Staršímu dorostu Čáslavi vyšly v zápase s Náchodem standardní situace

19. duben 2011, 10:01
(aktualizováno: 19. duben 2011, 10:01)

Čáslav - Družstva mládeže fotbalového klubu FC Zenit Čáslav sehrála další mistrovská utkání. Starší dorost si doma poradil s Náchodem, starší žáci neuspěli na hřišti Olympie Hradec Králové, kde naopak naplno bodovali mladší žáci.

Starší dorost: Čáslav - Náchod 4:2 (3:1)

"V utkání se soupeřem, který měl před utkáním stejný bodový zisk jako my, nám vycházely především standardní situace," začal hodnocení trenér Pavel Král a navázal: "První branku vstřelil ve 14. min. Král po přesném rohu Zikmundy. Druhou branku přidal ve 23. min. Veselý, jehož střela vypadla brankáři. Bohužel po nedorozumění Hejného s Radilem čáslavský gólman fauloval a následný pokutový kop hosté proměnili. Naštěstí ve 43. min. hlavičkoval po dalším rohu Zikmundy přesně stoper Výborný - 3:1. Čtvrtá branka padla, jak jinak, ze standardky. Zikmunda přesně centroval a Pipek zvýšil na 4:1. Poslední slovo měl soupeř, který v 73. min. zmírnil porážku.

Kluci odehráli slušný zápas, jen mě mrzí inkasované branky. V sobotu nás čeká derby v Kolíně a i tam budeme chtít bodovat. Do sestavy by se již měli vrátit nemocní hráči, což by mělo být znát."

Branky Čáslavi: M. Král, Veselý, Výborný, Pipek. Čáslav: Radil - P. Hejný, Výborný, R. Goliaš, Král - Zoufalý, Zikmunda, Fuksa, Veselý - Horyna, Pipek. Střídali J. Goliaš, Brunclík, Dittrich.

[[Soutez? &soutez=29 &datum=2011-04-19 ]]

Starší žáci: Ol. H. Králové - Čáslav 2:0 (1:0)

Hned úvodní minuta přinesla velkou šanci čáslavského Maliny, ale gólman byl pozorný. "To bylo bohužel na dlouhé minuty vše, naprosto jsme se přizpůsobili domácímu týmu," nebyl spokojený po utkání trenér Milan Miklušičák a dodal: "Branku jsme inkasovali po uklouznutí Veselého a rychlém brejku. Druhý poločas jsme se zvedli, ale šance jsme si nevytvořili. Naopak, po krátké malé domů a souboji s gólmanem Kovaříkem, se prosadil důrazný domácí útočník. Předchozí utkání jsme zahráli velmi dobře, tentokrát přišla slabší chvilka. Teď se připravíme na Jablonec a snad navážeme na slušné výkony s předchozích kol."

Čáslav: Kovařík - Macháček, Kareš, Netáhlo, Veselý - Vaingát, Jelínek, Procházka, Kořínek - Kratochvíl, Malina. Střídali Kokeš, Pipek, Zoufalý, Toman.

[[Soutez? &soutez=31 &datum=2011-04-19 ]]

Mladší žáci: Ol. Hradec Králové - Čáslav 0:3 (0:1)

Trenéři Vondra a Mezsároš zhodnotili utkání takto: "Chtěli jsme navázat na slušný výkon i výsledek z utkání s Viktorkou Žižkov. I když nám chyběli nemocní O.Petržilka a Šlejmar, tak se nám to vcelku povedlo. První poločas jsme měli převahu, ale vstřelili jen jednu branku. Po přihrávce Patočky zachoval klid kapitán Koubský a po kličce poslal levačkou míč do sítě. Uklidnění přinesl pokutový kop. Faul na unikajícího Petržilku potrestal opět Koubský. Skóre uzavřel Danyi, který dalekonosnou střelou do prázdné brány potrestal chybu gólmana. Další šance již zůstaly nevyužity a tak jsem si připsali zasloužené tři body.

Jsme rádi, že jsme potvrdili domácí výhru. Navíc naši gólmani udrželi podruhé za sebou čisté konto, což v této věkové kategorii nebývá obvyklé. Doma s Jabloncem bychom chtěli navázat na dnešní vítězství."

Branky: Koubský 2 (jednou p.k.), Danyi. Čáslav: Tuzar (30. Žilka) - Fuxa, Šimůnek, Semrád, Komma - Patočka, Machů, Danyi, Petržilka - Koubský, Novák. Střídali Vidlák, Plíhal, Sobek.

[[Soutez? &soutez=32 &datum=2011-04-19 ]]

Další výsledky čáslavské mládeže

Mladší dorost: Čáslav - Náchod 1:3 (1:1), branka Čáslavi: Doležal.
[[Soutez? &soutez=30 &datum=2011-04-19 ]]

Starší žáci B: Votice - Čáslav 2:8 (0:5), branky Čáslavi: Ronovský 3, Pipek 2, Mikula, Liška, Masopust.
[[Soutez? &soutez=38 &datum=2011-04-19 ]]

Mladší žáci B: Rataje n. S. - Čáslav 0:6 (0:3), branky: Smetana 2, O. Plíhal, Špičák, Strnad, Pavlas.