska, ale i z různých pólů tabulky - zatímco domácí uhlíři atakují příčky nejvyšší, Kutnohorští zatím nasbírali pouhých sedm bodů.

U. Janovice - K. Hora 4:2 (1:1)

Domácí těžili z výškové i fyzické převahy svých hráčů a na soupeře vlétli ve velkém stylu. Už ve 2. min. se u brankové čáry prosmýkl Coubal a po jeho přihrávce Vokřál nedal brankáři Dlouhému šanci - 1:0. Kutnohorský gólman pak s vypětím všech sil zastavil míč po střele Bartoše, Bílkova sražená rána zase skončila rohem. A tak na druhé straně unikl Brůža a umístil balón k tyči - 1:1. Kutnohorskou bránu ohrozil ve 27. min. ještě Záruba, ale po centru Bartoše hlavičkoval vedle.

Také nástup do druhého poločasu domácím vyšel zamenitě. Přímočarou akci gólově zakončil Bartoš po přihrávce Hrabánka - 2:1. I když se Kutnohorští drželi, ale v utkání se spíše bránili. Ve 42. min. Novotný prostrčil míč Coubalovi, proti němuž se vyznamenal gólman Dlouhý. Na druhé straně si Piskač došel pro faul před šestnáctkou, ovšem z následného trestného kopu pálil těsně vedle. V 55. min. ránu Vokřála brankář Dlouhý vyrazil jen Bartoš a ani on nemířil přesně. O výsledku pak rozhodlo následujících deset minut: V 57. min. Benešová uvolnila do strany Bartoše, který zvýšil na 3:1 a když v 67. min. Novotný po individuální akci přidal čtvrtý gól uhlířů, bylo rozhonuto - 4:1. Sparta dvě minuty před koncem upravila na 4:2: Brůža v šestnáctce domácích výborně převzal dlouhý míč, jeho zakončení sice gólman Štika vyrazil, ale míč do sítě dopravil dobíhající Kraus - 4:2.

"Dnešního soupeře jsme měli přehrát výrazněji," upozornil trenér FK Uhlířské Janovice Antonín Sojka. "Chyběla nám hlavně finální přihrávka, celkově nám vázla kombinace," hledal rezervy hry domácího celku a pokračoval: "Kluci si mnohdy přihrávali netakticky, naopak se nedokázali včas zbavit míče, když byli obsazení. Slabá byla i hra do těla. Také jsme chtěli na těžkém terénu více střílet, což se klukům na tréninku daří, ale dnes jim střelba nevycházela. ve druhé půli se nám začalo dařit, přece jen se nám proti první půli povedly některé akce. Jsem rád, že jsme proti bojovnému soupeři vyhráli, dlouho to bylo 1:1."

Hostující trenér Pavel Svoboda vzhledem k postavení v tabulce označil Uhlířské Janovice favoritem zápasu. "Vzhledem k našim chybám jsme tady uhráli slušný výsledek. Na to, jaký máme kádr, který je výškově někde jinde než mají Uhlířské Janovice nebo ostatní soupeři, tak to dneska celkem šlo. I když byly Uhlířské Janovice lepší, je škoda, že jsme dostali branky po vlastních chybách," shrnul zápas Pavel Svoboda.

Branky: 2. Vokřál, 37., 57. Bartoš, 67. Novotný - 9. Brůža, 68. Kraus. Rozhodčí: Jakub Koleček. ŽK: Barták - Puchoň. U. Janovice: Štika - Vinický, Barták, Záruba, J. Kopp (67. Petr) - Bílek (69. M. Sojka), M. Novotný, Vokřál, Hrabánek (46. Benešová) - Coubal (65. Vondráček), Bartoš. Trenér Antonín Sojka. K. Hora: Dlouhý - Liška, Puchoň, Pavlík, Kraus - Gygal, Brůža, Jarůněk (53. Zelenka), Němec (69. Vojtíšek) - Štěpánek (64. Franc), Piskač. Trenér Pavel Svoboda.