Svoboda poslal Čáslav B na druhé místo tabulky!

11. říjen 2009, 19:31

Čáslav - Osmé kolo I. A třídy - skupina B nabídlo poslední podzimní derby Kutnorska: Na hřiště FC Zenit Čáslav B v neděli odpoledne dorazili fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora. O jedinou branku zápasu se postaral domácí obránce Jakub Svoboda.

Čáslav B - K. Hora 1:0 (0:0)

Domácí od první minuty častěji drželi míč na svých kopačkách, ovšem v první půli měli nebezpečnější příležitosti hosté. Ve 3. min. sice domácí Svoboda založil akci, po které centroval M. Kročák a Maxa na bližší tyči těsně minul kutnohorskou bránu. Potom ještě zahrozil po Maxově rychlém brejku Váňa, ale zakončil také nepřesně. To čáslavským fanouškům pořádně zatrnulo ve 20. min., kdy Kureš vysunul za domácí obranu Luňáčka, jenž trefil jen vzdálenější tyč! O střelecké pokusy se na druhé straně staral Vojt. Vondra, jenže nejprve pálil vedle, o chvíli později si na šestnáctce připravil pozici a také minul bránu a dotřetice mířil jen do míst, kde stál připravený brankář Vavřina. Blízko gólu byli hosté opět ve 33. min.: Po Hačkově brejku proti Luňáčkovi vyběhl Potměšil a Kutnohorští míč do sítě nedostali ani z následné dorážky. Ve 37. min. Vavřinův dlouhý výkop ještě prodloužil Luňáček, ovšem Kureš se před čáslavskou bránou ukvapil.

Druhý poločas nabídl podobnou podívanou. Náznak čáslavské šance se zrodil v 54. min.: Potměšilův výhoz Vojt. Vondra prodloužil na Maxu, jehož stačil v poslední chvíli zakřižovat M. Šváb. Druhý poločas se odehrával více na kutnohorské polovině a domácí si vítězství zajistili v 80. min.: Maxa vysunul do pravé strany J. Holíka, na jehož přetažený centr si naběhl Svoboda a hlavou prostřelil gólmana Vavřinu - 1:0. Ve zbývajících minutách si domácí vítězství již pohlídali a po závěrečném hvizdu mohli začít křepčit už na hřišti.

"Pro nás to je šťastné vítězství," přiznal čáslavský trenér Jiří Antoš. "Kutná Hora v prvním poločase nevyužila dvě velké šance a ve druhém poločase jsme hráli už jen my. Proto si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Je to šťastné, ale zasloužené vítězství," rozebíral utkání. Zápas rozhodl tentokrát obránce Jakub Svoboda. "Dlouho jsem čekal, až dá gól. Je to poctivý hráč, měl trochu zdravotní problémy a také se mu moc nedařilo. Je to sice jedno, kdo ten gól dal, ale jemu ho hodně přeji," chválil svého hráče Jiří Antoš. V dalším kole se Čáslav B představí v Kouřimi a Jiří Antoš bude řešit složení týmu. "Máme nově zraněného Krupičku a Kročáka, na zápas nemůže Maxa," vypočítal Jiří Antoš a vrátil se k duelu s Kutnou Horou: "Kromě dvou chyb, které soupeř v první půli nepotrestal, hrajeme vzadu dobře na nulu. Pak stačí dát jeden gól."

Trenér Sparty ČKD Kutná Hora Radim Truksa neodcházel z čáslavského hřiště příliš v dobré náladě. "V prvním poločase byla Čáslav herně a kombinačně určitě lepší, ale paradoxně jsme si vypracovali tři velmi dobré šance. Bohužel jsme gól nedali. Druhá půle už byla vyrovnanější, dá se říct, že se hrálo skoro bez šancí. Čáslav jednu akci prostě proměnila," shrnul derby. Za týden Kutnou Horu čekají v domácím prostředí Červené Pečky. Možná půjde o větší derby než v Čáslavi, vždyť za Červené Pečky v současné době hrají fotbalisté, kteří v Lorci působili: Jón, Michal Rejthárek, Jiří Rejthárek, Jan Lipský, Michal Kudláček. Tým navíc vede Radek Kulhánek, bývalý útočník Sparty ČKD. "Je to pro nás takové třetí derby po sobě, zatím jsme bohužel naplno nedokázali bodovat v žádném derby. Doufám, že to přijde příští týden," naznačil Radim Truksa.

S velkým uspokojením opouštěl hřiště autor jediné branky - Jakub Svoboda. "Byl to pěkný centr od Holase," usmíval se s tím, že podobná akce nebyla předem secvičená. "Byla náhoda, že jsem tam naběhl. Shodou okolností proti mě stál menší hráč, tak nebyl takový problém balón umístit do brány," popisoval klíčový moment zápasu. A co ho bude rozhodující branka stát? "Jako obvykle - deset zlatých," pospíchal do kabiny.

Branka: 80. Svoboda. Rozhodčí: Brožek - Brda, Asník. ŽK: P. Holík, Maxa - Linhart, Doležal, Jak. Vančura. Diváků: 200. Čáslav B: Potměšil - Matoušek, Petr Váňa, Ricka, Svoboda - P. Holík - Krupička (78. Hudec), M. Janda, Vojt. Vondra, M. Kročák (46. J. Holík) - Maxa. Trenér Jiří Antoš. K. Hora: Vavřina - Skokan, Doležal, M. Šváb, Linhart - Hačka (61. T. Šváb), Jak. Vančura, P. Růžička, Kozel - Kureš (73. Potůček), Luňáček. Trenér Radim Truksa.