Tradiční soupeř AFK Chrudim nedovolil čáslavským žákům ani jeden gól

22. březen 2011, 16:31
(aktualizováno: 23. březen 2011, 11:35)

Chrudim - K prvnímu jarnímu dvojutkání v rámci divize C zamířili v neděli starší a mladší žáci FC Zenit Čáslav. Tradiční rival z Chrudimi jim nedovolil vstřelit gól.

AFK Chrudim - Čáslav 2:0 (1:0)

Hodnocení trenérů starších žáků Milana Miklušičáka a Radka Tomana: "K úvodu zápasu jsme přistoupili velmi dobře. Hráli jsme aktivně, domácí jsme napadali a nenechali jsme je vůbec kombinovat.  Vytvořili jsme si i gólové příležitosti.  Škoda, že po naší největší šanci jsme hned z protiútoku inkasovali. Podle nás to byl zlom v zápase. Pokud bychom skórovali první, uhráli bychom lepší výsledek.  Ale i nadále jsme byli domácím víc než vyrovnaným soupeřem.  Musíme ještě zapracovat na střelbě,  dostávame se do šancí,  ale tam jsme málo efektivní.  Soupeř má tři šance a dá z nich dvě branky.  Klukům nemůžeme nic vytknout, podali velmi dobrý výkon.  V neděli na nás čeká první tým tabulky,  Hradec Králové. Musíme se dobře připravit a věřím, že podáme opět kvalitní výkon."

Hodnocení trenéra domácích Mirzi Rahimičeme (zdroj: web AFK Chrudim): "Po dlouhé zimní přípravě jsme se konečně dočkali prvního jarního mistráku. Doma jsme přivítali Čáslav, která evidentně přes zimu hodně pracovala, což se potvrdilo v úvodu zápasu, kde prvních 10 minut měla iniciativu a vytvořila si 3 gólové šance, tak i v dalším průběhu utkání. Do hry jsme se dostali až ve 13. minutě, kdy jsme si vytvořili pěknou kombinační akci po straně hřiště, po centru Shejbala do pokutového území na první tyč naběhl Ždímal a otevřel skóre. V průběhu 1. poločasu byla hra vyrovnaná a oba týmy si nevytvořily žádnou další příležitost. Druhý poločas byl jako kopie prvního, soupeř byl aktivnější, ale z jednoho našeho útoku Jindrák z 18 metrů tvrdou střelou po zpětné přihrávce Semelky zvyšuje na 2:0. Že bychom podali moc dobrý výkon to nemůžu říct, ale věřím, že výkonnost půjde postupně nahoru. Další utkání nás čeká na půdě N. Bydžova, kde to bude přímý souboj o 2. místo v tabulce."

Branky: Ždímal, Jindrák. Chrudim: Janda - Pilný, Sršeň, Pejcha, Andr, Bílý, Jindrák, Ždímal, Dostál, Rybička, Shejbal (Cink, Rabas, Semelka, Bureš, Lukáš). Čáslav: Kovařík - Vaingát, Netáhlo, Kareš, Toman - Zoufalý, Jelínek, Procházka, Kořínek - Malina, Kratochvíl. Střídali Havránek, Macháček, Veselý.

AFK Chrudim - Čáslav 1:0 (0:0)

Hodnocení trenérů Václava Vondry a Roberta Mezsároše: "Utkání pátého se třetím přineslo bojovnou kopanou s lepším koncem pro domácí. My jsme měli první poločas znatelně více ze hry, ale až na pár závarů jsme si příležitost nevypracovali. Druhý poločas se hra více vyrovnala a po brejkové situaci a chybě čáslavských obránců se prosadil chrudimský Pekař. Předním jsme přišli o zraněného Fuxu a než se kluci srovnali, dostali jsme gól. Sice jsme si ještě vytvořili územní převahu, ale bez zakončení. Domácí hráli agresivně, důrazně a s tím jsme si nedovedli poradit."

Domácí trenér Martin Tlapák: "Za slunečného dopoledne se hrálo rychlé, bojovné utkání. Díky důraznému celoplošnému napadání obou mužstev bylo velmi málo prostoru ke kombinaci. V prvním poločase měli hosté mírnou územní převahu. Jejich útočné snažení dokázali naši obránci likvidovat většinou už před pokutovým územím, ale ani naše pokusy o zakončení nebyly pro soupeře nebezpečné. Druhá půle už byla mnohem zajímavější.  Po naší vedoucí brance dostala hra nový náboj. Oba týmy se daleko častěji dostávaly do pokutového území a vytvářely si šance. Do očekávaného závěrečného náporu jsme soupeře nepustili, naopak dvě naše tutovky zůstaly nevyužity. Naši hráči se velmi dobře vyrovnali s tvrdou hrou soupeře a zaslouží pochvalu za výborný kolektivní výkon."

Čáslav: Žilka (30. Tuzar) - Šlejmar, Machů, Šimůnek, Komma - J. Petržilka, Koubský, Fuxa, Danyi - O. Petržilka, Novák. Střídali O. Plíhal, R. Plíhal, Sobek.