Statistika: Obdivuhodný výkon rodinného dua Václava Schwarze staršího a mladšího: 51 gólů!

19. červenec 2011, 12:39
(aktualizováno: 19. červenec 2011, 12:40)

Kutnohorsko - Vítězem III. třídy 2010 - 2011 se stali fotbalisté TJ Rataje nad Sázavou. Velká tlačenice byla na dalších postupových místech: Druhý Suchdol B do vyšší soutěže vzhledem k svému áčku nemůže a tak si okresní přebor vybojovaly Horní Bučice. Dramatické byly i boje v dolní polovině tabulky, kde "Černý Petr" zůstal nakonec po Kačině a Církvici na kopačkách Chotusic.

Drtivou ofenzivní sílou se pyšnil Suchdol B, což dokládá 105 nastřílených branek. Rodinné duo Václava Schwarze st. a Václava Schwarze ml. se na tomto výkonu podílelo 51 brankami! Oba opanovali i jarní část soutěže, ve které svým soupeřům nastříleli dohromady 27 gólů.

Nejlepším brankářem III. třídy 2010 - 2011 (v pořadí jedniček) se stal Lukáš Korejtko z SK Kluky s průměrem 1,42 gólu na zápas. Na jaře brankářům v této soutěži kraloval šestapadesátiletý Jiří Procházka ze Suchdola B (průměr 1,73).

Největším sběratelem žlutých karet ve III. třídě byl Marek Solnář z Kácova (9 ŽK), na jaře ho v této funkci zastoupil Ondřej Sixta z Potěh (6 ŽK). Po dvou červených kartách v průběhu celého ročníku viděli Václav Paták (H. Bučice) a Michal Mlynka (Vrdy). V pořadí týmů byly ve sběru žlutých karet nejúspěšnější Kačina a Horní Bučice (52 ŽK), naopak nejméně se žlutilo v Klukách (26 ŽK). Bez červené karty se za celý rok obešel pouze Suchdol B.

Nejčastějším výsledkem zápasů ve III. třídě 2010 - 2011 byl stav 3:1 a 1:0 (třináctkrát). Nejvyšší vítězství zaznamenal Kácov v utkání s SK Církvice (14:1). Toto utkání se stalo i střetnutím s nejvyšším počtem vstřelených branek. V celém ročníku III. třídy padlo 871 branek, což představuje průměr 4,79 branky na zápas při průměrném skóre 2,7:2,0.

Nejvíce třetitřídních utkání odpískali Luděk Kracík a Jiří Jirsa (po deseti). Rozhodcovskou píšťalku si za celý rok vystřídalo 49 sudích.

Poznámka: Zde uvedené statistky jsou vystavěné z čísel ze zápisů o utkání. Bohužel mohou být nepřesné, neboť někteří rozhodčí se nedokáží naučit zápis vyplňovat. Například chybějící čas u vstřelené branky, které dlouhodově a zcela ignorují například sudí Linhart nebo Jirsa, ovlivňují tabulky "První vstřelený gól", "První obdržený gól", minutové statistky gólmanů a další.

Statistka III. třídy 2010 - 2011 je zde, jarní čísla pak zde.

1. TJ Rataje nad Sázavou

Góly: Petr Hošta (18 branek), jaro Artur Pana a Josef Sojka (po 5 brankách).
Vítězné góly:
Petr Hošta (7 branek), jaro Petr Hošta (2 branky).
Odehrané minuty:
Marcel Mejstřík (2160 minut), jaro Artur Pana (1080 minut).
ŽK:
Josef Sojka a Zdeněk Novotný st. (po 8 ŽK), jaro Josef Sojka (4 ŽK).
ČK:
Zdeněk Novotný st. (1 ČK), jaro bez červené karty.
Jednička v bráně:
Marcel Mejstřík (průměr 1,42), jaro Marcel Mejstřík (průměr 2,00).

2. Sokol Suchdol B

Góly: Václav Schwarz st. (33 branek), jaro Václav Schwarz st. (16 branek).
Vítězné góly: Václav Schwarz st. a Václav Schwarz ml. (po 4 brankách), jaro Václav Schwarz ml. (2 branky).
Odehrané minuty: Václav Schwarz st. (2212 minut), jaro Martin Dvořák (1068 minut).
ŽK: Jiří Lázňovský (6 ŽK), jaro Jiří Lázňovský (5 ŽK).
ČK: Bez červené karty.
Jednička v bráně: Jiří Procházka (průměr 1,92), jaro Jiří Procházka (průměr 1,73).

