Trenér Sokola Nové Dvory Zdeněk Čáp: "Disciplína na hřišti? Katastrofální!"

7. září 2011, 20:16
(aktualizováno: 7. září 2011, 20:17)

Nové Dvory - Středeční termín byl vyhrazený kromě jiného i pohárovým zápasem OFS Kutná Hora. Jeden z duelů se odehrál na novodvorském hřišti, kam zavítal nováček okresního přeboru - Slavoj Vrdy. Oba soupeře ještě v červnu dělily dvě soutěže, což bylo na hřišti znát. Ale jen v prvních patnácti minutách.

Nové Dvory - Vrdy 2:3 (1:2)

Domácí borci do zápasu vlétli ve velkém stylu, soupeře zatlačili na jeho polovinu a připravili si řadu šancí. Gólman M. Doubek se musel mít na pozoru při útocích Melezínka i Dastycha, po gólu volaly dvě příležitosti po centrech Rajchmana z pravé strany: Ovšem jak Beran tak Lev hlavičkovali nepřesně. Trest pro Nové Dvory přišel ve 23. min.: Po zbytečném faulu Lva u středové čáry Hájek poslal dlouhý pas z trestného kopu před bránu, kde si domácí obrana míč srazila do vlastní sítě - 0:1. Další rána pro domácí přišla o tři minuty později. Rozehrávali ofsajd, ovšem tak nešťastně, že Kříž vysunul M. Kebzu, který nadvakrát prostřelil Choura v novodvorské bráně - 0:2.

Domácí se přece jen vzchopili a ještě před přestávkou se dostali zpět do zápasu kontaktní brankou. Trestný kop Dastycha sice vrdská obrana odvrátila, jenže jen na hlavu Lva - 1:2.

Těžké KO utrpěly Nové Dvory hned po přestávce: Po dlouhém výkopu M. Doubka se Pátek srazil s Melezínkem a byl z toho samostatný útok M. Kebzy - 1:3. Na inkasovanou branku domácí zareagovali v 56. min.: M. Melša parádně přenesl hru, Rajchman z pravé strany nastřelil míč před bránu a Lev ho do sítě přece jen dokopal - 2:3.

Novodvorští se tlačili dopředu, ovšem museli se mít napozoru při brejcích Kebzy nebo Červeňáka. Nejblíže k vyrovnání byl Kokeš, který se dostal do dvou dobrých příležitostí, ovšem v obou případech se svými šancemi naložil hodně špatně. Zejména v 88. min., kdy úplně sám z penaltového puntíku zamířil jen doprostřed brány.

A to ještě Lev, Maláček a na hostující straně brankář M. Doubek mohou být rádi, že rozhodčí byl k jejich "ručním výlevům" v závěru střetnutí hodně benevolentní, jinak by totiž museli odejít s červenou kartou.

"Problém byl v disciplíně, vůbec neplní, co mají," zlobil se na své hráče trenér Nových Dvorů Zdeněk Čáp. "Prvních osm minut to vypadalo dobře, pak si ale na hřišti začal dělat každý co chtěl," pokračoval a navázal: "Disciplína? Katastrofální! Pokud budeme takto neukáznění, pokud nebudeme běhat a makat jako tým, nikoliv jako jednotlivci, tak nevěřím, že budeme vyhrávat zápasy."

"Bylo to zbytečně vyhecované. Hrálo se pohárové utkání a tak se dá říci, že o nic nejde. Bylo to zbytečné," konstatoval asistent vrdského trenéra Karel Truksa. Vrdští mají tak první pohárový krok za sebou. "Když už to dokázal Převýšov, tak to dokážeme snad i my," smál se při narážce na pohárové ambice.

Branky: 41., 56. Lev - 23. vlastní, 26., 51. M. Kebza. Rozhodčí: Jiří Uher. ŽK: Lev, Zelený - M. Kebza, Kapounek, L. Doubek. Nové Dvory: Chour - Rajchman, Maláček, Zelený, Pátek - Dastych, Ďoubal, Kokeš, Melezínek - Beran, Lev. Trenér Zdeněk Čáp. Vrdy: M. Doubek - Sucharda, L. Doubek, V. Truksa, J. Šolta - Bajo, Kříž, Hájek, Vocl - M. Kebza, Červeňák. Trenér Jiří Trekoval.

Výsledky středečních pohárových zápasů Křesetice - Malešov, Zruč n. S. - Malín a Záboří n. L. - Paběnice nehlášeny.