Své šance nedali a proto si body odvezla Olympia

22. květen 2010, 13:40

Čáslav - V zápase 22. kola divize staršího dorostu fotbalisté FC Zenit Čáslav v sobotu hostili předním tým tabulky: Čtvrtá Olympia H. Králové na jaře prohrála pouze dvakrát - v úvodním duelu jara v Pardubicích a před čtrnácti dny v Litomyšli. Hradečtí si ale tři body přivezli i z čáslavské umělé trávy.

Čáslav - Ol. H. Králové 1:3 (0:1)

Domácí začali zdravě agrsivně, posílali centry do soupeřovy šestnáctky, jenže to byli oni, kdo inkasoval první branku: Na konci hradecké kombinace v 9. min. byl v šestnáctce úplně volný Řehounek, který neměl problém umístit míč k tyči - 0:1. Zenit mohl vyrovnat už po třech minutách, ovšem po Žiakově centru úplně volný Špičák zblízka pálil nad! Ve 22. min. gólman Čáslavi T. Výborný zastavil příležitost Musila. Přesto měli domácí více ze hry. Ve 25. min. si Dittrich vyměnil míč se Špičákem, ale potom se mu střela nepovedla. Ve 28. min. Dittrichova přihrávka propadla za hradeckou obranu, jenže Špičák balón uklidil jen do Moníkovy náruče. Ještě před přestávkou V. Zikmunda vysunul Špičáka a následně Veselý mířil vedle. První poločas ukončil Špičákův trestný kop z hranice šestnáctky, který však zastavila jen zeď z hradecký hráčů.

V 57. min. T. Výborný skvěle vytáhl hlavičku Drašnara, jenže se mu při zákroku ozvalo operované rameno. Po ošetření čáslavský gólman nakonec pokračoval. V 67. min. musel zasahovat proti samostatnému úniku Ježka a Nypl z dorážky z šestnáctky naštěstí pro domácí netrefil prázdnou bránu. Čáslavští ve snaze o vyrovnání až příliš otevírali obranu, což se jim nevyplatilo v 74. min.: Řehounek přehlavičkoval zadní řadu Zenitu a Musil přehodil brankáře T. Výborného - 0:2. Šanci alespoň na bod Čáslavští vykřesali v 80. min., když Žiak rohový kop zakroutil přímo do sítě - 1:2. Místo vyrovnání ale přišel třetí gól Olympie: V 83. min. se Ježek protáhl až do pokutového území a volný Sýkora uklidil balón k tyči - 1:3.

"Kvalita soupeře se ukázala hlavně ve druhém poločase," zdůraznil Miroslav Zikmunda, který na lavičce Čáslavi zastupoval trenéra Václava Vondru. "V prvním poločase jsme měli více ze hry, soupeře jsme přitlačili, ale bohužel neproměnili vyložené šance i do prázdné brány. Chybělo nám i trochu štěstíčka," litoval a pokračoval: "Je škoda, že jsme druhý poločas nezvládli trochu lépe po taktické stránce. Dvakrát jsme inkasovali po našich chybách a i když jsme se snažili výsledek zvrátit, byli hosté nad naše síly."

Branky: 80. Žiak - 9. Řehounek, 74. Musil, 83. Sýkora. Rozhodčí: Svoboda - Herda, Říha. ŽK: Dlask (HK). Čáslav: T. Výborný - M. Výborný, R. Vajgl, M. Votava, Dittrich (74. Pipek) - Veselý (85. Mlynka), Zadina, V. Zikmunda, Žiak - Ryšán, Špičák. Mužstvo vedl Miroslav Zikmunda. Ol. H. Králové: Moník - Jeřábek (46. Kotouček), Mašek (65. Sýkora), Kabeláč, Procházka - Ježek (89. Šimerda), Dlask, Řehounek, Nypl - Musil (75. Kuru), Drašnar. Trenér Karel Krejčík.