3. Dynamo Horní Bučice

Góly: Martin Kebza (20 branek), jaro Ladislav Vamberský (7 branek).
Vítězné góly: Martin Kebza (5 branek), jaro Vamberský, Kaščák, J. Růžička, Škaloud, Štencl, Vohnický, Paták, Herman (po 1 brance).
Odehrané minuty: Miroslav Kaščák ml. (2181 minut), jaro Pavel Šimon (1170 minut).
ŽK: Martin Kebza, Václav Paták a Jan Hykel (po 6 ŽK), jaro Tomáš Vohnický, Václav Paták, Michal Milink (po 4 ŽK).
ČK: Václav Paták (2 ČK), jaro Václav Paták (2 ČK).
Jednička v bráně: Vojtěch Nesládek (průměr 1,88), jaro Vojtěch Nesládek (1,78).

4. Slavoj Vrdy

Góly: Josef Červeňák (20 branek), jaro Dušan Bajo (12 branek).
Vítězné góly: Josef Červeňák, Jakub Hortenský, Václav Dušánek (po 3 brankách), jaro Josef Červeňák a Jakub Hortenský (po 2 brankách).
Odehrané minuty: Martin Doubek (2340 minut), jaro Dušan Bajo, Jiří Šolta, Martin Doubek (po 1170 minutách).
ŽK: Jakub Hortenský, Radek Miláček, Michal Mlynka (po 6 ŽK), jaro Jakub Hortenský (4 ŽK).
ČK: Michal Mlynka (2 ČK), jaro Michal Mlynka (2 ČK).
Jednička v bráně: Martin Doubek (průměr 1,88), jaro Martin Doubek (průměr 1,77).

5. Kavalier Sázava B

Góly: Jiří Novák (15 branek), jaro Jakub Švec (7 branek).
Vítězné góly: Jakub Švec (3 branky), jaro Jakub Švec (2 branky).
Odehrané minuty: Roman Schneider (2213 minut), jaro Roman Schneider (1043 minut).
ŽK: Richard Haláček (6 ŽK), jaro Richard Haláček (4 ŽK).
ČK: Jiří Novák, Martin Sedláček (po 1 ČK), jaro Jiří Novák, Martin Sedláček (po 1 ČK).
Jednička v bráně: Ivan Koldcsiter (průměr 2,19), jaro Ivan Koldcsiter (průměr 2,62).

6. SK Kluky

Góly: Jan Šrámek (20 branek), jaro Jan Šrámek (15 branek).
Vítězné góly: Jan Šrámek (5 branek), jaro Jan Šrámek (3 branky).
Odehrané minuty: Jan Šrámek (2244 minut), jaro Jan Šrámek (1170 minut).
ŽK: Ladislav Osztatni (6 ŽK), jaro Ladislav Osztatni, Jan Vavřina (po 3 ŽK).
ČK: Milan Šrámek, Ladislav Osztatni, Milan Kadlec (po 1 ČK), jaro bez ČK.
Jednička v bráně: Lukáš Korejtko (průměr 1,42), jaro Matěj Dlouhý (průměr 2,66).

7. Sokol Kácov

Góly: Vojtěch Štorch (14 branek), jaro Vojtěch Štorch (11 branek).
Vítězné góly: David Soucha (3 branky), jaro Vojtěch Štorch (2 branky).
Odehrané minuty: Oldřich Jonáš (2160 minut), jaro Oldřich Jonáš (1170 minut).
ŽK: Marek Solnář (9 ŽK), jaro Marek Solnář (5 ŽK).
ČK: Marek Solnář (1 ČK), jaro Marek Solnář (1 ČK).
Jednička v bráně: Oldřich Jonáš (průměr 2,04), jaro Oldřich Jonáš (průměr 1,85).

8. Viktoria Sedlec B

Góly: Petr Stolín (11 branek), jaro Petr Stolín (10 branek).
Vítězné góly: Petr Stolín (2 branky), jaro Petr Stolín (2 branky).
Odehrané minuty: Rudolf Macháček (2070 minut), jaro Rudolf Macháček (990 minut).
ŽK: Jan Vavřina (5 ŽK), jaro Jiří Vopatřil, Michael Němec (po 2 ŽK).
ČK: Ladislav Neubauer (1 ČK), jaro Ladislav Neubauer (1 ČK).
Jednička v bráně: Roman Bartoníček (průměr 2,00), jaro Roman Bartoníček (průměr 2,00).

9. Sokol Potěhy

Góly: Michal Petržilka, Petr Němec (po 7 brankách), jaro Lukáš Smutný, Karel Koudelka (po 2 brankách).
Vítězné góly: Karel Koudelka, Petr Peca (po 2 brankách), jaro Karel Koudelka (2 branky).
Odehrané minuty: Ondřej Sixta (2245 minut), jaro Ondřej Sixta (1170 minut).
ŽK: Ondřej Sixta (7 ŽK), jaro Ondřej Sixta (6 ŽK).
ČK: Michal Valent, Jaroslav Šťastný (po 1 ČK), jaro Michal Valent, Jaroslav Šťastný (po 1 ČK).
Jednička v bráně: Miloš Sixta (průměr 2,27), jaro Miloš Sixta (průměr 2,18).

10. Sokol Paběnice B

Góly: Martin Svoboda (10 branek), jaro Martin Svoboda (7 branek).
Vítězné góly: Martin Svoboda (2 branky), jaro Svoboda, M. Dvořák, Kozel, Jar. Vlach, Exner, M. Votava (po 1 brance).
Odehrané minuty: Milan Novák (2227 minut), jaro Jaroslav Zeman (1170 minut).
ŽK: Milan Novák (4 ŽK), jaro Milan Novák, Jaroslav Zeman (po 2 ŽK).
ČK: Petr Mužátko (1 ČK), jaro Petr Mužátko (1 ČK).
Jednička v bráně: Ivan Benda (průměr 3,25), jaro Miloš Říha (průměr 2,00).

11. Sokol Červené Janovice

Góly: Radek Vavřina (18 branek), jaro Radek Vavřina (9 branek).
Vítězné góly: Radek Vavřina, Josef Víta (po 3 brankách), jaro Radek Vavřina, Josef Víta (po 2 brankách).
Odehrané minuty: Luboš Hájek (2340 minut), jaro L. Hájek, Bouma, J. Laudát, Valenta (po 1170 minutách).
ŽK: Jan Laudát (5 ŽK), jaro Jan Laudát (4 ŽK).
ČK: Martin Liberský (1 ČK), jaro bez ČK.
Jednička v bráně: Marek Valenta (průměr 3,04), jaro Marek Valenta (jaro 2,38).

12. Sokol Chotusice

Góly: Rudolf Jiroušek (7 branek), jaro Vladimír Vetešník (4 branky).
Vítězné góly: R. Jiroušek, L. Müller, L. Jiroušek, T. Misar, Balvín (po 1 brance), jaro Stanislav Balvín (1 branka).
Odehrané minuty: Miloš Hubáček (2340 minut), jaro Miloš Hubáček (1170 minut).
ŽK: Vladimír Vetešník (5 ŽK), jaro Martin Hubáček, Zdeněk Cakl (po 3 ŽK).
ČK: Martin Hubáček, Lukáš Jiroušek, Tomáš Misar (po 1 ČK), jaro Martin Hubáček (1 ČK).
Jednička v bráně: Miloš Hubáček (průměr 1,85), jaro Miloš Hubáček (průměr 1,92).

13. SK Církvice

Góly: Petr Holý (9 branek), jaro Karel Němec (8 branek).
Vítězné góly: Karel Němec, Jiří Novák, Marek Rajdl (po 1 brance), jaro Karel Němec, Marek Rajdl (po 1 brance).
Odehrané minuty: Petr Novák (1955 minut), jaro Petr Novák (1060 minut).
ŽK: Petr Novák (7 ŽK), jaro Petr Holý, Petr Novák, Jiří Jirout (po 3 ŽK).
ČK: Miroslav Faltys, Zdeněk Foršt (po 1 ČK), jaro Zdeněk Foršt (1 ČK).
Jednička v bráně: Aleš Malyjurek (průměr 4,15), jaro Aleš Malyjurek (3,64).

14. Sokol Kačina

Góly: Jan Jelínek, Ladislav Linek, Alexander Schuster (po 4 brankách), jaro Mar. Krajíček, Jelínek, L. Vamberský, L. Linek, Schuster (po 2 brankách).
Vítězné góly: Jan Jelínek, Milan Krajíček (po 1 brance), jaro Milan Krajíček (1 branka).
Odehrané minuty: Vladimír Vlasák (2099 minut), jaro Vladimír Vlasák (1080 minut).
ŽK: Martin Krajíček (7 ŽK), jaro Mar. Krajíček, L. Vamberský, Schuster, Mil. Krajíček, Vlasák (po 3 ŽK).
ČK: Marian Papoušek st. (2 ČK), jaro Marian Papoušek st., Pavel Mucha (po 1 ČK).
Jednička v bráně: Matěj Sedláček (průměr 3,25), jaro Matěj Sedláček (průměr 3,99).